دادستان كل كشور در مراسم راهپيمايي ٢٢ بهمن در شهر شهيد پرور خرم آباد:

نقدها نبايد موجب تضعيف و تخريب كشور شود

به گزارش نویدتهران، حجت‌الاسلام و المسلمين محمدجعفر منتظری دادستان كل كشور ظهر امروز در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهر شهيدپرور و ولايتمدار خرم آباد با گراميداشت یاد و خاطره روح ملکوتی بنیان‌گذار انقلاب اسلامی و شهدای راه انقلاب، دفاع مقدس و شهدای راه امنیت ، شهداي مدافع حرم و شش هزار و سيصد شهيد سرفراز استان لرستان، از حضور حماسی و باشکوه مردان و زنان، جوانان، نوجوانان و خردسالان لرستان در راهپیمایی ۲۲ بهمن کمال قدردانی كرد.

وی با بيان اينكه حضور و حماسه ملی ملت بزرگ ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن چند پیام مهم را در بردارد، گفت: اولين پیام حضور حماسی مردم ایران در راهپیمایی ۲۲بهمن تجدید عهد و بیعت با اسلام، قرآن، نظام جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری است.

وی در تبيين پيام دوم اين حضور بيان داشت: این حضور بیمه‌ کردن کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در برابر گزندهای دشمن و جاری ‌کردن خون تازه بر پیکره انقلاب است.

حجت‌الاسلام و المسلمين منتظری با اشاره به پيام سوم خاطرنشان كرد: حضور پرشور مردم پیام قاطع و کوبنده‌ای است به دشمنان این انقلاب که ۴۰ سال از هرگونه کید، مکر، شیطنت و ترفند برای نابودی انقلاب کوتاهی نکردند.

وی ادامه داد: پیام حضور مردم اين است كه ای آمریکای متجاوز، ای اسرائیل خونخوار و ای همه کسانی که به نابودی انقلاب کمر بسته‌اید و ای عده معدودی که با ساز دشمن مي رقصيد و به بهانه‌های مختلف دست به آشوب و اغتشاش می‌زنید بدانید ما ملت ایران اگرچه در درون کشور در برخی امور و مسائل اداری و اجرایی نسبت به نواقص و کمبودها گله‌هایی داریم و آن را تحمل می‌کنیم ؛اما هرگز اجازه دخالت و سلطه‌گری مجدد و غارت‌گری ثروت کشور را به شما نداده و تا پای جان در برابر شما دشمنان ایستادگی کرده و خواهیم کرد.

حجت‌الاسلام منتظري پیام چهارم حضور مردم را خطاب به مسئولان دانست و گفت: پيام ديگر خطاب به مسوولان و مدیران عالی و میانی و ميداني بوده و آن این است که با صدای رسا می‌گوییم ما ملت ایران از شما موکدا تحقق آرمان‌های نظام مقدس و انقلاب اسلامي و همچنین اجرای عدالت و قانون‌مداری را در همه عرصه‌ها و حوزه‌های اجرایی، امنیتی، تقنینی و قضایی مطالبه می‌نماییم.

وی با بیان اینکه خداوند متعال ۱۴ قرن است که نعمت بزرگي را به ما عنایت کرده،تصريح كرد: نعمت اسلام، نعمت ولایت و نعمت نظام مقدس جمهوری اسلامی‌ ایران از جمله نعمت‌های ارزانی شده به ما ملت ایران است و خداوند با این نعمت‌ها همه ما را به بوته آزمایش و امتحان خواهدكشاند.

دادستان کل کشور با تاكيد بر اينكه جمهوریت و اسلامیت دو مفهوم در هم‌ تنیده است، به‌نحوی‌که جمهوریت بدون اسلامیت و اسلامیت بدون جمهوریت، انحراف است به بيان دو موضوع مهم پرداخت و گفت: موضوع اول در خصوص مسائلی است که مرتبط با امور داخلی کشور بوده و آن اینکه در درون کشور مسائل قابل توجهی وجود دارد که باید مورد اهتمام همه مسئولان در همه قوا قرار گیرد.

وی افزود: از جمله این مسائل، مسائل امنیتی است که مورد هدف دشمن قرار گرفته و دیگری مسائل اقتصادی بوده که راه حل آن همان اقتصاد مقاومتی است و رفع تبعيض و ساده زيستي مسئولان و مقامات نيز مورد تاكيد قرار داد.

دادستان‌کل کشور بيان داشت: انتظار مردم این بوده که مدیران حداقل با قشر متوسط جامعه هم‌تراز باشند چرا که این انقلاب از درون مردم جوشیده و بنیان گذار و رهبر آن دارای زندگی ساده بوده و هستند و زندگي آنها از متوسطين جامعه پايين تر بوده و هست.

حجت‌الاسلام و المسلمين منتظری با بیان اینکه مبارزه با فساد در همه نوع آن باید در اولویت اول قرار گیرد، افزود: ما تابع و معتقد و مومن به قرآنی هستیم که در سوره مباركه فجر خداوند در آن هشدار داده و مي فرمايد اگر در جامعه‌ای فساد ترویج یابد، نتیجه آن نابودی خواهد بود و لذا در جمهوری اسلامی ایران فساد ولو اندک آن هم غيرقابل قبول است.

دادستان‌کل کشور با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی در خصوص مبارزه با فساد کوتاه نخواهد آمد ادامه داد:اگر بخشی از رسیدگی به پرونده‌های فساد تا زمان رسیدن به نتیجه قطعی به اطلاع مردم نمي رسد يا رسانه‌ای نمی‌شود به این دلیل بوده که منع قانونی دارد.

