نشست شورای هماهنگی تشکل‌های دانش‌آموزی به مناسبت برگزاری مراسم 13 آبان

به گزارش نویدتهران،شورای هماهنگی تشکل‌های دانش‌آموزی به مناسبت برگزاری مراسم 13 آبان با حضور جمعی از اعضای تشکل‌های دانش‌آموزی، معاونین وزیر و اعضای ستادی وزارت آموزش‌وپرورش تشکیل جلسه داد.
معاون پرورشی و فرهنگی با اشاره به اهمیت این نشست اظهار کرد: مراسم روز ۱۳آبان از منظر سیاسی، اجتماعی، عبادی و تربیتی مهم‌ترین مراسم‌های آموزش‌وپرورش است.

وی ادامه داد: ۱۳آبان در ذهن، قلب و روح ملت ایران یک روز به‌یادماندنی است که مردم هرگز این روز را فراموش نمی‌کنند و این روز پایه‌های استکبار را در داخل و خارج کشور به لرزه آورد و فروریخت.

کاظمی گفت: تعبیر عبادی و سیاسی امام راحل از روز ۱۳آبان، یوم‌الله، انقلاب دوم، روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز سرافرازی ملت ایران در قبال ظلم و ستم است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش گفت: روز ۱۳آبان امسال از چند منظر مهم است. ۱۳آبان نماد شکست امریکا و استکبار است که باید این روز را جشن بگیریم.

وی ادامه داد: روز ملی استکبار جهانی روز نماد وحدت و همبستگی در قبال استکبار است‌ و تمام مردم در ایجاد عظمت روز ۱۳آبان شریک هستند چراکه این روز به‌عنوان روز همبستگی و یک‌صدایی ملت ایران در قبال امریکا است. این روز برای نظام تعلیم و تربیت یک فرصت تربیتی فوق‌العاده ممتاز و بی‌بدیل برای ارتقای بصیرت و آگاهی دانش آموزان در حوزه اجتماعی و سیاسی است.

کاظمی گفت: روز ۱۳آبان امسال از اهمیت ویژه‌تری برخوردار است زیرا چهلمین سالگرد انقلاب و آرزوهای بربادرفته‌ای که دشمنان در ذهن خود می‌پرورانند و دانش آموزان در این سالگرد شکوه، عظمت و بلوغ انقلاب را به رخ می‌کشند.

وی تصریح کرد: افزایش عملیات روانی دشمنان انقلاب طبیعتاً نیاز به حضور گسترده‌تری برای خنثی کردن دارد.

عضو شورای معاونان وزارت آموزش‌وپرورش افزود: استراتژی دشمن به سمت امواج منفی مردم برای تحرکاتی است که در ذهن دارد اما جوانان و نسل انقلابی ما آماده‌تر از آرمان‌های انقلاب دفاع می‌کنند.

شایان‌ذکر است این نشست با حضور علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش، علی رمضانی مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی، علی صابر ماهانی رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی، حسن مرادی رئیس سازمان بسیج فرهنگیان، عباسعلی باقری مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران، کریمی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش شهر تهران، سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران، نمایندگان تشکل‌های دانش‌آموزی، دانشگاه‌های فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی برگزار شد.