حجت الاسلام و المسلمین منتظری ؛

نیروهای نظامی و انتظامی امروز از قشر پر افتخار و سرافراز هستند

به گزارش نویدتهران، حجت الاسلام و المسلمین منتظری پیش از ظهر امروز در جمع نیروهای نظامی و انتظامی جزیره کیش با تسلیت شهادت حضرت زهرا (س) و گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به بیان جایگاه و منزلت حضرت فاطمه (س) پرداخت و اظهار کرد: حضرت زهرا (س) یگانه یادگار پیامبر (ص)، بعد از رحلت پدر بزرگوارشان حوادثی را شاهد بود که در برابر آن حوادث تمام قد ایستاد و با جریانات رخ داده، تا جاییکه که در توانشان بود و به نحوی که شرایط اقتضا می‌کرد، مقابله، مبارزه و مجاهده کردند تا به شهادت رسید.

وی افزود: آنچه حضرت صدیقه (س) برای آن مواجهه و مقابله کرد به قدری برای دنیای اسلام مهم بود که نه تنها جان خود را داد بلکه به امام علی (ع) خطاب کرد که “ای علی جان من جانم را فدایت و روحم را قربانی تو می‌کنم”.

دادستان کل کشور تصریح کرد: حضرت زهرا (س) می‌دانست که این حادثه‌ای که اتفاق افتاده به قدری برای دنیا اسلام خطرناک و مضر است که بایستی خودشان را فدا کنند تا شجره طیبه‌ای که پیامبر (ص) نشانده به ثمر کامل بنشیند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری افزود: پیامبر (ص) آمد تا بشریت را نجات دهد و نجات بشریت با احکام نورانی است که خداوند در قرآن بیان کرده و پیامبر (ص) قرآن را آورد و در بین مردم نهاد و اهل بیت (ع) را معرفی کرد لذا این درخت باید آبیاری شود تا به ثمر بنشیند و مردم راه درست را بشناسند و دقیقا همین معنا و همین مفهوم را در نظام جمهوری اسلامی می‌بینید.

وی به جریانات دوران قبل از رژیم پهلوی اشاره کرد و گفت: با آمدن انگلیسی‌ها، رضا خان را آوردند و او مدتی برایشان خوش رقصی کرد؛ اما بعدها مانند یک دستمال وی را به دور انداختند و به جزیره موریس برده شد و بعد پسرش را برای نوکری آوردند که نوکری را تا به آنجا رساند که همه چیز کشور را اعم از ذخایر زیر زمینی، منابع انسانی و غیره را تقدیم آمریکا کرد.

دادستان کل کشور ادامه داد: ارتش در آن دوران، ابزار بی اراده‌ای در دست مستشاران آمریکا بود و از خود اراده‌ای نداشت و چنانچه تسلیحات و وسایل جنگی به آن‌ها می‌دادند همه در اختیار آمریکا بود برای اینکه با استفاده از این امکانات بتوانند جزیره ثبات را در یک منطقه حساس حفظ کنند و منافع خود را از این کشور و کشورهای همجوار به دست آوردند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری با بیان اینکه آن‌ها هیچگاه دلسوز ملت، منابع و نیروهای مسلح در ایران نبودند، گفت: آمریکا تنها به دنبال منافع خودش بود و نمی‌توانیم ترسیم کنیم که شرایط حاکم در کشور در دوران قبل از انقلاب چگونه بوده است؛ در واقع اصلا قابل توصیف نیست.

وی بیان داشت: شرایط کشور از شهربانی، ژاندارمری، نیروهای مسلح، ارتش، ادارات و وضعیت فرهنگی مردم به گونه‌ای بود که امام راحل (ره) فریادشان از این وضعیت بلند شد و در جریان داستان کاپیتولاسیون، اولین فریاد امام در قم بلند شد که به تعبیر ایشان، تصویب این قانون ننگین به نحوی بود که اگر یک آمریکایی یکی از افراد بزرگ نیروهای مسلح را بکشد کسی حق اعتراض ندارد؛ اما اگر یک ایرانی سگ یک آمریکایی را بکشد باید پاسخگو باشد و محاکمه می‌شود این در حالی است که در حال حاضر در برخی از کشورها قانون کاپیتولاسیون حاکم است.

