معاون املاک و اراضی آستان قدس رضوی:

نخستین اطلس جامع موقوفاتی آستان قدس رضوی تدوین شد

به گزارش نویدتهران،معاون املاک و اراضی آستان قدس رضوی گفت: به منظور یکپارچه‌سازی اطلاعات موقوفات حضرت رضا(ع) در جغرافیای کشور، نخستین اطلس جامع موقوفاتی آستان قدس رضوی تدوین شد.
غلامرضا رحمتی‌زاده تهیه اولین نسخه اطلس جامع موقوفات آستان قدس رضوی را یکی از اقدامات ارزشمند این معاونت ذکر کرد و گفت: از بارزترین ویژگی‌های این اقدام استفاده از فناوری‌های نوین است که با همت همکاران این معاونت، برای تحقق اهداف کلان صورت گرفته است.
وی افزود: در اطلس جامع موقوفات که قابلیت اتصال بر خط به بانک املاک و اراضی را دارد، اطلاعات مربوط به وضعیت موقوفات آستان قدس رضوی به تفکیک استان‌های کشور در قالب شش گروه املاک و اراضی جمع آوری شده است.
رحمتی‌زاده با اشاره به قالب‌های این اطلس تصریح کرد: موقوفات شش دانگ دارای سند با نقشه و مساحت مشخص، املاک و اراضی موقوفات شش دانگ دارای سند بدون نقشه و مساحت مشخص، املاک و اراضی موقوفات با مالکیت سهمی دارای سند بدون نقشه و مساحت مشخص، املاک و اراضی موقوفه که صرفاً دارای وقف نامه بوده و تاکنون شناسایی نشده است و املاک و اراضی که دارای وقف نامه هست اما برای تعیین وضعیت نیازمند مراجعه به وقف نامه‌ها و شناسایی مکانی منطبق بر وقف نامه‌هاست از جمله مواردی است که در این اطلس جامع موقوفاتی آورده شده است.