وزیر آموزش و پرورش:

ممنوعیت فعالیت مؤسسات آموزشی در مدارس

وزیر آموزش و پرورش فعالیت هر نوع مؤسسه علمی آموزشی در مدارس را ممنوع کرد.
فخرالدین دانش‌آشتیانی گفت: به مدیران مدارس بخشنامه کرده ایم که اجاره ورود و فعالیت هیچ مؤسسه آموزشی را به مدرسه ندهند.
وی با ابزار تأسف از اینکه برخی از مؤسسات آموزشی مبالغی برای برگزاری آزمون‌های علمی از دانش آموزان نیز دریافت می کنند افزود: ورود مؤسسات آموزش عالی به مدارس نه تنها به عرصه تعلیم و تربیت خدشه وارد خواهد کرد بلکه در روند رشد و توسعه نظام آموزش اخلال ایجاد می کند.

به گزارش نویدتهران وبه نقل ازصداوسیما،وی گفت: بر اساس نظام جدید آموزشی و سند تحول بنیادین، تربیت در مدارس اهمیت فراوانی دارد بنابراین باید تعداد دانش‌آموزان در کلاس‌های درس در حد استاندارد باشد.

دانش آشتیانی از استاندارد تعداد دانش آموزان در کلاس های درس خبرداد و افزود: طبق سند تحول بنیادین تعداد دانش آموزان در هر کلاس باید حداکثر 25 نفر باشد اما به دلیل کمبود فضای آموزشی در برخی از مدارس، تعداد دانش‌آموزان به40 نفر نیز می‌رسد که به کیفیت آموزشی لطمه می‌زند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: در برنامه ششم توسعه ردیف خوبی را برای ایمن‌سازی مدارس در نظر گرفته‌اند، بنابراین برخی از مدارس تخریب و از نو ساخته می‌شوند و برخی دیگر را نیز مقاوم‌سازی می‌کنیم.

دانش‌آشتیانی تصریح کرد: اولویت سال 96 تأمین کمبود فضای آموزشی مناطق محروم است.

وی با بیان اینکه باید عمر مفید مدارس را در ساخت و سازها افزایش دهیم، گفت: باید عمر مفید مدارس بیش از 50 یا 60 سال باشد که دیگر نیاز به تخریب و بازسازی نداشته باشیم.

وزیر آموزش و پرورش به سرانه مدارس اشاره کرد و افزود: اعتبارات آموزش و پرورش بیشتر صرف حقوق کارکنان می‌شود و اعتبار کمی به سرانه مدارس داده می‌شود بنابراین باید از طریق ساماندهی نیروی انسانی و تخصیص منابع تلاش کنیم در سال آینده سرانه مدارس را افزایش دهیم.

دانش‌آشتیانی گفت: رقم اختصاص یافته سرانه مدارس در سال 95، صفر بود، اما مدیران مدارس با همکاری خانواده‌ها توانستند مدارس را اداره کنند.