سردارسید کمال هادیانفر:

نیمی از حوادث ترافیکی ما ناشی از واژگونی خودروها است

به گزارش نویدتهران، رئیس پلیس راهور کشور گفت: در ۴۸ ساعت گذشته با توجه به باران های اخیر شاهد لغزندگی و آبگرفتگی معابر بودیم و تقریبا نیمی از حوادث ترافیکی ما ناشی از واژگونی خودروها بود که علت عمده آنها ناتوانی راننده در کنترل خودرو عنوان شده است.

سردارسید کمال هادیانفر با حضور در قرارگاه ترافیکی نوروزی پلیس راه استان با اشاره به وضعیت جوی و جاده های کشور اظهار داشت: هنوز جو ناپایدار در کشور وجود دارد و روز گذشته ۲۵ استان کشور درگیری این جو پر باران بودند و امروز ۱۶ استان همچنان دچار مشکلات جوی می باشند؛ به طوری که در برخی مناطق این مشکلات با بارش شدید برف همراه است و محور چالوس جهت ایمنی مسافران از شب گذشته مسدود می باشد چرا که هنوز ریزش هایی در مسیر وجود دارد.

وی گفت: محور  هراز – فیروز کوه  علیرغم اینکه با ریزش برف همراه است باز اما با مشکلات ترددی همراه است، البته در شمال شرق کشور از امشب با بارش های شدید جوی مواجه هستیم که این امر توجه ویژه در امر تردد را می طلبد.

وی ضمن دعوت مردم به حفظ آرامش در جاده ها گفت: طی چند روز گذشته توصیه پلیس به هموطنان عزیز عدم رانندگی در طول بارندگی های اخیر بوده تا به جو پایدار برسیم.

رئیس پلیس راهور کشور گفت: در ۴۸ ساعت گذشته با توجه به باران های اخیر شاهد لغزندگی و آبگرفتگی معابر بودیم و تقریبا نیمی از حوادث ترافیکی ما ناشی از واژگونی خودروها بود که علت عمده آنها ناتوانی راننده در کنترل خودرو عنوان شده است و تاکید ما به مردم این است که اگر ضرورتی ندارد از سفر و تردد در مسیرها و جاده ها خودداری کنند چراکه این روزها فرصت مناسبی برای سفر نیست.

سردار هادیانفر اعلام کرد: در مقایسه با سال ۹۷ تعداد جان باختگان حوادث نوروزی چندان تفاوتی نکرده و تنها دیروز تعداد این جان باختگان به صورت جزیی کاهش داشته است. خواهش ما از مردم عزیز با توجه به اینکه بیشترین آمار تصادفات و تلفات جاده ای مربوط به سبقت غیر مجاز و عدم سرعت مطمئنه بوده این است که با احتیاط رانندگی کنند.

وی با اشاره به اینکه قزوین یکی از استان های محوری کشور است که تردد از مسیر های شمالی، غربی و شرقی در جاده های آن انجام می شود، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از یک میلیون تردد در جاده های استان ثبت شده که افزایش ۷٫۵ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال نشان می دهد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: تمهیدات پلیس استان که موجب شده در حوزه شهری شاهد هیچ گونه تلفات نباشیم و در حوزه برون شهری نیز ۴۶ درصد کاهش تلفات جاده ای را در راه های مواصلاتی استان داشتیم، جای تقدیر دارد.

سردار هادیانفر، ضمن تاکید بر رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی به رانندگان توصیه کرد: استفاده از کمربند ایمنی در تمام مسیرها و جاده ها الزامی است به ویژه راننده و سرنشین جلو و کودکانی که در صندلی عقب نشسته اند و نوزاد که بایستی در صندلی عقب در آغوش مادر باشد چراکه این امر موجب مهار آسیب تصادفات می شود.

وی با اشاره به پرترددترین و پر حادثه ترین محورهای مواصلاتی کشور اضافه کرد: پر حادثه ترین مسیر کشور استان آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویر احمد و خراسان جنوبی است که متاسفانه هم تلفات و هم تصادفات در این استان ها زیاد بوده است.

رئیس پلیس راهور کشور عنوان داشت: تاکید ما به همه هموطنان در کشور این است که پلیس هیچ اغماضی در خصوص تلفات حادثه ساز که خط قرمز پلیس است، ندارد و در برخورد ها نیز پلیس راه، موظف به رعایت ادب و احترام است و به همه پلیس های راهور کشور ابلاغ کرده ایم که اگر خودرویی تخلف کرد در صورت حضور خانواده به طور ساعتی و در صورت عدم حضور خانواده تا ۷۲ ساعت متوقف شوند.