وی اظهار داشت: هم‌اکنون پرونده‌های فساد مهمي وا در دست رسيدگي دستگاه قضايي بوده که به دلیل منع قانونی و به دلیل اینکه مواجه با فضاسازی‌های کاذب نشود اطلاع‌‌رسانی نمی‌شود.

حجت‌الاسلام منتظری با بیان اینکه مكررا در رسانه‌ها و مجامع عنوان کردم که وظیفه مبارزه با فساد را عهده‌دار هستیم، گفت:از تمامی دادستان‌ها می‌خواهیم که به عنوان مدافعان حقوق عامه مردم نسبت به صیانت از اموال و مبارزه با فساد با پشتکار وارد کار شده و از هیچ قدرت و توصیه و احیانا انگي از طرف زراندوزان و زورمداران نترسیده و هرگز هراس را به خود راه ندهند.

دادستان کل کشور یادآور شد: از تمامی مدیران و مسئولين انتظار داریم قبل از اینکه فساد در بخش از ادارات به وجود آيد مانع پیدایش آن شده و نظارت‌های خود را ارتقا بخشند.

وی خاطرنشان کرد: بخشی از مسائلی که تحت عنوان فساد مطرح می‌شود چون دشمن به دنبال سلب اعتماد مردم نسبت به نظام بوده آن را چند برابر جلوه می‌دهند، ضمن اینکه ما قبول داریم که در بخش‌هایی فساد وجود دارد اما گسترش و شیوع آنچنانی ندارد.

حجت‌الاسلام و المسلمين منتظری تاکید کرد: هیچ قدرت و مقامی و شخصی اجازه ندارد هم به موجب قانون، هم به موجب مواضع شرعی و هم به موجب تکلیف الهی، بر روی فساد پرده‌پوشی کند.

وی با بیان اینکه در مسئله مبارزه با فساد تک‌ تک آحاد مردم وظيفه و مسئوليت دارند، افزود: حداقل انتظاری که از توده مردم است این بوده که هر جا فسادی مشاهده می‌کنند و یا اطلاع صحیحی از آن دارند، به مسئولين اطلاع دهند.

دادستان کل کشور در ادامه به مسائل خارجي كشور اشاره كرد و اظهار داشت: مردم عزيز ایران بدانید که دشمن به طور مستقیم و غیرمستقیم هویت اسلامی و انقلابي، امنیت کشور، وحدت و یکپارچگی و ارزش‌های اخلاقی و مذهبی شما را مورد هدف قرار داده و عوامل نفوذی دشمن در مراکزی از حوزه‌های تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی به کار گرفته شده‌اند.

حجت‌الاسلام و المسلمين منتظری تاكيد كرد: ملت ایران بدانید و می‌دانید که آغوش باز آمریکا برای ملت ایران بوسه مرگ است و دشمن به دنبال آن است كه با لطايف الحيلي موارد ذكر شده وا هدف قرار داده و به دنبال نابودي است.

وی با بيان اینکه دشمن به دلیل ضربه‌هایی که طی این ۴۰ سال از ملت عزيز ایران خورده، درصدد انتقام است، تصریح کرد: دشمنی که ملت را رسما تروریست دانسته، دشمنی که به دنبال ریشه‌کن کردن ریشه ملت ایران بوده، دشمنی که با تحریم‌‌های ظالمانه عرصه زندگی را بر شما مردم تنگ کرده، دشمنی که یک مشت وحشی و جنایتکار از قبیل گروه‌ تکفیری داعش را به وجود آورده، تسلیح کرده و امکانات می‌دهد پشتيباني مي كند و وقتی در عرصه کارزار عراق و سوریه با شکست مفتضحانه روبه‌رو می‌شود تاکتیک خود را تغییر می‌‌دهد.

دادستان کل کشور ادامه داد: راهبرد و استراتژی دشمن هيچ تغییر نکرده و روز به روز تشدید می‌شود اما روش‌ها و تاکتیک‌ها بوده که تغییر می‌کند.

وی با اشاره به نقش دشمن درناآرامي اخیر کشور، اظهار کرد: در حوادث ماه گذشته دیدیم که چگونه دشمن علنا به حمایت از اغتشاش‌گران و گروه معدودي آشوبگر برآمد و با همه توان به عرصه تبلیغات قدم گذاشته و همه امکانات خود برای حمایت از این افراد را به‌کار گرفت تا جایی که ترامپ نابخرد صبح كه از خواب برمي خاست براي ملت پيام مي فرستاد و فکر می‌کرد با حرکت اندک عده‌ای فریب‌خورده و مزدورش در گوشه و کنار کشور می‌تواند مسیر را برای اهداف خود باز کند.

حجت‌الاسلام و المسلمين منتظری به حضور پرشور همیشه در صحنه مردم در حمایت از نظام و انقلاب و پشتیبانی از ولایت‌فقیه اشاره و تصریح كرد: دشمن وحدت و یکپارچگي و امید مردم را هدف قرار داده و همه ما باید تلاش نماییم که در جامعه رخنه و شکافی به وجود نیاید تا دشمن بتواند به آن ورود پیدا کند.

وی تاکید کرد: نقد و انتقاد از مسوولان با بیان مستدل و بیان ضعف‌ها و اشکالات حق مردم بوده اما باید هوشیار بود و به گونه اي عمل كرد که دشمن بهانه هايي كه به دنبالش است به دست نياورد و این نقدها موجب تضعیف و تخریب کشور نشود.