اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور؛

نحوه ثبت نام در آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال ۱۳۹۸

به گزارش نویدتهران، سازمان سنجش آموزش كشور در باره اعلام شرايط و ضوابط، تاريخ و نحوه ثبت نام و انتخاب رشته در آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال ۱۳۹۸ اطلاعیه ای صادرکرد.

متن اطلاعیه به این شرح است:

پيرو اطلاعيه مورخ ۲/۱۲/۹۷ بدين وسيله به اطلاع كليه متقاضيان شركت در آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال ۱۳۹۸ مي‌رساند كه ثبت‌نام براي شركت در آزمون مذكور منحصراً به صورت اينترنتي از روز سه شنبه مورخ ۹۸/۰۲/۱۰ آغاز و تا ساعت ۲۴ روز دو‌شنبه مورخ ۹۸/۰۲/۱۶ پايان مي‌پذيرد؛ لذا كليه داوطلبان متقاضي ثبت‌نام كه داراي شرايط عمومي و اختصاصي به شرح ذيل هستند، مي‌توانند در آزمون مذكور ثبت‌نام و شركت نمايند.

شرايط ثبت‌نام‌:

علاقه‌مندان به تحصيل در دوره‌هاي كارشناسي ناپيوسته مي‌بايست ضمن اطلاع از شرايط عمومي و اختصاصي، مقررات وظيفه عمومي، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غيرايراني و توضيحات مربوط به سهميه (مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته آزمون كه همزمان با شروع ثبت نام در پايگاه اطلاع رساني سازمان قرار خواهد گرفت) در صورتي كه داراي شرايط مذكور باشند، به عنوان داوطلب مقطع كارشناسي ناپيوسته منحصراً در يك رشته امتحاني (طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته آزمون) متقاضي شوند.

لازم به توضيح است كه پذيرش در تعدادي از رشته هاي امتحاني مذكور بدون آزمون و براساس سوابق تحصيلي (معدل تراز شده مقطع كارداني) صورت خواهد پذيرفت؛ لذا كليه متقاضيان، اعم از اينكه پذيرش در رشته امتحاني آنان با آزمون يا بدون آزمون است، لازم است كه مطابق ضوابط دفترچه راهنما و توضيحات اين اطلاعيه در آزمون مذكور ثبت نام و انتخاب رشته نمايند، بديهي است كه در صورت عدم ثبت‌نام در تاريخ مقرر، پذيرش متقاضي پس از پايان مهلت تعيين شده امكان‌پذير نخواهد بود.

ثبت‌نام‌ براي‌ شركت‌ در آزمون ‌سال ۱۳۹۸، منحصراً به روش ذيل امكان پذير است:

۱- مراجعه به پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني: www.sanjesh.org 2- دريافت دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته ازطريق پايگاه اطلاع رساني سازمان. ۳- آماده نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز جهت ثبت‌نام. ۴- با توجه به اينكه پرداخت هزينه ثبت‌نام منحصراً به‌صورت اينترنتي انجام مي‌گيرد، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌هاي بانكي عضو شبكه شتاب كه پرداخت الكترونيكي آنها فعال است، با مراجعه به پايگاه اطلاع رساني سازمان و پرداخت مبلغ ۳۴۰٫۰۰۰ (سيصدو چهل هزار) ريال به عنوان وجه ثبت‌نام شركت در آزمون، نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته اقدام نمايند.

تذكر: چنانچه داوطلبي علاقه مند به شركت در گزينش رشته هاي تحصيلي موسسات آموزش عالي غير دولتي– غيرانتفاعي است، لازم است كه علاوه بر پرداخت مبلغ ثبت نام، نسبت به پرداخت مبلغ ۶۹٫۰۰۰ (شصت و نه هزار) ريال ديگر نيز براي دوره هاي مذكور اقدام نمايد.

