آیت الله امامی کاشانی در نمازجمعه تهران:

نیرو‌های نظامی ما دفاع از مردم، کشور و اسلام را در دستور کار خود را دارند

به گزارش نویدتهران،خطیب موقت نمازجمعه تهران گفت: ایمان وایدئولوژی به ما اجازه ترور را نمی‌دهد و ما را از انجام این اقدام منع می‌کند. مومن ترور نمی‌کند و ناگهان بر سر دیگران هجوم نمی‌آورد. نیرو‌های نظامی ما دفاع از مردم، کشور و اسلام را در دستور کار خود را دارند.
آیت‌الله محمد امامی کاشانی در خطبه‌های نمازجمعه امروز تهران بیان داشت: خودم و همه شما عزیزان را به ورع و تقوا دعوت می‌کنم. در کلام، عمل و رفتارتان تقوا را رعایت کنید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: نکته اول در رعایت تقوا و اخلاق مداری اینکه به کار اهمیت دهیم، اینکه روز کارگر در نظر گرفته می‌شود، برای این است که برای کار اهمیت ویژه‌ای قائل هستیم. روز کارگر منحصر به کارگران نیست، کارگر معنای عام دارد از بنده و همه افراد در سایر جایگاه‌ها واصناف باید به کار اهمیت دهند، آن زمان است که کار ارزش دارد.

آیت الله امامی کاشانی تصریح کرد: در هر جایگاهی که هستیم باید کار خود را به درستی انجام دهیم. سپاس داشتن روز کارگر، یعنی ارزش کار را متوجه شدن و اعلام کردن.

وی با اشاره به شعار اول سال رهبر معظم انقلاب مبنی بر رونق تولید بیان داشت: چگونه باید کار کرد تا اشتغال زیاد شود و مردم رفاه بیشتر داشته باشند؟ سایر قوا باید به رونق تولید و ایجاد اشتغال کمک کنند. توقف تولید، آسیب زننده است، باید از آسیب به هر تولید حلال و به نفع کشور جلوگیری کرد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: ما مهمان امام عصر هستیم و دست ایشان بالای سر ماست، باید آن را احساس کنیم. حیف است برای سرمایه گذاری، ثروت مان را در این کشور خرج نکنیم. خداوند مدد می‌کند و برکت‌های گوناگونی می‌فرستد. باید به رونق تولید، اهمیت داد و جلوی آسیب‌ها را گرفت.

آیت الله امامی کاشانی یادآورشد: سایر پست‌ها و مسند‌ها اگر در راه امام زمان قرار بگیرد، ارزش دارد و اگر غیر از این باشد، انسان عمر خود را تلف می‌کند.

وی با تاکید بر وظایفی که درباره تحریم‌ها داریم، خاطرنشان کرد: دشمن هم اکنون اینچنین و با تحریم‌ها دور ما را احاطه کرده است. تحریم و سایر جنایت‌های آمریکا از روز اول وجود داشته است. این دولت احمق پرده را کنار زد و دشمنی‌ها را بیشتر نشان داد. حال که تحریم‌ها به این صورت گسترده شده، ما می‌توانیم با اهمیت به کار و مردم، خسارت این تحریم‌ها را به کمترین میزان برسانیم.

خطیب موقت نمازجمعه تهران تصریح کرد: در سیل اخیر با اینکه مسئله آب برای کشور خیلی حیاتی و ارزشمند بود، اما مشکلات زیادی برای هموطنان به وجود آمد و این مشکلات باید رفع شود؛ همه باید کمک کند و همه به مدد بیایند.

آیت الله امامی کاشانی بیان داشت: در کمکی که به سیل زدگان ادامه هم دارد، همچنان باید همه طرف‌ها وارد شوند و با سیل زدگان عزیز همدردی کرده و کار‌ها را آنچنان که شایسته است، انجام دهند. این وحدت، همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمود، مانند اوایل پیروزی نهضت بود که مردم همگی متحد شدند. باید همینطور متحد باشیم و همدردی کنیم که کار بزرگیست. این اتحاد و همدلی مردمی باید در اهمه امور ادامه یابد.

وی تاکید کرد: با وحدت، انسجام و همدری است که انسان می‌فهمد، هموطنش چه مشکلی دارد و در راه رفع آن تلاش می‌کند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران یادآور شد: در رابطه با تحریم‌ها اگر همگی به وظیفه‌مان عمل کنیم، اقتصاد کشور جلو می‌رود. اجرای اقتصاد مقاومتی با برنامه ریزی دولت، مجلس شورای اسلامی و حمایت دستگاه قضایی می‌تواند به رفع مشکلات کشور کمک کند و آثار تحریم‌های آمریکا را به حداقل برساند.

وی با تبریک به سردار حسین سلامی در انتصاب به سمت فرماندهی کل سپاه پاسداران یادآورشد: به ایشان تبریک گفته و امیدواریم با صلابت و توان هرچه بیشتر این کار بزرگ را ادامه دهند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به نقش سپاه در کشور گفت: در دوران اولیه انقلاب دیدیم وقتی دشمن تهاجم می‌کرد، سپاه بادیگر نیرو‌های نظامی سینه سپر می‌کرد؛ و وقتی در دوران جنگ نیستیم با ارتش باعث ایجاد امنیت و آرامش ملت ایران هستند.

آیت الله امامی کاشانی با اشاره به مسئله تحریم سپاه گفت: مجلس شورای اسلامی به این جنایت پاسخ داد، آن مطلبی که دولت آمریکا گفته و آنچه مجلس تصویب کرده به قضاوت مردم دنیا می‌گذاریم، نه چند تن سردمدار جانی. خب، آمریکا آمده سپاه را تروریست اعلام کرده است. تروریسم یعنی حمله نابهنگام و یعنی باصطلاح یک قتل و آشوب در جامعه‌ای ایجاد کردن.

وی ادامه داد: آیا این قتل و تروریسم در ایران است یا در آمریکا و آیا در مصوبه آنهاست یا ایران؟ ایمان وایدئولوژی به ما اجازه ترور را نمی‌دهد و ما را از انجام این اقدام منع می‌کند. مومن ترور نمی‌کند و ناگهان بر سر دیگران هجوم نمی‌آورد و این تئوری و فکر و عمل ماست. نیرو‌های نظامی ما دفاع از مردم، کشور و اسلام را در دستور کار خود را دارند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران اضافه کرد: دنیا جنایت‌هایی که می‌شود راببیند. این داعش‌ها را مگر شما بوجود نیاوردید؟ این ۲۰ هزار بمب که حاکمان عربستان بر سر مردم یمن ریختند، ترور نیست؟ شما تروریست هستید یا ما؟ این عربستان و صهیونیست‌ها تروریست هستند. آمریکا تروریست، تویی که می‌گویی، ظرف چه زمانی باید بر خاورمیانه مسلط شد؟ آن هم با با ترور. دنیا شما را تروریست می‌داند و برای شما ارزشی قائل نیست. شما مثلث شوم نطقه، فکر می‌کنید پیروزید، اما شکست برای شماست. امیدوارم آنطور امام فرمود: روزی خدا از شما انتقام بگیرد.

وی در پایان عنوان کرد: اعدام ۳۷ نفر در عربستان که انتقاد می‌کردند، لکه ننگی بر چهره آل سعود است؛ مانند آمریکا و صهیونیست. دنیا می‌داند جنایت‌ها چیست و رسوا کیست؟ این جنایت‌ها که در دنیا آشکار شده و جهان هم به این موارد دقت کرده است.