فرمانده کل سپاه:

نقش بسیج در چهل سالگی انقلاب اسلامی بسیار برجسته است

به گزارش نویدتهران، فرمانده سپاه با تاکید بر اینکه با وجود تمامی دشمنی ها و خباثت ها ، به فضل الهی شاهد پیروزی‌های جبهه انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف هستیم ،گفت: نقش بسیج در چهل سالگی انقلاب بسیار برجسته است و نام بسیج و مجاهدت بسیجیان در رفع موانع و مشکلات همواره درخشیده است.

سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز(دوشنبه) در مراسم تودیع و معارفه جانشین رییس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم ‌ و رهبر انقلاب در بیاناتشان بر روی پیروزی‌های انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت تأکید دارند، گفت: مقطع حساسی از انقلاب اسلامی را پشت سر می‌گذاریم و همه دشمنان برای القای ناامیدی در داخل کشور، بسیج شده‌اند.

وی افزود: با وجود تمامی دشمنی ها و خباثت ها ، به فضل الهی شاهد پیروزی‌های جبهه انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف هستیم ؛ به عنوان نمونه در سال گذشته، شاهد از بین رفتن داعش بودیم که دشمن همانند دوران جنگ هشت ساله ، تمام امکاناتش را هفت سال با کمک دولت‌های مزدور منطقه برای مقابله با انقلاب اسلامی بسیج کرد، اما باز هم شکست خورد که این مهم نشان از اقتدار انقلاب اسلامی و رهبری حکیمانه رهبرفرزانه انقلاب است و ریشه همه این پیروزی‌ها به هشت سال دفاع مقدس و حماسه‌هایی که بسیجیان آفریدند بازمی‌گردد که زمینه‌ساز شکل‌گیری جبهه مقاومت در منطقه شد.

سرلشکر جعفری تأکید کرد: انقلاب اسلامی در چهل سالگی با اقتدار بر روی اصول و آرمان ها ایستاده که موجب پیروزی‌ها و نصرت الهی شده و امروز دشمن بیشترین فشار و توطئه‌های خودش را علیه انقلاب برنامه‌ریزی کرده است، اما در مقابل، پیروزی‌ها نصیب انقلاب می‌شود.

وی تصریح کرد: در کنار مسائل بیرونی، مسائلی هم در داخل کشور وجود دارد که باید برطرف شود تا پیشرفت انقلاب صورت بگیرد، نقش بسیج در چهل سالگی انقلاب بسیار برجسته است و نام بسیج و مجاهدت بسیجیان برای رفع موانع و مشکلات همواره درخشیده است، از افتخارات سپاه این است که بسیج را مدیریت کرده و خدمتگزار بسیجیان است تا نیروهای انقلابی و مؤمن بتوانند نقش خود را به بهترین وجه ایفا کنند.

فرمانده کل سپاه در ادامه تحولاتی که در سپاه اتفاق افتاد را نیاز سازمانی سپاه و بسیج عنوان و تصریح کرد: به دلیل اینکه ‌انقلاب اسلامی پویا است، تحولات باید صورت پذیرد تا بسیج نیزهمواره پویا و با نشاط، آماده نقش‌آفرینی در عرصه‌های مختلف باشد.

وی‌ با اشاره به تجرییات سردار فضلی گفت: بسیج از مدیریت ایشان بهره برده است، ما از سال ۶۰ با سردار فضلی آشنا شدیم و پیمان اخوت ما با ایشان در آن زمان بسته شده است. از زحمات سردار فضلی در مدت مدیریت‌شان در سازمان بسیج تشکر می‌کنم.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه وجود برادرانی مثل سردار فضلی که از دوران خون و آتش عبور کرده‌اند، برای سپاه غنیمت است و ما از تجربیات ایشان بهره خواهیم برد، گفت: به دلیل نیازی که به سردار فصلی در یکی از مراکز علمی سپاه بود، از سردار غیب‌پرور درخواست کردیم که ایشان به آنجا بروند و سردار فضلی هم گفتند هر جایی که سپاه نیاز داشته باشد به آنجا می‌روند و اواخر هفته آینده در مسئولیت جدید معرفی می‌شوند.

سرلشکر جعفری گفت: سردار سپهر هم تجربیات زیادی در ستاد لشکر در دفاع مقدس و نواحی بسیج برخوردار هستند و ایشان توسط سردار غیب‌پرور معرفی شدند و با آن موافقت شد، امیدواریم این ترکیب جدید موجب پیشرفت بسیج شود.

وی با اشاره به اقدامات بسیج، تصریح کرد: در بسیج کارهای انجام نشده بسیار زیاد است و توقعات رهبر انقلاب از بسیج بسیار است و انتظارات از بسیج بسیار بالاست. پایداری و ایستادگی انقلاب متکی به تفکر بسیجی بوده است و نقش‌آفرینی سپاه، متکی به مردم است، سپاه یک نهاد انقلابی ،مردمی با مردم و برای مردم است.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه نقش آفرینی سپاه به وسیله بسیج و مردم مؤمن انقلابی صورت می پذیرد، اظهار کرد: نقش‌آفرینی مردم در حل مشکلات و رفع بحران های اجتماعی اثبات شده است. همانطور که نقش بسیج در دفاع مقدس و امنیتی زبانزد است، در عرصه های دیگر هم باید هیمنطور باشد ، انتظار از بسیج” اعتلای بسیج” با ارائه خدمات اجتماعی به مردم است که با ساماندهی کارها باید انجام شود.

سرلشکر جعفری در پایان تصریح کرد: فعالیت در عرصه دفاعی، موضوعی بود‌ که بسیجیان را برای دفاع از کشور و ایفای این نقش در عرصه‌های مختلف اجتماعی که مورد انتظار است، آماده کرد؛ بخش عمده‌ای از اقتصاد مقاومتی بر عهده مردم است. امروز طرح‌های اعتلای بسیج متمرکز بر حل مشکلات اجتماعی است و تحقق آنها همت شما فرماندهان بسیج را می‌طلبد.