دبیر کل حزب اسلامی قانون:

نرخ مشارکت در انتخابات افزایش خواهد یافت

به گزارش نویدتهران،شاهرخ رامین» دبیرکل حزب اسلامی قانون و نماینده ادوار مجلس در نشست خبری که در سالن اجتماعات دفتر مرکزی برگزار شد، ضمن تبریک فرارسیدن دهه فجر، گفت: سالیان سال است که روحیه مقاومت، شجاعت و بزرگی ملت ایران، درس و الگویی برای سایر ملل هم راستای ما بوده و بر این اساس، امروز ملت ایران شأن و شخصیت والایی نزد جهانیان دارند.

وی افزود: انقلاب اسلامی از میان مردم شکل گرفت، رشد کرد و پیروز شد و بنیان‌گذار انقلاب نیز همواره اعتقاد راسخی به مردم داشتند؛ از طرفی رهبری معظم انقلاب نیز تاکید بر مردم، حضور و مشارکت آن‌ها دارند، لذا بیشترین تمنای ما تشویق مردم در مقاطع تاریخی مثل انتخابات اخیر است تا بر اساس نظر رهبری امر مشارکت به خوبی اتفاق بیفتد.

رامین در ادامه با اشاره به حزب اسلامی قانون، اظهار کرد: حزب اسلامی قانون متشکل از نمایندگان ادوار، اشخاص و مدیران با تجربه و تحصیل کرده است که در شورای مرکزی این حزب حضور دارند. امیدواریم مواضع حزب، بتواند به خوبی در ذهن افکار عمومی جا بگیرد و موجب افزایش حضور و مشارکت مردم در انتخابات مطابق با چهار عنصری که مقام معظم رهبری برای انتخابات فرمودند یعنی مشارکت، رقابت، امنیت و سلامت در انتخابات، شود.

وی درباره همکاری حزب اسلامی قانون با شورای ائتلاف اصولگرایی، اذعان کرد: از آنجا که ما یک حزب سیاسی هستیم، لازم است با سایر احزاب مشارکت داشته باشیم؛ لذا نماینده ما به طور فعال در جلسات شورای ائتلاف شرکت می‌کند و با آنها تعامل و هماهنگی داریم. هر چند در جلسات شورای مرکزی شورای ائتلاف حضور نداریم، اما امکان ارائه فهرست مشترک را داریم چون طرز تفکر مشترکی بین ما و اعضای شورای ائتلاف وجود دارد.

دبیرکل حزب اسلامی قانون در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص اهمیت مشارکت در انتخابات، گفت: باید توجه داشته باشیم در نتیجه بررسی‌های کارشناسی صاحب نظران انجام شده در یک همایشی که حزب اسلامی قانون هم در آن نقشی جدی داشت، مردم از انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی فاصله نگرفتند.

رامین بیان کرد: مهم‌ترین سند آن شهدایی است که خانواده‌های بیشمار برای دفاع، ثبات کشور و انقلاب تقدیم کردند. مردم از انقلاب و جمهوری اسلامی خود فاصله نگرفتند، اما انتظار دارند به معیشت و مشکلات آنها توجه شود. بنده اطمینان دارم در فرصت باقی مانده رویکرد مردم به شدت تغییر می‌کند و همه آنهایی که به نوعی به انتخابات بی تفاوت هستند، در فرصت باقی مانده تغییر موضع خواهند داد و همه اعداد و رقم‌های مربوط به مشارکت نرخ صعودی خواهد یافت. مردم در زمان باقی مانده درک خواهند کرد که سریع‌ترین و بهترین راه تغییر و حل مشکلات کشور، حضور در انتخابات است.

نرخ مشارکت در انتخابات افزایش خواهد یافت

رامین در ادامه اظهار کرد: اتفاقاً زمانی که مردم دچار مشکل هستند، باید کاری کنند تا این مشکل حل شود. چون آنان که مشکلی ندارند، انگیزه‌ای برای حرکت در خود نمی‌یابند، بنابراین با اصالتی که از مردم ایران می‌شناسم به سرعت به درصد نرخ مشارکت در انتخابات افزوده خواهد شد و همان چیزی که همه ما انتظار آن را داریم، رقم خواهد خورد.

وی با اشاره به برنامه‌های اقتصادی حزب اسلامی قانون، گفت: این حزب برای بخش اقتصادی برنامه خود را تدوین کرده است که بر اساس آمارها و مستندات کارشناسی و دانشگاهی است. برای جهش اقتصادی نیازمند تزریق منابع جدید هستیم و بدون هیچ سرمایه اولیه و صرفاً با ارزش بهره‌وری نمی‌توانیم این جهش را ایجاد کنیم و در نتیجه به خواسته‌های خود نمی‌توانیم برسیم و نگرانی‌ها و دلخواهی‌های مردم در بخش معیشت ادامه خواهد یافت.

دبیرکل حزب اسلامی قانون در تشریح برنامه‌های اقتصادی حزب متبوع خود، بیان کرد: در گام اول باید به مردمی شدن اقتصاد کمک کنیم. در حال حاضر بخش عمده اقتصاد کشور در اختیار دولت است و این امر موجب کندی حرکت و تصمیم‌گیری‌ها می‌شود.

وی ادامه داد: در سیاست خارجی باید به گونه‌ای قدم برداریم که شرایط برای افزایش صادرات تسهیل شود، البته بسترهای لازم برای حضور ما در عرصه‌های جهانی فراهم شده است. عضویت ایران در بریکس و شانگهای در همین راستا است، اما از آنجایی که مردم به صورت جدی وارد بخش اقتصادی نشده‌اند همه این بسترها نتوانسته است، ظرفیت‌های اقتصادی لازم را در کشورمان بالفعل کند.

دبیرکل حزب اسلامی قانون با اشاره به افزایش ظرفیت نفت، تاکید کرد: لازم است برای افزایش سرمایه گذاری، میزان تولید نفت خود را به شش و نیم میلیون بشکه در روز برسانیم. باید بهره‌وری مصرف انرژی را در کشورمان افزایش دهیم چون کشور ما در بخش هدر رفت منابع انرژی رتبه اول جهان را دارد. با چابک‌سازی اقتصاد و افزایش مشارکت مردمی می‌توانیم سرانه جی دی پی کشورمان را تا سال ۱۴۱۰ به ۳۰ هزار دلار افزایش دهیم؛ موضوعی که با مردمی‌سازی اقتصاد کاملاً امکان‌پذیر است.

حزب اسلامی قانون، حزب رسمی در سال ۱۳۹۸ مجوز خود را از کمیسیون ماده ۱۰ احزاب دریافت کرده است. این حزب یک حزب اصولگرا است و خود را ذیل جامعه روحانیت مبارز تعریف کرده است. اعضای هیأت مؤسس این حزب شاهرخ رامین، حجت الاسلام امیری کهنوج، محمود بهمنی، اکبر رنجبرزاده، حیات مقدم، محمد حاجی خان میرزایی، شهید بهزاد کتیرایی، رحیمی نسب و تعدادی از چهره‌های اصولگرا هستند.