سرلشکر جعفری در آیین بهره‌برداری از طرح کشاورزی جنوب کرمان:

نگاه انقلابی و مدیریت جهادی کلید رفع محرومیت و بهبود

فرمانده کل سپاه با تأکید به اینکه مردم ولی‌نعمت ما هستند، گفت: نگاه انقلابی و مدیریت جهادی کلید رفع محرومیت و بهبود زندگی مردم است.

سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه در آیین بهره‌برداری از فاز اول طرح 600 هکتاری کشاورزی «تکل حسن» از مناطق محروم جنوب استان کرمان با تأکید بر اینکه مردم به ویژه محرومین ولی‌نعمت ما هستند، گفت: یکی از رسالت‌های اصلی انقلاب اسلامی حمایت و پشتیبانی از مردم در مناطق محروم و بهره‌گیری از منابع طبیعی و به‌کارگیری بهینه آنها در این زمینه است که از ابتدای انقلاب با حرکت جهادی جهاد سازندگی آغاز شد، اما متأسفانه به‌تدریج نگاه غیرانتفاعی منجر به تعطیلی آن گردید.

به گزارش نوید تهران،وی با بیان اینکه حرکت جهادی و احیا و ادامه روند فعالیت جهاد سازندگی در اوایل انقلاب مطالبه چند سال گذشته مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) از سپاه و بسیج است، اظهار کرد: بحمدالله اقدامات مؤثری دراین خصوص توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) آغاز شده و بنده به مردم منطقه این نوید را می‌دهم که به‌طور دقیق، جامع و مستمر از این منابع طبیعی بهره خواهند برد.

سرلشکر جعفری در ادامه، ضرورت بهره‌گیری از علم و دانش فنی روز در کشاورزی را مورد تأکید قرار داد و گفت: علاوه‌ بر‌این با به‌کارگیری اصول اقتصاد مقاومتی و کامل کردن چرخه کاشت، داشت، برداشت و رساندن محصول به بازار که مردم دراین خصوص نقش تعیین‌کننده‌ای را ایفا می‌کنند می‌توان شاهد آبادانی و رونق مناطق محروم بود.

فرمانده کل سپاه نگاه انقلابی و مدیریت جهادی را کلید رفع محرومیت‌ و بهبود زندگی و معیشت مردم در مناطق محروم عنوان و تصریح کرد: با نگاه انقلابی و مدیریت جهادی می‌توان تبعات فاصله گرفتن از حرکت جهادی سالهای آغازین انقلاب را جبران کرد که در این زمینه بحمدالله سپاه و قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) طی سال‌های گذشته گام‌های مهم و تأثیرگذاری را برداشته‌اند.

وی افزود: ان‌شاءالله با فراگیری این رویکرد و به میدان آمدن سایر بخش‌ها و احساس مسئولیت بیشتر دستگاه‌های مسئول می‌توان چشم‌انداز مطمئنی از جریان محرومیت‌زدایی از چهره مناطق غیربرخوردار کشور داشت.

سرلشکر جعفری خاطرنشان کرد: صبغه مردمی سپاه هیچ‌گاه بین این نهاد با مردم و مشکلات آنان فاصله نینداخته است و ما در این زمینه مشتاقانه ورود کرده‌ایم و در خدمت به مردم تا رفع این‌گونه مشکلات از زندگی آنان لحظه‌ای دریغ نمی‌کنیم.

فرمانده کل سپاه در پایان با تقدیر از اقدامات جهادی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء در رفع محرومیت در اقصا نقاط کشور تصریح کرد: امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های به‌عمل‌آمده در راستای رسیدگی به مناطق محروم و کم‌برخوردار که از مطالبات مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) است و سپاه آن را دنبال می‌کند، با کمک مردم شاهد رونق کشاورزی در این مناطق باشیم.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم سرلشکر جعفری با حضور در جمع مردم روستای تکل حسن و گفت‌وگو با آنان، در جریان مشکلات مردم محروم این منطقه قرار گرفت.