آیت‌الله خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

هرچه بتوانیم موشک تولید و بردش را بالا می‌بریم

به گزارش نویدتهران، خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: راهبرد آمریکا در منطقه آن است که منطقه را ناامن کند تا رژیم صهیونیستی خیالش راحت باشد.
آیت الله سیداحمد خاتمی در خطبه های نماز جمعه امروز تهران (۱۳ بهمن ماه) در سخنانی اظهار کرد: خودم و شما خوبان را به تقوای الهی دعوت می‌کنم.

وی در ادامه گفت: روز پنجشنبه (۱۹ بهمن)، روز اعلام همبستگی همافران با انقلاب و دیدار تاریخی‌شان با امام راحل است؛ آن روز، روز عجیبی بود. رژه‌ای که می‌رفتند و سلامی که به نایب امام زمان (عج) دادند به نظر من در آن روز رژیم شاه مرگ را به چشم خود دید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: عزیزان نیروی مسلح، نیروی هوایی که روز ۱۹ بهمن به نام آنها نامگذاری شده است، به همراه همه عزیزان در سپاه،بسیج، ارتش و نیروی انتظامی بازوهای پرتوان ملت بوده، هستند و خواهند بود و ما به وجود این عزیزان افتخار می‌کنیم.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به راهبرد آمریکا در ایران گفت: همان‌طور که می‌دانید کسانی که در آمریکا رئیس جمهور می‌شوند تریبون کسانی هستند که در پشت صحنه قرار گرفته و برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام می‌دهند؛ گاه یک نفر دموکرات و گاهی یک جمهوری‌خواه رئیس جمهور آمریکا می‌شود؛ اما سیاست‌گذاری‌ها مشترک است. قبل از روی کار آمدن اوباما ۴ محور و مطلب را مشخص کردند و گفتند اگر ایران این ۴ خواسته را انجام دهد، روابطمان با ایران را حسنه خواهیم کرد و اگر انجام ندهد باید به سمت براندازی برویم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: اولین راهبردشان، مهار ایران در انرژی هسته‌ای بود، در این عرصه آنچه شده، شده است. من تحلیلی در این باره ندارم. ولی به آمریکایی‌ها می گویم مسئولان نظام ما با هم اتحاد دارند که مطلقاً مذاکره مجدد، تصحیح و تکمیلی در برجام به اتفاق آرا نخواهند داشت و این اتفاق هیچگاه روی نخواهد داد. این راهبرد قطعی ماست، در آن شک نکنند.

آیت‌الله خاتمی درباره دومین راهبرد امریکایی ها در مواجهه با ایران، بیان کرد: کاهش قدرت موشکی ایران، دومین راهبرد امریکا بود تا اسرائیل این رژیم غاصب خیالش راحت باشد. ما به دستور قرآن در عرصه سیاست برای تثبیت قدرت بازدارندگی‌مان هرچه بتوانیم موشک تولید می‌کنیم و هرچه بخواهیم بردش را بالا می‌بریم و در این عرصه با هیچ کس مذاکره نمی‌کنیم و به هیچ دولتی حق فضولی نمی‌دهیم. وزیر امور خارجه فرانسه این پنبه را از گوشش بیرون کند که اگر برای این موضوع می‌خواهد با ایران مذاکره کند، جوابش همین است که قبلاً شنیدید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران درباره سومین راهبرد آمریکا درباره ایران گفت: آنها گفتند ایران دست از حمایت از حزب‌الله و فلسطین بردارد که به فضل خدا ایران دست از حمایتش از آنها برنداشته و نمی‌دارد چرا که ما حزب‌الله را گروهی شریف و مدافع وطنشان می‌دانیم و فلسطین را مبارزانی با اشغالگران تلقی می‌کنیم و قرآن و قانون اساسی به ما دستور دفاع داده است که ما هم این کار را می‌کنیم.

آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: چهارمین راهبرد آنها این بود که گفتند اگر ایران مانع تشکیل خاورمیانه جدید، بزرگ نشود ما رابطه‌مان را با ایران حسنه می‌کنیم، مقصود آمریکا این بود که کدخدای منطقه شود که به لطف خدا در دهانش زدیم.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها عراق، لبنان و سوریه‌ای در مشت می‌خواستند که نشد و آرزوی خاورمیانه بزرگشان را نیز به گور خواهند برد و نخواهند دید. لذا از این ۴ درخواست‌شان در حداقل ۳ موردش کاملاً ناکام شدند و لذا رو به عرصه براندازی آوردند. رئیس جمهور، وزیر خارجه و رئیس سازمان سیا آمریکا همگی روی براندازی در ایران تأکید دارند و صریحاً‌ اعلام کرده‌اند هرکاری از دستشان بربیاید علیه ما انجام می‌دهند. ما هم هرکاری به فضل خدا بر علیه‌شان انجام می‌دهیم و حداقلش این است که «شعار مرگ بر آمریکا» در این کشور طنین‌اندازتر می‌َشود.

