نقوی‌حسینی تشریح کرد:

نمی‌توان روی اروپایی‌ها حساب باز کرد

به گزارش نویدتهران،سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد نمی توان روی اروپایی ها حساب باز کرد لذا برجام منتفی است.
سیدحسین نقوی حسینی ، در خصوص رفتار رییس جمهور آمریکا مبنی بر خروج از توافقنامه برجام و نحوه همکاری با کشورهای اروپایی، گفت: باید اذعان کرد که نمی توان روی اروپایی ها حساب باز کرد.

نماینده مردم پیشوا و ورامین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با خروج آمریکا از توافقنامه 80 درصد تحریم های ثانویه باز می گردد، تصریح کرد: در این بین نیز اروپایی ها قادر نیستند 20 درصد تحریم غیر ثانویه ای را لغو و با ایالات متحده مقابله کنند.

وی با اشاره به اینکه اروپایی ها طی مدت اجرای برجام نشان دادند که اهل مقاومت نیستند و با سیاست های ایالات متحده همراه هستند، ادامه داد: بنابراین برجام منتفی است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص مباحث مطرح شده در حوزه توان موشکی کشورمان و آغاز مذاکرات جدید، خاطرنشان کرد: باید تاکید کرد جمهوری اسلامی ایران وارد هیچ مذاکرات جدیدی در حوزه دفاعی –موشکی و حتی برجام نخواهد شد و این موارد را قابل مذاکره نمی داند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، دونالد ترامپ شب گذشته اعلام کرد آمریکا از برجام خارج میشود و همزمان فرمان بازگشت تحریم های هسته ای را امضا کرد.

همچنین ترامپ در سخنرانی خود ضمن تکرار ادعاهای خود و تاکید بر دروغ های هفته گذشته نتانیاهو علیه برنامه هسته ایران، ایران را به نقض برجام متهم کرد و گفت برجام هیچ سودی نداشته است.