تبصره: با توجه به اينكه مقرر گرديده است در مراحل مختلف فرآيند اين آزمون، خدماتي از طريق پيام كوتاه به داوطلبان ارائه شود، داوطلباني كه تمايل به استفاده از خدمات پيام كوتاه دارند، با انتخاب گزينه مربوط و پرداخت مبلغ ۶۰۰۰ (شش هزار ريال) به عنوان هزينه استفاده از خدمات پيام كوتاه، مي‌توانند از اين خدمات استفاده نمايند.

دستورالعمل و نحوه تكميل تقاضانامه ثبت نام اينترنتي:

به داوطلبان توصيه مي شود كه مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنماي ثبت نام و انتخاب رشته، ابتدا فرم پيش‌نويس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذكور را تكميل نموده و سپس بر اساس فرم پيش نويس با مراجعه به پايگاه اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور اطلاعات لازم را براساس بندهاي برنامه نرم افزاري ثبت نام وارد نمايند. راهنماي جامع نحوه تكميل فرم در برنامه نرم افزاري ثبت نام اينترنتي موجود است و داوطلبان براي كسب اطلاع بيشتر مي‌توانند به اين راهنما مراجعه نمايند. ضمناً داوطلبان لازم است در درج اطلاعات ثبت‌نام و انتخاب رشته دقت نمايند. بديهي است كه در صورت مشاهده هرگونه مغايرت در موارد قيد شده در تقاضانامه ثبت نام با مدارك داوطلب در صورت پذيرفته شدن در آزمون، قبولي وي (كان لم يكن) تلقي شده و از ادامه تحصيل داوطلب جلوگيري خواهد شد.

تذكر مهم: چنانچه داوطلبي در مرحله ثبت نام اقدام به ارائه اطلاعات غلط نمايد و يا در ارسال عكس خود مرتكب اشتباه شود (اعم از اينكه سهواً و يا عمداً باشد) به عنوان متخلف تلقي و برابر مقررات با وي رفتار خواهد شد.

زمان برگزاری، توزيع كارت اينترنتي و محل آزمون:

براساس برنامه زماني پيش‌بيني شده آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال ۱۳۹۸ (براي آن دسته از رشته هاي امتحاني كه پذيرش آنها با آزمون است) در روز جمعه مورخ ۹۸/۰۵/۱۱ برگزار خواهد شد. داوطلبان لازم است از روز سه‌شنبه مورخ ۹۸/۰۵/۰۸ لغايت روز پنجشنبه مورخ ۹۸/۰۵/۱۰ با مراجعه به پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان نسبت به تهيه پرينت كارت و راهنماي شركت در آزمون اقدام نمايند. محل آزمون داوطلبان براساس استان و شهرستان محل اقامت مندرج در بند ۳۱ تقاضانامه تعيين مي‌گردد. لذا مقتضي است داوطلبان با مراجعه به دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته و درج كد مربوط به استان و شهر محل اقامت در تقاضانامه ثبت‌نام اقدام نمايند.

زمان انتخاب كد رشته محل هاي انتخابي:

بر اساس برنامه زماني، همزمان با ثبت نام براي شركت در آزمون،كليه داوطلبان متقاضي رشته هاي امتحاني پذيرش باآزمون و پذيرش بدون آزمون مقطع كارداني به كارشناسي ناپيوسته لازم است كه با مراجعه به پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش آموزش كشور و مطالعه شرايط و ضوابط هر يك از كد رشته هاي انتخابي، نسبت به انتخاب كد رشته محل هاي خود اقدام نمايند.

