اطلاعیه؛

نشست باشکوه و بی سابقه ۳۰۰۰ نفری جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی

به گزارش نوید تهران،اطلاعیه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی به این شرح می باشد.

۱- نشست باشکوه و بی سابقه ۳۰۰۰ نفری منتخبان مجامع شهرستانی، استانی، قشری و حامیان جبهه امروز (۵ اسفند ۱۳۹۵) در فضایی مملو از نشاط، معنویت و بصیرت انجام شد.
۲- در این نشست درباره دو موضوع از حاضران رای گیری شد: ۱- انتخابات ۳۰ نفر به عنوان اعضای شورای مرکزی جبهه ۲- انتخاب ۱۰ نفر از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری
۳- توضیح این نکته لازم است که هیئت موسس در این نشست به انتخاب خود، به کار خود پایان داد و پذیرفت که در جمع کاندیداهای انتخابات شورای مرکزی حضور داشته باشد و خود را در معرض رای بدنه قرار بدهد.

۴- رای گیری در تعرفه های کاغذی صورت گرفت. از حاضران خواسته شده بود در کنار درج نامی اسامی کاندیداهای شورای مرکزی، کد آنها را هم وارد کنند تا شمارش الکترونیکی میسر باشد. با این وجود فقط حدود ۵۰۰ نفر از ۳۰۰۰ فرد حاضر در مجمع، کد کاندیداها را در تعرفه های خود وارد کردند و بنابراین بخش اعظم تعرفه ها به صورت دستی شمارش می شود. این روند همچنان ادامه دارد و از آنجا که هر فرد به ۳۰ نفر رای داده، به طور طبیعی طولانی خواهد بود. تخمین های موجود نشان می دهد شمارش آرا شورای مرکزی تا فردا تمام می شود و نتایج آرا رسما اعلام خواهد شد.
۵- شمارش آراء انتخابات ریاست جمهوری نیز وضعیتی مشابه دارد. رای دهندگان در اینن مورد به ۱۰ نفر رای داده اند و با توجه به اولویت شمارش آراء شورای مرکزی، رای شماری در مورد کاندیداهای ریاست جمهوری در مرحله بعد انجام می شود.
۶- به دلیل شکل گیری برخی شایعات به استحضار می رساند شمارش آرا در موردد کاندیداهای ریاست جمهوری در مراحل کاملا ابتدایی است و بنابراین هرگونه گمانه زنی در این مورد بر خلاف واقعیت است.
۷- روال مصوب جبهه این است که ده نفر از کسانی که بیشترین رای را در مجمع اول آوردهه باشند انتخاب می شوند و شورای مرکزی با آنها به مذاکره می پردازد. در این مذاکرات علاوه بر استماع برنامه ها، از پای بندی یا عدم پای بندی منتخبان به مکانیسم و شرایط جبهه نیز سوال خواهد شد. از آنجا که کسانی که در مجمع اول به رای گذاشته شدند معرفی شده از سوی بدنه بودند، این احتمال هست که در میان آنها کسانی باشند که مکانیسم های جبهه را نپذیرند. پس از اتمام این مذاکرات، شورای مرکزی اسامی ۱۰ نفر برتر را که ضمنا مکانیسم و شرایط جبهه را هم پذیرفته باشند به مجمع دوم ارائه می کند. بنابراین، گمانه زنی درباره اسامی منتخبان نهایی کاملا خلاف واقع است.