علاءالدین بروجردی :

موگرینی بدنبال اجرای تعهدات آمریکا در برجام است

به گزارش نویدتهران،رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: موگرینی در تلاش است تا کنگره را قانع کند اشتباه ترامپ را تکمیل نکند.
علاءالدین بروجردی در واکنش به تصمیم اتحادیه اروپا برای اعزام فدریکا موگرینی، دیپلمات ارشد خود به آمریکا برای دفاع از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، گفت: موگرینی از سوی اتحادیه اروپا به آمریکا می رود تا کنگره را قانع کند تا اشتباه ترامپ را تکمیل نکند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه ترامپ اشتباه بزرگی در خصوص طرح موضوع پاره کردن برجام مرتکب شد و نهایتا تصمیم گیری در این موضوع را به کنگره سپرد، تصریح کرد: بر این اساس اگر کنگره بخواهد نظریه ترامپ را اجرا کند، توافق هسته ای بر هم خورده و نقض برجام صورت می گیرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در تلاش است تا ایالات متحده آمریکا در تعهدات خود به برجام باقی بماند.

وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا طی هفته جاری در نشست خود در لوکزامبورگ به‌طور قوی از ادامه اجرای کامل توافق هسته‌ای حمایت کردند. پس از این جلسه موگرینی اعلام کرد که اوایل نوامبر به آمریکا می‌رود تا از قانونگذاران این کشور بخواهد از توافق خارج نشوند.