فلاحت پیشه:

نگاه غرب به منطقه به مثابه موزائیک‌هایی با قابلیت جداسازی است / بحران آینده منطقه بعد از سلفی‌گری، بحران قومیت خواهد بود

به گزارش نویدتهران،عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است بحران آینده منطقه بعد از سلفی‌گری، بحران قومیت خواهد بود که ملت کردستان عراق نباید اجازه دهند رفاهی که در سال‌های اخیر کسب کرده‌اند با جدایی‌طلبی از بین برود.
حشمت الله فلاحت پیشه با اشاره به وضعیت کنونی اقلیم کردستان بعد از همه پرسی و فراز و نشیب‌های مذاکرات احتمالی گفت: معتقدیم هر اتفاقی که در منطقه رخ می دهد اگر با فتنه خارج از منطقه همراه نباشد، قابل مدیریت است.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوع کردستان عراق با کردستان ایران و ترکیه متفاوت است، عنوان کرد: اقلیم کردستان عراق از دیرباز با ظلم مواجه بوده لذا انگیزه استقلال طلبی در آنها شکل گرفته ضمن اینکه عراق مستعد بحران های مختلف همچون ورود داعش است.

وی ادامه داد: از گذشته معتقد بودیم بعد از سلفی گری بحران آینده منطقه بحران قومیت خواهد بود و حتی در این زمینه، تیرماه امسال نامه ای به بارزانی نوشتم که تلاش برای استقلال به ضرر اکراد خواهد بود.

فلاحت پیشه همچنین تصریح کرد: از سوی دیگر باید متوجه باشیم نگاه اسرائیل به تمام کشورهای اسلامی به عنوان خاکریزی است که باید غصب کند و کشورهای غربی حامی اسرائیل نیز منطقه را همچون زمین موزائیکی می بینند که باید تجزیه شود لذا اگر کردستان سیاست تجزیه را پیش ببرد به بحران منجر می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه نمی توان مردم کردستان عراق را به خاطر شرکت در این همه پرسی به توطئه متهم کرد، افزود: یک سری جریانات خارج از منطقه سعی دارند در راستا توطئه های خاص خود را شکل دهند که لازم است مردم کردستان مواظب باشند این مسأله باعث ایجاد خط گسل در امتداد مرزهای جمعیتی آنها نشود و توسعه ای که طی ۱۵ سال اخیر شامل حال کردستان شده با شکست مواجه نشود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: از سال ۲۰۰۳ تا کنون بهترین شاخص های توسعه عراق در منطقه کردستان بروز داشته است لذا هرچند سامانه صحیح تجارت، انرژی و گمرک را نداشت اما مردم به سمت رفاه حرکت کردند لذا باید مراقب باشند در چنین شرایطی از رفاه دور نشده و منطقه را ناامن نکنند.