آیت‌الله خاتمی یادآور شد: آمریکایی‌ها در مواجهه با ایران وارد فاز براندازی شدند که در این فاز جدولی را ترسیم کردند که خانه‌های زیادی دارد که بنده به ۴ خانه از خانه‌های این جدول اشاره می‌کنم. خانه اولش این است که برای آسیب زدن به نظام رأس قله آن یعنی ولایت فقیه را هدف قرار داده‌اند. آمریکایی‌ها گفته‌اند ما باید شیب‌مان را به سمت ولایت فقیه بگیریم؛ ولایتی که امنیت کشور مدیون تدبیر اوست و تدبیر ایشان بود که داعش را ساقط کرد و خطر را از بیخ گوش بشریت برداشت. همچنین تدبیر ایشان بود که نگذاشت اسرائیل جدیدی در منطقه شکل بگیرد.برخی رئوس فتنه ۸۸ نیز به کمک آمریکایی‌ها آمدند و می‌خواهند آن خانه را پر کنند ولی خوشبختانه هرچه آنها توطئه کنند ارادت مردم بیشتر می‌شود.

آیت‌الله خاتمی تأکید کرد: خانه دوم این جدول عبارت است از ناامید کردن مردم؛ آنها می‌خواهند فضا را طوری جلوه دهند که مردم احساس کنند همه‌چیز در کشور به هم ریخته است که قطعاً این‌طور نیست و با این رهبر دلسوز و با این خادمان ملت که در سه قوه به مردم خدمت می‌کنند بحمدالله این مشکلات را پشت سر خواهیم گذاشت و هیچ گره بازنشده نخواهیم داشت.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: ایجاد آشوب و ناامنی در کشور،‌خانه سوم این جدول است و در این عرصه برخی کانال‌ها در فضای مجازی آتش‌بیار معرکه‌اند و این شیاطین در فضای مجازی می‌خواهند در هر مناسبتی شیطنت کنند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: ما گفتیم در این اغتشاشات با آنهایی که فریب خورده‌اند با رأفت اسلامی رفتار کنید، اما لازم است با آنهایی که بازی و فریب خورده‌اند، تنبّه بدهید، بیدارشان کنید و از آنها تعهد بگیرید تا دفعه دیگر شیطنت نکنند.

آیت‌الله خاتمی تصریح کرد: اغتشاشگران هرکسی هستند، طلبه یا دانشجو باید پایش را بخورد. حرف این است که اگر می‌خواهید رأفت کنید، بکنید ولی نازشان نکنید طوری‌که احساس شود تنها کار برخی‌ها،‌آزادی اغتشاشگران است. پس رأفت آری، ولی همراه با تنبّه باشد. به همان اندازه که مهر دارید باید خشم مقدس در برابر لیدرهای اغتشاشگر نیز داشته باشید و در برابر آتش‌افروزان معرکه، همان‌هایی که مردم را تحریک به خیابان آمدن، کردند و همچنین تحریک به سوزاندن مسجد، حسینیه، سازمان تبلیغات اسلامی و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کردند، باید با قاطعیت برخورد کنید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران گفت: امام علی (ع) در دو خطبه ۴۳ و ۵۳ نهج‌البلاغه می‌فرمایند: «برخورد نکردن من با سران فتنه و سردسته جنگ صفین به مثابه کفر است» ایشان در خطبه ۴۳ نهج‌البلاغه نیز می‌فرمایند: «دوراه پیش رویم است یا باید با یاغی‌های جنگ صفین بجنگم یا کافر شوم».

آیت‌الله خاتمی یادآور شد: درزمان فتنه ۸۸ جمله‌ای را به سران فتنه گفتم که آن را باز تکرار می‌کنم ، در فقه ما هرکس بر علیه حاکم عادل اسلامی به خیابان بریزد، آتش بزند و خرابکاری کند؛ باغی است و حکمش در فقه ما اعدام است. این دستور صریح قرآن است؛ پس مهر مقدس آری ولی همراه با تنبّه، خشم مقدس هم گاهی لازم است. اگر همگی امنیت می‌خواهیم جز از این راه ممکن نیست که هم مهر و هم خشم به جای خود باشد. وی تصریح کرد: اغتشاشات و ناامنی از جدول‌های ترسیم‌شده آمریکا برای براندازی ایران بود که هیچگاه به این هدفشان نخواهند رسید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: تشدید فشار اقتصادی چهارمین خانه جدول آمریکایی‌ها است که به فضل خدا مردم تاکنون پای نظام و انقلاب ایستاده‌اند واز این به بعد هم می‌ایستند و آمریکا را در این عرصه نیز ناکام می کنند.

وی درباره راهبرد آمریکا در منطقه خاورمیانه، نیز تشریح کرد: راهبرد آمریکا در منطقه آن است که منطقه را ناامن کند تا رژیم صهیونیستی خیالش راحت باشد، آن‌ها در حال انتقال داعش به افغانستان هستند تا به اهداف سیاسی و اقتصادی شان برسند. این ولیعهد خام عربستان که در حال تبدیل عربستان به یکی از ایالت‌های آمریکا است، از خروجی‌های سفر ترامپ به این کشور بود.

آیت الله خاتمی اضافه کرد: جنایات عربستان دربحرین، بحرین را تبدیل به زندانی بزرگ کرده است و شیخ عیسی قاسم را با سلب تابعیت، اعدام معنوی کرده اند و به او اجازه درمان نمی‌دهند و به زندان محکومش کرده اند. اگر قرار باشد یک نفر از بحرین سلب تابعیت شود حکومت آل خلیفه است که با توطئه انگلیسی‌ها روی کار آمده است. اما من در این ایام الله دهه فجر به آن‌ها بشارت می‌دهم سرنوشت شما، سرنوشت شاه است و دیر یا زود مردم بحرین با سقوط شما جشن آزادی می‌گیرند چرا که خون مظلوم از بین نمی‌رود.