استاندار تهران:

نشاط و سرزندگی مردم را تقویت کرده و جامعه را از یاس و افسردگی باز داریم

به گزارش نویدتهران،محسنی‌بندپی گفت: باید در مقابل جنگ روانی دشمن ،امید،نشاط و سرزندگی مردم را تقویت کرده و جامعه را از سوق یافتن به سوی یاس و افسردگی باز داریم.

جلسه شورای پدافند غیر عامل استان با حضور جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، محسنی بندپی استاندار تهران،گودرزی معاون امنیتی و انتظامی استاندار و تعدادی از فرمانداران شهرستان‌های استان و سایر اعضاء در محل استانداری تهران برگزار شد.
انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران در این جلسه ضمن قدردانی از اقدامات صورت گرفته در حوزه معاونت امنیتی و انتظامی و همچنین حوزه پدافند غیر عامل استان تهران اظهار داشت: امروز آمادگی همه جانبه ای را با اقدامات صورت گرفته داریم تا بتوان در سایه این آمادگی توطئه‌های دشمنان را یکی پس از دیگری خنثی کرد. دفاع یک امر مقدس و ارزشمند بوده و طبق فرمایش امام راحل در هر شرایطی باید بنیه دفاعی کشور را تقویت کرد.
مقام عالی دولت در استان تهران تصریح کرد: اگر امروز خط مقدم ایران عزیز اسلامی را هزاران کیلومتر آن سوی مرزها سنگربندی کرده ایم این مهم نشان از اقتدار و صلابت کشور در حوزه‌های دفاعی است. همچنین پدافند غیر عامل باید در بنیه دفاع ملی گنجانده شود چرا که این حوزه یکی از حوزه‌های حیاتی و اساسی بوده و در حوزه دفاعی، امری لاینفک تلقی می شود.
استاندار تهران خاطرنشان کرد:به فرموده رهبر معظم انقلاب دشمن امروز وارد جنگ با ایران نخواهد شد اما تقابل با ملت ایران اسلامی را از راه‌های دیگر دنبال می‌کند. باید شرایطی را فراهم کنیم که در این جنگ در حوزه بیوتروریسم اقتصادی با قدرت و صلابت ظاهر شویم.
محسنی بندپی یادآور شد: استان تهران به عنوان ام القرای کشور بالغ بر ۱۷ درصد جمعیت ایران را در خود جای داده و با استقرار ۲۰ درصد از صنعت ایران در این استان بالغ بر ۶۵ هزار میلیارد تومان از بودجه مالیاتی دولت را تامین می کند. این مهم نشانگر اهمیت و جایگاه ارزنده استان تهران در سطح کشور است و باید نسبت به مناسبات و ملاحظات پدافند غیرعامل در آن اهتمام جدی داشته باشیم.
وی یادآور شد: نخستین بخشی که باید در دستور کار قرار بگیرد امر آموزش است. باید بتوانیم آموزش کودکان را از همان دوران کودکی مورد توجه قرار داده و فرهنگ و باور اقتدار را در مردم نهادینه کنیم. دومین بحثی که باید به صورت جدی دنبال شود بحث مقابله با جنگ روانی دشمن است که باید در این راستا امید نشاط و سرزندگی مردم را تقویت کرده و جامعه را از سوق یافتن به سوی یاس و افسردگی باز داریم.
مقام عالی دولت در استان تهران در پایان نیز خاطرنشان کرد: باید بالغ بر ۶۰ نقطه امن در جغرافیای مختلف استان تهران را رصد کرده تا بتوانیم در مواقع بحران نسبت به خروج بیش از ۴ میلیون نفر از جمعیت به سایر نقاط تعریف شده اقدام کنیم.