تکواندو قهرمانی جهان-کره؛

میرهاشم حسینی برابر قهرمان المپیک نقره ای شد

میرهاشم حسینی با قبول شکست برابر قهرمان المپیک ریو بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد.
به گزارش نویدتهران،، بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی جهان 2017 از روز شنبه (3 تیر ) با حضور 973 تکواندوکار از 183 کشور در سالن «تی‌وان آرنا» موجو آغاز و امروز (جمعه) به پایان می‌رسد.

امروز (جمعه) و در فینال این رقابت‌ها میرهاشم حسینی مقابل «شوآی ژائو» تکواندوکار چینی قهرمان المپیک 2016، دارنده مدال برنز قهرمانی جهان 2015 و برنز قهرمانی آسیا 2016 قرار گرفت و در حالیکه با غیرت تا ثانیه های آخر جنگید نتیجه را 11 بر 5 واگذار کرد و با شاسیتگی مدال نقره جهانی را بر گردن آویخت.

نماینده شایسته کشورمان روز گذشته (پنجشنبه) و در مرحله مقدمانی این رقابت‌ها در نخستین گام رو در روی «عمر حجامی» از مراکش قرار گرفت و با پیروزی مقتدرانه (25 بر 5) از شیاپ‌چانگ خارج شد. در ادامه به مصاف «آلجاندرو چانگ» از آمریکا رفت و با نتیجه 21 بر 10 این مبارزات را به نفع خود به پایان رساند.

هوگوپوش وزن 63- کیلوگرم در مبارزه سوم مقابل «هاکان رسبر» نماینده ترکیه دارنده مدال طلای قهرمانی اروپا 2017 و طلای قهرمانی نوجوانان جهان 2016 با نتیجه 20 بر 6 پیروز و راهی مرحله یک‌چهارم نهایی شد. میرهاشم در چهارمین پیکار مقابل «چیا هسین هو» از چین تایپه قرار گرفت و با پیروزی (21 بر 7) توانست به مرحله نیمه نهایی رقابت‌ها راه پیدا کند و مدال برنز خود را قطعی نماید.

او در مرحله نیمه نهایی رو در روی «محمد ممدوف» از آذربایجان دارنده مدال طلای قهرمانی نوجوانان جهان و مدال قهرمانی اروپا قرار گرفت و در رقابتی نزدیک و حساس با نتیجه بر 6 بر 5 توانست به فینال این مسابقات راه پیدا کند.

تیم ملی کشورمان در بخش مردان با هدایت مهدی بی باک (سرمربی)، علیرضا نصر آزادانی و هادی افشار (مربی) به مصاف رقابیشان می‌روند.