نقوی حسینی:

منع پروازهای ایران و ترکیه به مقصد سلیمانیه و اربیل به درخواست دولت عراق بود/ استقلال کردستان باعث تنش‌های قومی می‌شود

به گزارش نویدتهران،سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به منع پروازها به مقصد سلیمانیه و اربیل گفت: استقلال کردستان باعث تنش‌های قومی می‌شود.
سیدحسین نقوی حسینی ، با بیان اینکه همه پرسی اقلیم کردستان به ضرر کردها خواهد بود، گفت: کردستان عراق است که عظمت و بزرگی دارد و کردستان به تنهایی چیزی برای عرضه ندارد.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه این طرح طرحی کاملا صهیونیستی-آمریکایی است، عنوان کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی است که قصد دارند کشورهای در مسیر نیل تا فرات را تجزیه کنند و نمی توانند عراق بزرگ را ببلعند چنانچه در گذشته آمریکا این راه را رفت اما موفق نشد.

وی در ادامه با بیان اینکه رژیم صهیونیستی و آمریکا به راحتی می توانند کردستان کوچک را ببلعند، اظهار داشت: استقلال کردستان از عراق همان نقشه ای است که در مسیر خاورمیانه جدید طی می کنند و این تصمیم را برای تجزیه تمام کشورهای خاورمیانه دارند.

نقوی حسینی در ادامه با بیان اینکه کردستان عراق به علت وجود در این کشور عظمت دارد، ابراز داشت: جداسازی آن به نفع ملت کرد نبوده و به نفع عراق و منطقه نیز نیست چرا که تجزیه یک کشور باعث ایجاد تنش قومیتی در کشورهای دیگر می شود و هدف این مسیر در نهایت نابودی خود کردها است.

وی افزود: فساد اقتصادی که در حکومت اقلیم کردستان وجود داشت که طرح این مسأله به عنوان مفرّی برای آنها شده است حتی اگر ایرانیان نبودند که این اقلیم به صورت کامل در دست داعش بود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی قطع ارتباط ایران و ترکیه با اقلیم کردستان به درخواست دولت مرکزی عراق را یکی از راه‌های اعلام مخالفت و جلوگیری از برگزاری رفراندوم دانست و خاطرنشان کرد: امروز شورای عالی امنیت ملی تمامی پروازها به منطقه کردستان را ممنوع کرد اما اگر تصمیم کردستان مبنی بر برگزاری رفراندوم ادامه پیدا کند از ابزارهای دیگری استفاده می کنیم چرا که خواهان حفظ تمامیت ارضی تمامی کشورهای منطقه خاورمیانه هستیم.

به گزارش خانه ملت، شورای عالی امنیت ملی اعلام کرد به درخواست دولت مرکزی عراق، کلیه پروازهای ایران به مقصد فرودگاه‌های سلیمانیه و اربیل و همچنین پروازهای عبوری از فضای کشورمان از مبدأ اقلیم کردستان متوقف شد.