دریادار سیاری در صحن علنی مجلس:

نیروهای مسلح ما آماده درهم کوبیدن هر گونه تهدیدی هستند

فرمانده نیروی دریایی ارتش با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح با آمادگی کامل هر تهدیدی را امروز در هم می‌کوبد، گفت: عملیات بیت‌المقدس ماشین جنگی دشمن را منهدم کرد.
امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که صبح امروز 3 خرداد به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر در صحن علنی مجلس سخن می‌گفت، با بیان اینکه امروز سوم خرداد سالروز ملی مقاومت و ایثار است، اظهار داشت: تاریخ دفاع مقدس از عملیات‌های بزرگی شکل گرفته که باعث شکست دشمن شد و عملیات بیت‌المقدس ضربات سهمگینی به دشمن وارد کرد و با شکست در این عملیات دشمن از اهداف توسعه‌طلبانه خود دست کشید.
به گزارش نویدتهران،دریادار سیاری تصریح کرد: 20 روز پس از پایان عملیات بیت‌المقدس و تحت تاثیر آن شکست، رئیس حزب بعث در آستانه تشکیل کنفرانس سران کشورهای غیرمتعهد که رژیم صهیونیستی نیز در همان برهه جنوب لبنان را اشغال کرده بود آتش‌بس یک طرفه اعلام و بیان کرد با رژیم صهیونیستی خواهد جنگید که امام خمینی(ره) با هوشمندی فرمودند «راه قدس از کربلا می‌گذرد».
وی با اشاره به ویژگی‌های عملیات بیت‌المقدس اضافه کرد: یکی از این ویژگی‌ها مدت زمان کوتاه آمادگی رزمندگان بود چون این عملیات تنها یک ماه پس از عملیات فتح‌المبین شکل گرفت.
فرمانده نیروی دریایی ارتش ادامه داد: وسعت منطقه این عملیات 6 هزار کیلومتر مربع بود و برگزاری آن شجاعت و ایثار می‌خواست چرا که فضای این عملیات 4 برابر عملیات ثامن‌الائمه، 10 برابر عملیات طریق‌القدس و 2 برابر عملیات فتح‌المبین بود.
دریادار سیاری یکی دیگر از ویژگی‌های عملیات بیت‌المقدس را مداومت در عملیات دانست و گفت: زمان عملیات 26 روز بود که باید آمادگی و تجهیزات و تدارکات لازم برای ده‌ها هزار نفر تدارک دیده می‌شد و مانع از خستگی و فرسودگی رزمندگان می‌شدیم.
وی با تاکید بر اینکه عملیات عبور از رودخانه در عملیات‌ها بسیار سنگین است، افزود: در عملیات بیت‌المقدس ما در کوتاه‌ترین زمان از کارون عبور کردیم.
فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به نتایج عملیات بیت‌المقدس در روند جنگ تحمیلی اظهار داشت: پس از این عملیات 5400 کیلومتر از خاک ایران آزاد شد و 20 هزار نیروی دشمن به اسارت درآمدند و 16 هزار کشته بر روی دست دشمن ماند که ضربه بزرگی به نیروی انسانی دشمن زد.
دریادار سیاری ادامه داد: بعد از عملیات بیت‌المقدس انواع تجهیزات زمینی و هوایی از دشمن غنیمت گرفته شد که ضربات بزرگی به ماشین جنگی دشمن زد و باعث شکست دشمن در سایر موارد شد.
وی با بیان اینکه دستیابی به اهداف راهبردی در عملیات‌های بعدی از طریق عملیات آزادسازی خرمشهر شکل گرفت، ادامه داد: رئیس حزب بعث گفته بود اگر ایرانی‌ها بتوانند خرمشهر را پس بگیرند من کلید طلایی شهر بصره را به آنها می‌دهم که با عملیات بیت‌المقدس بعد از 575 روز دشمن بعثی از خاک ایران بیرون رانده شد.
فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه عملیات بیت‌المقدس ماشین جنگی دشمن را منهدم کرد، گفت: دشمنی که از نظر نیروی انسانی، پول و اعتبار از سوی سایر کشورها حمایت می‌شد بعد از عملیات بیت‌المقدس به لاک دفاعی رفت و جمهوری اسلامی ایران تا پایان دفاع مقدس در جایگاه برتر قرار گرفت.
دریادار سیاری با بیان اینکه بعد از عملیات آزادسازی خرمشهر شهر بصره مورد تهدید رزمندگان قرار گرفت اضافه کرد: سرانجام راهبرد جنگی دشمن شکست خورد و از آنچه پیش‌بینی کرده بود دست برداشت.
وی با بیان اینکه در عملیات بیت‌المقدس دستاوردهای سیاسی و نظامی به دست آمد که اثرات منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای برای ما داشت گفت: این عملیات حیثیت و اعتبار نیروهای مسلح و عزم راسخ ملت ایران در دفاع از انقلاب و تمامیت ارضی کشور را به نمایش گذاشت و همه کارشناسان نظامی بر قابلیت رزمندگان ایرانی صحه گذاشتند.
فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: امروز، نیروهای مسلح با استفاده از تجارب دفاع مقدس و حماسه‌هایی همچون عملیات بیت‌المقدس و با پشتیبانی ملت، حمایت نمایندگان و تحت فرماندهی فرمانده معظم کل قوا و با تکیه بر سه مولفه ایمان، دانش و شجاعت از چنان آمادگی برخوردار هستند که هر تهدیدی را در هم می‌کوبند و دشمن هم دریافته که آزموده را آزمودن خطاست.