پیش از ظهر امروز؛

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور افغانستان با دکترظریف دیدار و گفتگو کرد

به گزارش نویدتهران،تادامیچی یاماموتو، نماینده دبیر کل سازمان ملل در امور افغانستان پیش از ظهر امروز با دکتر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه دیدار و در خصوص مسائل افغانستان گفتگو و تبادل نظر کرد.

در این دیدار یاماموتو گزارش مبسوطی از اوضاع کنونی و امنیتی افغانستان و همچنین راه های مختلف تداوم گفتگوهای صلح در افغانستان به منظور استقرار ثبات و امنیت در این کشور ارائه کرد.

در این دیدار وزیر امور خارجه ضمن اشاره به همکاریهای جاری میان کشورمان و افغانستان و لزوم افزایش شتاب این همکاریها در عرصه های مختلف سیاسی و اقتصادی از اهمیت مقابله با گسترش تهدیدات و خطر گروه داعش در منطقه و از جمله افغانستان با توجه به شکست های اخیر این گروه تروریستی در کشورهای عراق و سوریه یادآور شد.

اعلام حمایت کشورمان از تلاشهای دولت وحدت ملی افغانستان و سیاست جاری جمهوری اسلامی ایران در راستای ایجاد ثبات در این کشور و همچنین حمایت از تلاش های سازمان ملل در تمامی ابتکارات مربوط به استقرار صلح در افغانستان از جمله محورهای دیگر گفتگوها در این دیدار بود.

دکتر ظریف همچنین آمادگی جمهوری اسلامی ایران به منظور همکاری نزدیک با سازمان ملل و دیگر کارگزاری های آن سازمان در تمامی حوزه های مورد انتظار در افغانستان را اعلام داشت و افزود: ایران خواستار ثبات در افغانستان بوده و تلاش ایران نیز در این راستاست.