نشست فرمانده ناجا و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی

به گزارش نویدتهران، فرمانده نیروی انتظامی در نشست با رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با تاکید بر تقویت همکاری های مشترک برای کنترل بازار، گفت : در برخورد با مخلان اقتصادی و دانه درشت ها کوتاه نمی آییم.

دکتر  جمال انصاری ؛ معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی به اتفاق معاونان در ستاد فرماندهی ناجا با سردار  حسین اشتری ؛ فرمانده نیروی انتظامی دیدار و گفت و گو کرد.

سردار اشتری در این دیدار با تبریک فرا رسیدن ایام ماه مبارک رمضان، اظهارداشت: از حضور دکتر  انصاری ، معاونانشان و مطالبی که بیان کردند، تشکر می کنم؛ امید است برگزاری چنین نشست هایی به پیشبرد بهتر مأموریت ها و اهداف منتج شود.

وی با اشاره به توسل دشمنان به جنگ اقتصادی و اعمال تحریم ها علیه ملت ایران اسلامی، افزود: امروز در شرایط حساسی هستیم و همه ما به فراخور مسئولیتی که داریم باید تلاش کنیم در حوزه های مختلف به ویژه در عرصه اقتصادی نابسامانی به وجود نیاید، هر چند که امروز شاهدیم بیشترین حجم فشارهای اقتصادی بر روی مردم است و باید تمام توان و تلاشمان را برای مدیریت فضا و کنترل بازار معطوف و متمرکز کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به شرفیابی جمعی از فرماندهان، مدیران و روسای ناجا به محضر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در هفته گذشته، یادآور شد: معظم له در این دیدار بر رونق تولید، تشدید اقدامات در راستای مبارزه با قاچاق کالا و ارز و … تأکید داشتند.

این مقام عالی انتظامی خاطر نشان کرد: مبارزه با قاچاق کالا و ارز یکی از اولویت های مأموریتی نیروی انتظامی می باشد و برای تحقق این مهم با بهره مندی حداکثری از ظرفیت های موجود، اقدامات مان را تشدید کرده ایم و این روند به جد ادامه دارد.

سردار اشتری با اشاره به اهمیت مدیریت فضای اقتصادی کشور و کنترل بازار، بیان کرد: در مقابله با مخلان اقتصادی به هیچ وجه کوتاه نمی آییم و در این میان برخورد با “دانه درشت ها” از اولویت های اساسی ما است.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه میان مسئولان نیروی انتظامی و سازمان تعزیرات حکومتی طی سال گذشته، گفت: لازم است که بر مبنای نیازمندی ها، مفاد این تفاهم نامه به روز شود، همچنین باید بر تقویت تعاملات بر مبنای بهره مندی از بانک های اطلاعاتی و سامانه های نوین تمرکز کنیم.

فرمانده نیروی انتظامی با تأکید بر لزوم تشکیل کارگروه مشترک همکاری میان ناجا و سازمان تعزیرات حکومتی، ادامه داد: قطعا همکاری های مشترک و هم افزایی می تواند به کنترل مطلوب تر بازار و مدیریت فضای کسب و کار و اقتصاد کشور منتج شود.

وی با اشاره به تنوع و گستردگی مأموریت های پلیس، یادآور شد: نیروهای پلیس در مقاطع زمانی مختلف و برای انجام مأموریت ها، همواره در آماده باش کامل هستند و امروز برای برخورد با مخلان اقتصادی و سرچشمه های نابسامانی در بازار نیز به جد ورود پیدا کرده و این روند را با قاطعیت و اقتدار ادامه می دهیم؛ در این میان سازمان های متولی و همکار چون سازمان تعزیرات حکومتی نیز باید از ظرفیت های موجود برای کمک و همراهی به نیروی انتظامی بهره ببرند.

تداوم موفقیت ها در گرو تقویت همکاری ها

گفتنی است، پیش از سخنان سردار  حسین اشتری ، سردار  ایوب سلیمانی  ؛ جانشین فرمانده ناجا ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: وظیفه خود می دانم از همکاری و تعاملاتی که مسئولان سازمان تعزیرات حکومتی با نیروی انتظامی برای پیشبرد اهداف مشترک دارند، قدردانی کنم.

وی تأکید کرد: بخشی از موفقیت های نیروی انتظامی و سازمان تعزیرات حکومتی، در گرو همکاری های مشترک می باشد، بنابراین باید تلاش کنیم که این تعاملات دوجانبه تقویت شود.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره به اهمیت برخورد با مخلان اقتصادی، یادآور شد: تشکیل و راه اندازی پلیس امنیت اقتصادی گامی در راستای تحقق این مهم به ویژه برخورد با دانه درشت ها است.

سردار سلیمانی با اشاره به لزوم تبادل اطلاعات و داده ها برای ارتقاء هم افزایی ها میان ناجا و سازمان تعزیرات حکومتی، تأکید کرد: برای تقویت همکاری ها مانعی پیش رو نداریم و حتما امسال نیروی انتظامی و سازمان تعزیرات حکومتی کارنامه درخشانی در مأموریت های محوله خواهند داشت.

شایان ذکر است، در این نشست سردار  محمد شرفی ؛ رئیس پلیس پیشگیری ناجا، سردار  محمدرضا مقیمی ؛ رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا، سردار  اشراق ؛ معاون حقوقی و امور مجلس ناجا و سردار  محسن حسن خانی ؛ رئیس پلیس آگاهی ناجا گزارشی از اقدامات پلیس های تخصصی در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز و برخورد با مخلان اقتصادی ارائه کردند.