سردار غیب پرور در دانشگاه تبریز:

نباید برخی آدرس غلط به جوانان بدهند

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: راهیان نور راهی است که خداوند پیش روی ما نهاده و بهترین الگوی تربیتی برای جوانان است.
سرتیپ پاسدار غلامحسین غیب پرور رییس سازمان بسیج مستضعفین با حضور در دانشگاه تبریز در مراسم اعزام دانشجویان این دانشگاه به اردوهای راهیان نور حضور یافته و در مسجد این دانشگاه سخنرانی نمود.

به گزارش نویدتهران وبه نقل ازبسیج،سردار غیب پرور در اجتماع پرشور دانشجویان تبریز گفت: دانشگاه تبریز محل علم و تربیت جوانان بوده و اگر بگوییم ایران بدون آذربایجان نامفهوم است غلو نکردیم چرا که نقش آذربایجان در تاریخ این انقلاب برجسته و روشن است.

وی به نقش مردم آذربایجان در دوران مشروطه و تحریم تنباکو اشاره نموده و عنوان کرد: در دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس نیز آذربایجان خوش درخشید و با لشگر 31 عاشورا ماندگار شد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین به ادله ی برخی دگر اندیشان در خصوص دلائل جنگ تحمیلی اشاره نموده و اظهار داشت: عده ای با دلایل مختلف اختلاف ارضی را اساس جنگ تحمیلی خوانده و به مسائل جغرافیایی نظیر مرز میان ایران و عراق اشاره می نمودند و عده ای نیز اقتصاد را علت جنگ بیان می کردند.

وی در همین خصوص ادامه داد: اما ریشه جنگ چیزی جز وقوع انقلاب اسلامی نبود و اگر ملت ایران انقلاب نمی کرد هیچ کشوری با ما جنگ نمی کرد چرا که اختلافات جغرافیایی و یا مسائل اقتصادی قبل از انقلاب اسلامی نیز وجود داشت و مسئله جدیدی نبود.

جانشین فرمانده کل سپاه در امور بسیج، انقلاب مردم ایران را تحت لوای دین بی نظیر خوانده و تاکید کرد: انقلاب اسلامی اثبات توانایی و کارامدی دین در مدیریت جامعه است.

وی به عملیات روانی غرب اشاره نموده و افزود: بعد از انقلاب فرانسه تمام تلاش غرب بر این شد که القا کند دین توان اداره جامعه را ندارد اما امام ما اثبات کرد که در سایه ی دین می توان به بهترین شکل جامعه را اداره نمود.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به کمبودهای کشور در اوائل پیروزی انقلاب گفت: ما در آغاز دفاع مقدس واقعا هیچ امکاناتی نداشتیم حتی گاهی اوقات در جبهه آب و غذا هم نداشتیم و در چنین شرایطی بیش از 50 کشور صدام را در جنگ علیه ملت ایران کمک می کردند.

وی در همین خصوص با تشریح علت فتح و پیروزی در اوج کاستی ها بیان کرد: چون خدا را داشتیم پیروز شدیم و خداوند نیز فتح و ظفر را نثار رزمندگان عزیز ما نمود.

سردار غیب پرور با اشاره به توکل ها و توسل های رزمندگان در دوران سخت جنگ تحمیلی تاکید کرد: رزمندگان تا پای جان برای تحقق کلام امام می ایستادند و ما نیز مکلف هستیم راه و رسم شهیدان را امروز با قوت ادامه دهیم.

وی ضرورت تبلیغ فرهنگ شهداء را یادآور شده و گفت: نباید برخی آدرس غلط به جوانان بدهند که نشان دادن سمت و سوی شهیدان و صحبت از فرهنگ و سیره ی آنان به نسل های امروز و آینده، نشان دادن راه حقیقی بوده و امری ضروری است.

وی در همین خصوص راهیان نور را حرکتی فوق العاده ارزشمند دانسته و خاطر نشان کرد: راهیان نور راهی است که خداوند پیش روی ما نهاده و بهترین الگوی تربیتی برای جوانان است که آموزه های دفاع مقدس و سیره شهدا را بتوانیم به جوانان معرفی کنیم.

جانشین فرمانده کل سپاه در امور بسیج در پایان سخنانش گفت: اگر بتوانیم شهیدان را به مردم بشناسانیم یقینا انقلاب بیمه گردیده است چرا که این ملت ولایت مدار و انقلابی از توانایی های فوق العاده ای برخوردار می باشد.