وزیر جهاد کشاورزی:

میوه و گوشت مرغ شب عید تامین شده است

به گزارش نویدتهران،وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: ذخیره سازی میوه شب عید بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار تماما توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی انجام شده و توزیع آن به زودی آغاز می شود.

مهندس محمود حجتی  در حاشیه غرس نهال در محوطه سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در جمع خبرنگاران افزود: ذخایر احتیاطی که باید به استان ها منتقل می شد اکنون به سردخانه استان ها انتقال یافته و سیب و پرتقال شب عید زیر نظر ستاد تنظیم بازار استان ها قرار دارد و مشکلی در این زمینه نداریم.

وی درباره قیمت میوه تنظیم بازار شب عید گفت: قیمت میوه تنظیم بازار شب عید توسط ستاد تنظیم بازار تعیین و ابلاغ خواهد شد.

حجتی درباره توزیع گوشت سفید نیز اظهار داشت: تولید گوشت سفید در کشور افزایش یافته و ذخایر مرغ منجمد نیز داریم که عرضه آن از دیروز آغاز شده و از این نظر محدودیتی نداریم.

وی تصریح کرد: متاسفانه در این زمینه بازار سیاه وجود دارد و برخی به ویژه در تهران سوء استفاده می کنند که باید با آنها برخورد شود.

وزیر جهاد کشاورزی از کسانی که در عرضه گوشت سفید دست دارند خواست از فرصت شب عید سوء استفاده نکنند و روحیه نوع دوستی را در خود تقویت کنند و با مردم مهربانتر باشند.

وی با بیان این که ۱۲۲ تا ۱۲۵ میلیون قطعه جوجه ریزی در دی و بهمن ماه امسال انجام شده است، گفت: جوجه ریزی در این ماه ها نسبت به پاییز امسال ۳۰ درصد افزایش داشته است.

حجتی در ادامه بر حفظ و نگهداری از آب و خاک از طریق توسعه منابع طبیعی تاکید کرد و اذعان داشت: اگر از جنگل ها و مراتع بی رویه برداشت کنیم فرسایش آبی و خاکی ایجاد می شود.

وی افزود: پوشش گیاهی علاوه بر حفظ آب و خاک، فضای سبز و نشاط آور ایجاد کرده و درختان در واقع شش زمین هستند و اکسیژن تولید می کنند.

وزیر جهاد کشاورزی به تاثیر منابع طبیعی برتولید گازهای گلخانه ای اشاره کرد و گفت: گازهای گلخانه ای یکی از مشکلات زیست محیطی است و اگر جنگل ها توسعه یابند به کاهش این گاز کمک کرده موجب سلامت انسان می شود.