تذكر مهم:

به اطلاع كليه داوطلبان مي‌رساند كه از تعداد ۶۶ رشته امتحاني در آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته سال ۱۳۹۸ به شرح جدول زير، پذيرش ۱۶ رشته امتحاني از طريق آزمون و پذيرش در ۵۰ رشته امتحاني صرفاً بر اساس سوابق تحصيلي (بدون آزمون) مي‌باشد:

رديف كد نام رشته امتحاني نوع پذيرش   رديف كد نام رشته امتحاني نوع پذيرش
۱ ۱۰۱ تكنولوژي اتاق عمل با آزمون ۱۸ ۳۰۶ توليدات دامي باسوابق تحصيلي
۲ ۱۰۳ بهداشت عمومي با آزمون ۱۹ ۳۰۷ توليدات گياهي باسوابق تحصيلي
۳ ۱۰۷ تكنولوژي پرتوشناسي با آزمون ۲۰ ۳۰۸ جنگلداري باسوابق تحصيلي
۴ ۱۱۰ علوم آزمايشگاهي با آزمون ۲۱ ۳۰۹ شيلات باسوابق تحصيلي
۵ ۱۱۱ مامايي با آزمون ۲۲ ۳۱۰ چوب شناسي و صنايع چوب باسوابق تحصيلي
۶ ۱۱۳ هوشبري با آزمون ۲۳ ۳۱۱ علوم و صنايع غذايي باسوابق تحصيلي
۷ ۱۱۴ فوريت هاي پزشكي با آزمون ۲۴ ۳۱۲ گياه پزشكي باسوابق تحصيلي
۸ ۲۰۴ برق با آزمون ۲۵ ۳۱۳ ماشين هاي كشاورزي باسوابق تحصيلي
۹ ۲۱۰ كامپيوتر با آزمون ۲۶ ۳۱۴ مرتع و ابخيزداري باسوابق تحصيلي
۱۰ ۲۱۴ معماري با آزمون ۲۷ ۳۱۵ بازيافت باسوابق تحصيلي
۱۱ ۲۱۵ مكانيك با آزمون ۲۸ ۴۰۱ امار باسوابق تحصيلي
۱۲ ۲۳۲ مهندسي اجرايي عمران با آزمون ۲۹ ۴۰۲ اموزش رياضي باسوابق تحصيلي
۱۳ ۵۱۲ علوم ورزشي با آزمون ۳۰ ۵۰۱ اموزش حرفه و فن باسوابق تحصيلي
۱۴ ۵۱۴ حسابداري با آزمون ۳۱ ۵۰۲ اموزش ديني و عربي باسوابق تحصيلي
۱۵ ۶۰۱ تكنولوژي و طراحي دوخت با آزمون ۳۲ ۵۰۳ اموزش راهنمايي و مشاوره باسوابق تحصيلي
۱۶ ۶۰۵ هنرهاي تجسمي با آزمون ۳۳ ۵۰۴ زبان انگليسي باسوابق تحصيلي
رديف كد نام رشته امتحاني نوع پذيرش ۳۴ ۵۰۵ زبان و ادبيات فارسي باسوابق تحصيلي
۱ ۱۰۲ مهندسي بهداشت حرفه اي و ايمني كار باسوابق تحصيلي ۳۵ ۵۰۶ اموزش علوم تجربي باسوابق تحصيلي
۲ ۱۰۴ مهندسي بهداشت محيط باسوابق تحصيلي ۳۶ ۵۰۷ روانشناسي و اموزش كودكان استثنايي باسوابق تحصيلي
۳ ۱۰۵ ساخت پروتزهاي دنداني باسوابق تحصيلي ۳۷ ۵۰۸ تربيت معلم مطالعات اجتماعي باسوابق تحصيلي
۴ ۱۱۲ مدارك پزشكي باسوابق تحصيلي ۳۸ ۵۰۹ آموزش و پرورش ابتدايي باسوابق تحصيلي
۵ ۲۰۲ ايميني صنعتي و محيط كار باسوابق تحصيلي ۳۹ ۵۱۱ باستان شناسي باسوابق تحصيلي
۶ ۲۰۶ ساخت و توليد باسوابق تحصيلي ۴۰ ۵۱۳ تربيت معلم قرآن كريم باسوابق تحصيلي
۷ ۲۰۷ صنايع چوب و كاغذ-سازه هاي چوبي باسوابق تحصيلي ۴۱ ۵۱۶ علوم انتظامي باسوابق تحصيلي
۸ ۲۰۸ صنايع شيميايي باسوابق تحصيلي ۴۲ ۵۱۷ علم اطلاعات و دانش شناسي باسوابق تحصيلي
۹ ۲۱۱ مواد باسوابق تحصيلي ۴۳ ۵۱۸ مديريت باسوابق تحصيلي
۱۰ ۲۱۳ معدن باسوابق تحصيلي ۴۴ ۵۱۹ حقوق قضايي – علوم ثبتي باسوابق تحصيلي
۱۱ ۲۱۶ نقشه برداري باسوابق تحصيلي ۴۵ ۶۰۲ صنايع دستي باسوابق تحصيلي
۱۲ ۲۱۷ شهرسازي باسوابق تحصيلي ۴۶ ۶۰۳ مرمت و احياي بناهاي تاريخي باسوابق تحصيلي
۱۳ ۲۱۸ صنايع نساجي باسوابق تحصيلي ۴۷ ۶۰۴ نوازندگي ساز ايراني باسوابق تحصيلي
۱۴ ۳۰۱ مهندسي آبياري باسوابق تحصيلي ۴۸ ۶۰۶ طراحي پوشاك باسوابق تحصيلي
۱۵ ۳۰۲ مهندسي منابع طبيعي- محيط زيست باسوابق تحصيلي ۴۹ ۷۰۱ ۱-علوم ازمايشگاهي دامپزشكي

