سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا عنوان کرد:

ممنوعیت تردد از ساعت ۹شب تا ۴ صبح در شهرهای زرد

به گزارش نویدتهران،سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از ممنوعیت تردد از ساعت ۹شب تا ۴ صبح در شهرهای زرد خبر داد.

دکتر علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه اکنون روند شیوع بیماری کرونا در ۳۰استان کاملا نزولی است، گفت: متاسفانه تنها در استان مازندران روند هنوز نزولی نشده است که امیدواریم با پیش بینی هایی که انجام شده، روند شیوع در این استان هم کاهشی شود.

وی با اشاره به اینکه در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا موارد متعددی بررسی و گزارش داده شد، بیان کرد: براساس آمار ارائه شده خوشبختانه در حال حاضر شهر قرمز در کشور نداریم. ۳۳۰ شهر زرد و ۱۰۸ شهر در وضعیت نارنجی قرار دارند که امیدواریم این شهرها هم به مرور زمان تغییر وضعیت داده و به زرد تبدیل شوند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: این دستاورد نتیجه رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همه دستگاه‌های اجرایی، مردم، بازاریان و اصناف، بسیج، نیروهای انتظامی و اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی است.

دکتر رئیسی ادامه داد: منع تردد درون شهری براساس ارزیابی های صورت گرفته در سطح کشور و دریافت گزارش از تیم های مستقر در دانشگاه های مختلف یکی از اقدامات بسیار موثر و مفید در کاهش شیوع بیماری اعلام شده است، به همین دلیل در جلسه امروز مصوب شد که این اقدام در شهرهای زرد هم از ۹شب تا ۴صبح ادامه پیدا کند.
برگزاری حضوری مدارس در کمیته تخصصی رای نیاورد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ادامه با بیان اینکه برگزاری حضوری مدارس در کمیته تخصصی رای نیاورد، عنوان کرد: بر این اساس مدارس همچنان به شکل غیر حضوری برگزار می شوند و ان شاالله بعد از اجرای واکسیناسیون و قطع زنجیره انتقال کرونا در سال آینده به سمت حضوری برگزار شدن مدارس خواهیم رفت.

وی با تاکید بر اینکه اگر خدایی نکرده کوچکترین غفلت و ساده انگاری اتفاق بیافتد، آرامشی که در یک ماه گذشته داشتیم از بین خواهد رفت، اظهار کرد: اکنون میزان بستری روزانه در کشور ۴۰درصد و مرگ و میر هم ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است که امیدوارم این روند همچنان ادامه پیدا کند.

دکتر رئیسی در پایان با تاکید براینکه دروهمی های خانوادگی، شب نشینی ها و تجمعات را اگر جدی نگیریم و دستورالعمل ها را رعایت نکنیم مجددا شاهد پیک بیماری خواهیم بود، عنوان کرد: از ابتدای شروع اجرای این طرح تا کنون ۵۰هزار بستری کاهش یافته و ۷۵۰۰ مرگ هم کمتر اتفاق افتاده است که به دلیل رعایت پروتکل ها از مردم تشکر می کنیم.