رئیس پلیس پایتخت:

نگاه پلیس به مسائل اجتماعی باید مسئولانه باشد

به گزارش نویدتهران،رئیس پلیس پایتخت با اشاره به اینکه اصلی ترین راهبرد ما خدمت به مردم است، بیان داشت: پلیس باید به ناهنجاری های اجتماعی نگاهی مسئولانه داشته باشد و تمام تلاشش را برای کاهش آنها به کار بندد.

سردار حسین رحیمی در كارگاه آموزشي تكنيك هاي حل مسئله در تعارض زوجين با هدف پيشگيري از طلاق، بیان داشت: اعتقاد و باور من این است که دوایر مشاوره و مددکاری کلانتری ها مجموعه ای مهم است که می تواند نقش اثر گذار در کاهش آسیب های اجتماعی و اختلافات خانوادگی و امثال آن داشته باشد.

وی افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تمام اتکال، حرکت و برنامه اش در راستای آموزه های اسلامی، قرآنی و دینی است ؛ معتقد هستیم اسلام کامل ترین دینی است که خداوند به عنوان هدیه به ما تقدیم کرده است.

رئيس پليس پايتخت بیان داشت: اگر ما دین اسلام را به درستی بشناسیم و باید آن را در تمام شئون زندگی خود پیاده کنیم؛ قرآن به واسطه وجود مبارک نبی مکرم به انسان ها هدیه شد و کتاب زندگی و انسان ساز است که بایستی آن را سر لوحه زندگي خود قرار دهيم که در این صورت خوشبخت ترین مخلوقات خداوند خواهیم بود.

این مقام ارشد انتظامی بيان داشت: تمام مشکلات ما این است، درک درستی از اسلام، قرآن و نیز دستورات نبی مکرم اسلام نداریم و این معارضاتی که در ابناء بشر می بینیم ناشی اين است كه درك درستي از آموزه های دین خود نداريم.

فرمانده انتظامي تهران بزرگ با تاكيد بر اينكه جمهوری اسلامی ایران بعد از ۱۴۰۰ سال به دست یک مرد بزرگ و خدایی که مردان و زنان، ایشان را همراهی کردند، پایه ریزی شد، اظهار داشت: مهم ترین نقطه اتکا این نظام، مردم هستند، بر اساس همين باور است پلیس که خود را خادم و خدمتگزار مردم می داند.

سردار رحیمی از کلانتری ها به عنوان مهم ترین رکن در نیروی انتظامی نام برد و افزود: بر این باور هستیم کلانتری ها، یک ناجای کوچک به شمار می آیند بنابراین نیروي انتظامی با راهبرد جامع محوری و مردم مداری به دنبال حل مشکلات مردم و ارائه خدمات بهتر به آنان است.

سردار رحيمي بیان کرد: تعداد اندکی افراد ناهنجار و ناصالح که کمتر از یک درصد جمعیت کشور است را داریم که با سرپنجه اقتدار پلیس روبه رو می شوند اما خیلی از افراد جامعه که بر اثر شرایط نامناسب و تربیت غلط دچار مشکل شدند با رحمت و رافت پليس مواجه خواهند شد.

رئيس پليس پايتخت با تاكيد بر اينكه پليس، يار مهربان مردم است، عنوان داشت: نیروي انتظامی با تاسی از خط و مشی های ترسیم شده، موضوع جامعه محوری را مطرح کرده که مصداق بارز اين جامعه محوری و مردم مداری، مراکز مشاور و مددکاری است؛ در کلانتری های پایتخت روزانه صدها پرونده به این مراکز ارجاع مداده شده که اغلب آنها به صلح و سازش ماندگار و پایدار منجر می شود و این افتخاری بزرگ برای شما مسئولان و دست اندرکاران مشاوره و مددکاری و پلیس پایتخت است.

سردار رحيمي خاطرنشان كرد: امروز کلانتری ها باید ملجا و پناهگاه و پشتیبان مردم باشند، جایگاه کلانتری ها در نزد مردم به عنوان مجموعه ای که تعارضات مختلف را حل مي کنند، جایگاه والایی است و اداره مشاور و مددکاری در انجام این مسئولیت بزرگ نقش بزرگ و تاثير گذاري را بر عهده دارد.

فرمانده انتظامي تهران بزرگ با تاكيد بر اينكه شما با هنر خود مي توانيد حتي افرادی که در مسیر خطا و انحراف افتاده اند را بازپروري کرده و به راه صواب دعوت كنيد، عنوان داشت: با ثواب ترین کار این است که بین زن و مردی که دچار مشکل شدند سازش ایجاد کنید که این كار ارزش والایی دارد.

اين مقام ارشد انتظامي بيان داشت: کار شما ماندگار و بزرگ است و جایگاه مهم و ارزشمندي داريد و اگر به درستی ماموریت خود را انجام دهید حجم كاري دستگاه قضائی و مجموعه پلیس كاهش خواهد يافت.

سردار رحيمي در پایان گفت: اصلی ترین راهبرد ما خدمت بهتر به مردم است و نگاه پلیس به ناهنجاري هاي اجتماعي باید نگاهي مسئولانه باشد.