امام جمعه قم:

نباید زمینه سوء استفاده دشمنان را فراهم کرد

به گزارش نویدتهران، خطیب نماز جمعه قم گفت: مطالبات مردم اساسی ترین کانون توجه مسئولان باید باشد که نباید فراموش شود چون مطالبات مردم به حق است و مسئولان نظام باید به این مطالبات رسیدگی کنند تا زمینه سوء استفاده دشمن از بین برود.
آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری در خطبه های امروز (۲۹ دیماه) نماز جمعه قم با اشاره کوتاه در خصوص اغتشاشات اخیر عنوان کرد: به این حوادث از دو منظر باید نگاه کرد، یکی مطالبات مردم است که نباید فراموش شود چون مطالبات مردم به حق است و مسئولان نظام باید به این مطالبات رسیدگی کنند تا زمینه سوء استفاده دشمن از بین برود.

وی افزود: دسته دوم کسانی بودند که تحت تاثیر گراهای دشمن قرار گرفته و از مسیر فضای مجازی حرکت کردند که امیدواریم آنها هم به وجدان خود مراجعه کرده و ببینند چه خطایی را مرتکب شدند؟ چرا گوش به سعودی ها و منافقین و صهیونیستها دادند؟ شما در این کشور زندگی می کنید چرا به قرآن و اسلام و کشور اهانت کردید؟

آیت الله حسینی بوشهری با تاکید بر اینکه کشور ما نیاز به وحدت دارد، گفت: ما برابر استکبار باید بایستیم و هرگز نباید بازیچه دشمن قرار بگیریم، اینگونه نباشد که دشمن روی ما به عنوان لشکر پیاده نظام حساب کند.

وی یادآور شد: اینها دفاع موشکی و اقتدار ما در منطقه را نشانه گرفته بودند و این بار مانند دفعات قبل سرشان به سنگ خورد و اگر بازهم حرکتی بخواهند انجام دهند، سرشان به سنگ خواهد خورد.

امام جمعه قم با اشاره به سخنان رهبر انقلاب اسلامی در جمع مردم قم در روز ۱۹ دی ماه گفت: شما مردم باید این ظرفیت را در روزهای سخت انقلاب در خود حفظ کنید و هرجا دشمن بخواهد نظام را نشانه بگیرد بازهم این ملت پای کار است و در هر صحنه ای حاضر خواهد شد.

وی در خطبه اول نیز به بحث امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و بیان داشت: بزرگترین منکر، تسلط کفّار بر مومنان است، دشمنان گاهی از طریق کشتار و غارت منابع و اشغال وارد می شوند و گاهی از راه تضعیف و تخریب و سمپاشی علیه امت اسلامی وارد می شود، گاهی هم در لباس دوست، بزرگترین ضربات را به امت اسلام وارد می کنند که در لباس دشمنی نمی توانند.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به سخنی از امیرالمومنین(ع) گفت: همت انسانهای کافر برای دنیایشان است لذا می بینید برخی کشورها، مساله حقوق بشر را مطرح می کنند گرچه نهایت نهایت رعایت حقوق بشر را دارند اما برخی کشورها که تامین کننده منافع مادی آنها هستند باهم دوست هستند و با یکدیگر می رقصند.

وی تاکید کرد: تمام تلاش کافر برای همین چند روز زندگی دنیاست و کفار به آخرت نمی اندیشند و هدف اصلی آنها، رسیدن به غرائض و شهوات است.

امام جمعه قم با اشاره به آیه از قرآن کریم که «یهود و نصاری از شما راضی نمی شوند مگر آنکه دین و آئین شما را بگیرند» خاطرنشان کرد: متاسفانه عده ای احساس دلبستگی به کفار می کنند و با شور و نشاط با آنها همراهی کرده و همپیمان می شوند و گاهی به جای پشتیبانی از امت اسلامی، از کفار پشتیبانی می کنند.

وی تاکید کرد: بزرگترین معروف در زمان ما این است که تن به سلطه کفار ندهیم و بزرگترین منکر این است که احساس وابستگی به آنها داشته باشیم و هرآنچه که آنها می گویند انجام دهیم.

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه اگر مردم کنار مرجعیت و روحانیت باشند، مرجعیت می تواند نقش کلیدی خود را ایفا کند، تصریح کرد:همراهی مردم با مرجعیت و روحانیت مایه انجام حرکت های بزرگ در جامعه می باشد که اگر مردم کنار مرجعیت و روحانیت باشد، مرجعیت می تواند نقش کلیدی خود را ایفا کند.

آیت الله حسینی بوشهری از حضور مردم در مناسبت های دی ماه تقدیر کرد و اظهار داشت: پنجم جمادی الاول سالروز میلاد حضرت زینب(س) را داریم که به ملت ایران تبریک می گویم و برای پرستاران آرزوی موفقیت دارم.

وی سالگرد فتوای تحریم تنباکو توسط میرزای شیرازی را یادآور شد و گفت: جایگاه مرجعیت و روحانیت می تواند حرکت بزرگی در جامعه ایجاد کند، اگر مردم کنار مرجعیت و روحانیت باشد، مرجعیت می تواند نقش کلیدی خود را ایفا کند همانگونه که میرزای شیرازی با استفاده از چنین جایگاهی، حرکت بزرگ را در جامعه ایجاد کرد.