آیت الله خاتمی در دانشگاه هوایی شهید ستاری:

نیروهای مسلح ایران مایه فخر و غرور ملی هستند

به گزارش نویدتهران،عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: نقش و اهمیت نهاد عقیدتی سیاسی در درون نیروهای مسلح بر کسی پوشیده نیست چراکه فعالیت های عقیدتی سیاسی برکات زیادی داشته است.

آیت‌الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران و عضو مجلس خبرگان رهبری در جمع فرماندهان و دانشجویان دانشگاه شهید ستاری نیروی هوایی ارتش گفت: یکی از تفاوت‌های اساسی نیروهای مسلح نظام اسلامی با سایر نیروهای مسلح، بهره‌مندی ‌‌آموزه‌های دینی کارکنان نظامی کشورمان است.

وی افزود: به همان اندازه که جهاد در راه علم و فناوری ارزشمند است باید به دنبال آموزهای دینی بود و روحیه ایثارگری و شجاعت و جهاد در راه خدا را در نیروهای مسلح تقویت کرد که این مهم از وظایف عقیدتی سیاسی است.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه از جایگاه عقیدتی سیاسی درون نیروهای مسلح بسیار ارزشمند است، تصریح کرد: نقش و اهمیت نهاد عقیدتی سیاسی بر کسی پوشیده نیست به طوری که اگر امروز عقیدتی سیاسی نبود با مشکلات زیادی مواجه بودیم چون انقلاب ما یک اتقلاب دینی و ایدئولوژیک بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: امروز نیروهای مسلح ما در تراز جمهوری اسلامی و مایه فخر و غرور ملی هستند.

وی در ادامه به برخی از مشکلات موجود در کشور به خصوص مشکلات اقتصادی اشاره و بیان کرد: منشأ این گرانی‌های افسارگسیخته ناقص عمل کردن به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بوده است.

خطیب موقت نماز جمعه تهران اضافه کرد: سال‌های متوالی است که مقام معظم رهبری درباره مصرف کالای ایرانی، اقتصاد غیرنفتی، تولید ملی، حمایت از کالا و کارگر ایرانی صحبت کردند و دستورات لازم را ابلاغ فرموده‌اند. در عین حال مسئولان در تلاشند و توانستند تا حدودی جلوی این بی‌نظمی اقتصادی را در این چند روزه اخیر بگیرند.

گفتنی است در این مراسم که با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمدحسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، امیر سرتیپ خلبان هادیان معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش برگزار شد، جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان با آیت‌الله خاتمی نیز برگزار شد.