حجت‌الاسلام والمسلمین قمی:

نفس امام خمینی(ره)، این کشور را احیا کرد

به گزارش نویدتهران،رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: نفس خمینی(ره)، این کشور را احیا کرد؛ ما اصلا نمی دانستیم قیام‌الله به چه معنی است و حضرت امام این موضوع را به ما آموخت.

حجت‌الاسلام محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در سفر خود به زاهدان طی مراسمی در مسجد امام رضا(ع) واقع در حاشیه این شهرستان به سخنرانی پرداخت.

وی در این مراسم گفت: رهبر انقلاب در مورد امام جمله ای دارند که می فرمایند:« امام نشان دادند که علی وار زیستن افسانه نیست. لذا تا آستانه مرزهای عصمت رفتن، افسانه نیست».
وی ادامه داد: نفس امام خمینی(ره)، این کشور را احیا کرد. ما اصلا نمی دانستیم قیام الله به چه معنی است و امام موضوع مهم را به ملت آموختند.
حجت‌الاسلام قمی گفت: نفس امام (ره) کاری کرد که جوانان از عشرتکده ها به سر سجاده خون نشستند.
وی ادامه داد: امام(ره) غیرت ما را به جوش آورد و به رگ های خشکیده خون بخشید و باطن بین و ژرف اندیش بود. امام عاشق مردم بود و می فرمود من دست یکایک مردم ایران را می بوسم. باور داشت که این مردم منافع ملت را بر منافع فردی ترجیح می دهند. امام مجاهد واقعی راه خدا بود.
وی افزود: انسان های بزرگ همت‌های بلند دارند لذا امام جلوی زورگویی شیطان بزرگ یعنی آمریکا را گرفت. امام می فرماید:« ملت ایران چون صاعقه‌‍ای بر سر آمریکا فرود آمد».
حجت‌الاسلام قمی گفت: عظمت شخصیت امام خمینی (ره) از آرمان‌های او بود. دغدغه امام این بود که تا شرک و کفر وجود دارند مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم. ما می خواهیم پرچم لااله الا الله را بر فراز قلل جهان به اهتزاز دربیاوریم.
وی ادامه داد: اگر ما به سخنان و آرمان های حضرت امام(ره) بازگردیم، جامعه مقاوم و مستحکمی ساخته می‌شود که جلوی ظلم داخلی و خارجی می‌ایستد.