دادستان کل کشور افزود: در این شرایط امام شروع به بصیرت بخشی و آشنایی مردم با تهدیدات جدی دشمن و شرایط کشور نمود و با اینکه حضرت امام را 15 سال، تبعید کردند ایشان از فعالیت و روشنگری دست برنداشت و سرانجام ملت به صحنه آمدند و یکی از مصادیق آیه شریفه قرآن که می‌فرماید “اذا جاء نصرالله و الفتح” را شاهد بودیم به طوریکه مردم فوج فوج به اسلام و انقلاب پیوستند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری تصریح کرد: از دی ماه 56 تا بهمن ماه 57 (حدود 13 ماه)، یک ملت در برابر رژیمی که از همه طرف حمایت می‌شد ایستاد و با هدایت امام راحل (ره)، انقلاب اسلامی در 22 بهمن ماه به پیروزی رسید و در 19 بهمن ماه نیز نیروی هوایی، همافران و جوانان تحصیلکرده به میدان آمدند و گروه گروه ارتشی‌ها به انقلاب پیوستند.

وی با بیان اینکه چهل سال از پیروزی انقلاب می‌گذرد و حوادث بسیار، فراز و نشیب‌ها، جنگ تحمیلی و دفاع مقدس را پشت سر گذاشته‌ایم، خطاب به نیروهای نظامی و انتظامی جزیره کیش، گفت: امروز در هر درجه‌ای هستید خداوند یک نعمت ارزنده‌ای را به شما عطا فرموده است و آن نعمت اسلام و جمهوری اسلامی است، کشور از آن خودتان است و آقا بالاسر خارجی ندارید، نیروهای نظامی و انتظامی ما امروز حقیقتا از قشر پر افتخار و سرافراز هستند.

دادستان کل کشور با طرح این سئوال که قبل از انقلاب نیروهای مسلح از شهربانی، ژاندارمری و نیروهای سه گانه ارتش چه می‌کردند، تصریح کرد: آنها وابسته صرف بودند؛ اما امروز ببینید در چه شرایطی هستند و چه افتخاراتی در عرصه تکنولوژی، ساخت موشک و هواپیما، تجهیزات جنگی و استراتژیک آفریده‌اند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری ادامه داد: جنگ تحمیلی از سال 59 شروع شد و در تیرماه 67 به پایان رسید، در آن دوران به فرموده مقام معظم رهبری حتی برای تهیه سیم خاردار نیازمند خارج از کشور بودیم و آن را به ما نمی‌دادند ولی ببنید که در طول این سی سال پس از جنگ تحمیلی به کجا رسیده‌ایم.

دادستان کل کشور بیان داشت: البته کاستی‌ها، نارسایی‌ها و قصورهایی وجود دارد؛ اما در مجموع در بخش‌ها مختلف رشد بالنده‌ای داشته‌ایم و این موضوع اصلا قابل مقایسه با کشورهای همسایه نیست، تمام این‌ موفقیت‌ها به برکت انقلاب، اسلام و مجاهدت‌ها و خون شهدا است.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری ادامه داد: برخی به دبی می‌روند و هنگامی که برمی‌گردند در نشست‌های خود می‌گویند نمی‌دانید دبی الان چه شرایطی دارد؟! در پاسخ به این‌ها باید گفت این‌ها آبنباتی است که برای آرام کردن یک کودک به دستش می‌دهند؛ آیا برای کشور افتخار است که با مهندس، مصالح، نقشه و امکانات خارجی فقط برج بسازد و پول نفت را مفت به جیب انگلیس، فرانسه، آمریکا و خارجی‌ها دهد.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در ادامه خاطرنشان کرد: امروز ملت ایران همه چیز در خود دارد، رشد علمی کشور موضوعی است که تنها مسئولین نمی‌گویند و دنیا در حال مطالعه و اعلام آن است و این موارد همه به برکت انقلاب اسلامی و نعمتی است که خداوند به ما عطا فرموده است.

دادستان کل کشور افزود: یکی از مولفه‌های بسیار مهم و موثر برای پیشرفت کشور تامین امنیت برای مردم است، ما اگر پیشرفت کشورمان را در عرصه‌های مختلف و حوزه‌های گوناگون می‌خواهیم باید بدانیم که پیشرفت، تکامل و ترقی و دستیابی قله‌های عالی زندگی فقط در سایه امنیت می‌تواند تحقق پیدا کند.

وی با بیان اینکه در جامعه‌ای که نا امنی در آن باشد، دانشمند، صنعتگر و سرمایه گذاری رشد نمی‌کند و پیشرفت‌های گوناگون شامل حال آن ملت نخواهد شد، ادامه داد: مجموعه نیروی انتظامی امروز سرافراز و پرچمدار ایجاد امینت است و در کنار دستگاه‌های دیگر اطلاعاتی، نظامی، قضایی این تعامل و همکاری از برکات انقلاب است که الحمداله شاهددستاورد‌های بسیار ارزنده آن هستیم.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در پایان خطاب به نیرو‌های نظامی و انتظامی تاکید کرد: اینکه مردم به شما مراجعه می‌کنند نعمتی است که خداوند برای شما ارزانی داشته، این فرصت را غنیمت بشمرید و برای آن ارزش قائل باشید و بطور صادقانه در خدمت مردم باشید.