وزیر کشور در گردهمايى سراسرى فرماندهان، روسا و معاونان ناجا:

نظرسنجی ها نشان از رضایت مردم نسبت به عملكرد نيروهاى انتظامى و امنيتى دارند

به گزارش نویدتهران،وزیر کشور گفت: با توجه به چند نظر سنجي های مختلف انجام گرفته نيروهاي انتظامي و امنيتي از بالاترين ميزان رضايتمندي در بين ساير دستگاه ها برخوردار می باشند.
عبدالرضا رحمانى فضلى جانشين فرماندهى معظم كل قوا در امور نيروى انتظامى در گردهمايى سراسرى فرماندهان، روسا و معاونان ناجا كه صبح امروز در محل مقر فرماندهى ناجا برگزار شد، طي سخنانى با تاكيد بر ضرورت کسب رضايتمندي مردم در مراجعه به ادارات از جمله نيروي انتظامى اظهار داشت: با توجه به چند نظرسنجي های مختلف انجام گرفته نيروهاي انتظامي و امنيتي از بالاترين ميزان رضايتمندي را در بين ساير دستگاه ها برخوردار می باشند به طوري كه اکثریت قابل توجه مردم از عملکرد این نیروهای آرامش بخش اجتماعی رضایت دارند.
وي با بيان اينكه اين رضايتمندي مردم از نيروي انتطامي را بايد قدر بدانيم، افزود: اين ميزان رضايتمندي نشان دهنده با اهميت بودن مقوله امنيت براي مردم است و الحمدلله امنيت مطلوبي هم در كشور برقرار است لذا بايد تلاش كنيم ميزان رضايتمندي در حوزه خدمات و اداري هم افزايش يابد.
رحمانى فضلى با تاكيد بر اينكه نحوه مواجهه نيروي انتظامي با مردم بايد منطقي، رعايت اخلاق و حفظ اقتدار باشد با اشاره به انتشار فيلمي از برخورد يكي از شهروندان با يكي از ماموران نيروي راهنمايي و رانندگي گفت: اين حادثه اصلا قابل قبول نيست، نبايد به اقتدار نيروي انتظامي با اينگونه حركات خدشه وارد شود لذا قوه قضاييه بايد ا اين اتفاقات شديدا برخورد كند.
وي خواستار توجه ويژه نيروي انتظامي به گذرگاه هاي مرزي در مبارزه با انواع قاچاق شد و اضافه كرد: برخورد با يك باند بزرگ مواد مخدر در مرزها موجب جلوگيري از هزاران برخورد نيروي انتظامي در داخل با گروه هاي كوچك و خُرد مي شود.
وزير كشور ادامه داد: در شرایط فعلی ميزان ورود كالاي قاچاق به كشور كاهش يافته كه اين روند كاهشي بايد ادامه يابد اما همين مسئله موجب افزايش خروج كالا از کشور شده كه با تدابيري كه انديشيده شده نبايد اجازه خروج كالاها به صورت قاچاق به بيرون از كشور داده شود كه نيروي انتظامي نقش كليدي در اين مسئله دارد و بايد برنامه ريزي دقيقي در اين موضوع داشته باشد.
رحمانى فضلى بيان كرد: دولت از عملكرد نيروي انتظامي رضايت دارد و قوه مجريه مصمم به حل مشكلات اين نيرو است و از هيچ تلاشي دريغ نخواهد كرد.
وي با اشاره به جلسه اي با حضور رهبر انقلاب، از رضايتمندي ايشان از عملكرد شوراي امنيت كشور و شوراهاي تامين استانها خبر داد و افزود: ايشان در اين جلسه تاكيد داشتند كه شوراي امنيت كشور و شوراي تامين استانها بايد مسائل مربوط به خود را جدي بگيرند و برنامه عملياتي داشته باشند و مصوبات هم به طور جد پيگيري و نتايج اقدامات دستگاه ها در اجراي مصوبات گزارش شود.
وزير كشور با بيان اينكه همه فعاليت ها و توفيقات اقتصادي و فرهنگي و اجتماعي در بستر امنيت شكل مي گيرد و بدون امنيت هيچ كاري انجام نخواهد شد، گفت: هيچ زمان اجازه داده نشده كه موضوع امنيت و انتظامات در جامعه از محور نيروي انتظامي خارج شود چراكه با درایت و تدبیر و اقتدار نیروهای انتظامی و امنیتی مسائل قابل مدیریت صحیح است و عملكرد مطلوب و خوب آنها هم گوياي همين مسئله است.
رحماني فضلي در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به شرايط بين المللي اظهار داشت: خروج آمريكا از برجام براي آنها از نظر بين المللي بسيار هزينه داشته و آنها تمام تلاش خود را براي ضربه زدن به ايران انجام مي دهند و آمريكا تمام آبروي خود را در مواجهه با ایران قرار داده است.
وي افزود: ما بايد با قدرتمندي و اقناع افكار عمومي بر روي مواضع خود بایستيم چراكه بدون مقاومت و ايستادگي به حق خود نخواهيم رسيد.
وزير كشور با بيان اينكه آمريكا هم اكنون درگير اختلافات بسيار شديدي با چين، روسيه و اروپا شده است، تصريح كرد: آنها يقين دارند كه هيچ كاري در منطقه بدون نقش آفريني ايران امكان پذير نخواهد بود و موضع ما هم در منطقه بسيار محكم و مقتدرانه ادامه دارد.
رحمانى فضلى با اشاره به وعده هاي اروپايي ها در اجراي برجام گفت: علي رغم تاكيدات و سخنان زياد در اجراي برجام اما حمایت های سیاسی اروپا از برجام در عمل محقق نشده است.