محسن هاشمی:

نجفی تا اولین جلسه رسمی شورا همچنان شهردار تهران خواهد بود/ قصد شهردار شدن ندارم

به گزارش نویدتهران،رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت : در اولین جلسه رسمی شورا در سال آینده موضوع استعفای آقای نجفی بررسی می شود و تا آن زمان ایشان همچنان شهردار تهران خواهند بود.

محسن هاشمی رییس شورای اسلامی شهر تهران در پایان این جلسه در جمع خبرنگاران گفت : بر اساس قانون موضوعاتی اینچنینی باید در جلسات رسمی شورا بررسی شود و بر اساس قانون شهردار باید تا اولین جلسه رسمی شورا که به سال اینده موکول می شود به انجام وظایف خود ادامه دهد تا مشکلی پیش نیاید.
وی ادامه داد :در اولین جلسه ای که در سال اینده برگزار خواهیم کرد استعفای ایشان را به بحث می گذاریم و اگر توضیحات ایشان قانع کننده بود در همان جلسه سرپرست شهرداری را انتخاب می کنیم.
هاشمی اظهار داشت : جای هیچ گونه نگرانی برای شهروندان نخواهد بود چرا که تیم شهرداری با قدرت به کار خود ادامه می دهد و امیدواریم سال اینده سال خوبی برای شهروندان باشد .
هاشمی در ادامه اضافه کرد : هیچ وقت اقای نجفی دلخوری از اعضای شورا نداشتند و در این رابطه هم اظهار نظری نکردند و من این موضوع را کاملا تکذیب می کنم.
هاشمی در ادامه سخنان خود گفت : در مورد خبری مبنی بر بازداشت اقای نجفی اطلاعی ندارم و بهتر است در این قضیه از دادستانی سوال کنید.
رییس شورا در ارتباط با دخیل بودن مسائل سیاسی در این استعفا نیز گفت : به گفته خود آقای نجفی ایشان تاکید داشتند که مسایل سیاسی به هیج وجه در این استعقا دخیل نیست هرچند فشارهای زیادی تا امروز تحمل کردند ولی مجدد به گفته ایشان این مسایل دلیلی بر استعفایشان نبوده است.
هاشمی همچنین در خصوص کاندیداتوری خود برای تصدی شهرداری گفت : من قصد چنین کاری ندارم و برای شهرداری هم هیچ گمانه زنی نمی کنم و این تصمیمی است که اعضای شورا باید بگیرند.
وی در ارتباط با موضوع مریضی آقای نجفی گفت : اولا کسی که مریض است و با صداقت این موضوع را بیان می کند جای تشکر دارد چرا که نشانه صداقتش است در حالی که برخی مسئولین برای حفظ جایگاه مریضی خود را پنهان می کنند. این اقدام اقای نجفی یک امر صادقانه است .
وی ادامه داد : به هیچ وجه فشارهای بیرونی در این امر دخیل نبوده و برخی از اعضا با پزشک ایشان در ارتباط بودند و پزشک ایشان صراحتا این موضوع را تصدیق کردند.
محسن هاشمی مجددا در خصوص بحث شهردار شدنش گفت: حتی اگر اعضای شورا هم بخواهند قبول نمی کنم.
هاشمی در ادامه افزود: این را در نظر داشته باید که شهرداری یک جای پر استرس است .
وی ادامه داد :در موضوع بررسی استعفای اقای نجفی ما مسیر خوبی را طی کردیم ودر کمتر از ۲۴ ساعت از زمان اعلام به این موضوع رسیدگی کردیم.در این راستا من با چند نفر از اعضای شورا که سابقه بیشتری داشتند و نیز یا آقای جهانگیری معادن اول ریاست جمهور و نیز با خود اقای نجفی مشورت کردم.
وی در خصوص اینکه مسایلی از قبیل حواشی مراسم برج میلاد دلیل این استعفا بوده و اینکه چرا اعضای شورا به این موضوع ورود نداشتن ، گفت : همانطور که اشاره شد مریضی دلیل اصلی این استعفا بوده است. در مورد موضوع برج میلاد هم باید بگویم وقتی دادستانی به این موضوع ورود کرده ورود ما چندان معنا دار نخواهد بود.