۲-بهداشت مواد غذايي

باسوابق تحصيلي
۱۶  

۳۰۴

 

پرورش طيور

باسوابق تحصيلي ۵۰ ۷۰۲ بهداشت مواد غذايي با منشاء دامي باسوابق تحصيلي
۱۷ ۳۰۵ پرورش گاو و گاوميش

(پذيرش منحصراً براي دانشگاه آزاد اسلامي)

باسوابق تحصيلي        

توصيه‌هاي‌ مهم‌:

۱- داوطلبان براي اطلاع از مقررات وظيفه عمومي، شرايط و ضوابط استفاده از سهميه و همچنين شرايط و ضوابط اتباع خارجي به دفترچه راهنماي ثبت نام و انتخاب رشته مندرج در پايگاه اطلاع رساني اين سازمان مراجعه نمايند.

۲- به داوطلبان توصيه مي‌شود در انتخاب كدرشته امتحاني و همچنين شهرستان محل حوزه امتحاني خود (براي رشته پذيرش با آزمون) دقت لازم را مبذول فرمايند؛ لذا پس از دريافت كد پيگيري ۱۶ رقمي، در اين خصوص به درخواست‌هاي داوطلبان مبني بر اصلاح موارد فوق ترتيب اثر داده نخواهد شد.

۳- توصيه‌ مي‌شود داوطلبان پس از تكميل تقاضانامه و دريافت كد پيگيري، يك نسخه پرينت از تقاضانامه تهيه و نزد خود نگهداري نمايند.

۴- تاكيد مي‌گردد كليه متقاضيان، اعم از اينكه پذيرش در رشته امتحاني مورد درخواست آنان با آزمون يا پذيرش با سوابق تحصيلي است، مطابق ضوابط نسبت به تكميل تقاضانامه ثبت‌نامي و انتخاب كدرشته محل هاي انتخابي در سايت سازمان اقدام نمايند و رسيد ۱۶ كاراكتري را دريافت دارند.

۵- هرگونه‌ تغييري‌ از طريق‌ نشريه پيك‌ سنجش‌ (هفته‌نامه خبري‌ و اطلاع‌رساني‌ سازمان ‌سنجش آموزش كشور‌)، پايگاه اطلاع رساني اين سازمان و در صورت لزوم ‌از طريق رسانه‌هاي عمومي ‌اعلام ‌خواهد شد.

۶- در صورت‌ لزوم‌ داوطلبان مي‌توانند با شماره تلفن‌هاي: ۴۲۱۶۳-۰۲۱ با روابط عمومي ‌سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور تماس‌ حاصل‌ نموده و يا از طريق سيستم پاسخگويي اينترنتي (غيرحضوري) سازمان اقدام نمايند.