دکتر لاریجانی در نطق پیش از دستور:

ملت ایران پیام روشنی به رفتار سبک و سخنان یاوه آمریکایی ها دادند

به گزارش نویدتهران،رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایطی که غوغاسالاران هفته‌ها سرمایه‌گذاری در تخریب انقلاب اسلامی داشتند تا ملت را از بازشناسی انقلاب منصرف نمایند ملت متمدن و ریشه‌دار ما آنان را غافلگیر کردند و اصالت انقلاب خود را به رخ آنان کشیدند.
دکتر علی لاریجانی درنشست علنی امروز (دوشنبه، ۲۳ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز ۲۲ بهمن اظهار داشت: لازم است از ملت بزرگ ایران که روز گذشته با حضور خود حرکت عظیم و پرصلابت و استثنایی را رقم زدند، سپاسگزاری کنیم. حرکتی که حکایت از هوشمندی، وقت شناسی و دقت نظر در انقلاب داشت.

ملت متمدن و ریشه دار ایران ، اصالت انقلاب اسلامی را به رخ غوغاسالاران کشید

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایطی که غوغاسالاران هفته‌ها سرمایه‌گذاری در تخریب انقلاب اسلامی داشتند تا ملت را از بازشناسی انقلاب منصرف نمایند ملت متمدن و ریشه‌دار ما آنان را غافلگیر کردند و اصالت انقلاب خود را به رخ آنان کشیدند.

وی با بیان اینکه این سرمایه بزرگی برای صیانت از امنیت و شتاب در آبادانی کشور است، گفت: از همه صاحبنظران سیاسی، احزاب و رسانه‌ها خواهش می‌کنم این دستاورد ملی را مجدداً دستاویز کشمکش‌ها و قیل و قال‌های سیاسی قرار ندهند. ماهیت اصلی این حرکت، وحدت همه بود.

مسئولان از همت عالی ملت در جهت وفاق ملی بهره بجویند

رئیس قوه مقننه با تأکید بر اینکه این سرمایه را با آراء، نظرات و امکانات رسانه‌ای خود صرف همگرایی و وفاق نمایند که برای توسعه شتابان کشور در جهت حل مشکلات امروز ضرورت دارد، عنوان کرد: اگر در این امر تردید ندارید که دشمنان ملت استراتژی یأس عمومی را دنبال می‌کند و می کردند پس از این همت عالی ملت در جهت وفاق ملی بهره بجویید. ماجراهای غم انگیز اختلاف افکنی و بگو و مگوهای مالیخولیایی روح و روان عمومی جامعه را آزرده کرده، پس از این واقعه ارزشمند استفاده درست و عملیاتی بنمایید.

مسئولان وقت خود را به نحو مطلوب صرف حل مشکلات اقتصادی کشور کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حضور حماسی ملت در این روز دستوراتی را برای مسئولان صادر کرده است که وقت خود را به نحو مطلوب صرف حل مشکلات اقتصادی کشور کنند، افزود: آسیب اصلی کشور در این حوزه است و مسئولان باید از امور فرعی بگذرند و از فرصت ها برای خدمت صادقانه بهره جویند.

استراتژی درست کشور گذشت از امور جانبی و نگاه مسئله محور است

وی با تاکید بر اینکه استراتژی درست در این شرایط گذشت از امور جانبی و نگاه مسئله محور است، ادامه داد: تمامی قوا باید در این جهت فعالانه مشارکت کرده و سرعت در حل مسائل که ضرورت حال کشور است و واگذاری این امور به آینده و یا رفتار گذر عادی در زمان غفلت از دریافت درست پیام حرکت ملی مردم ما است.

کمیسیون های مختلف مجلس از دستگاه های اجرایی مطالبه برنامه زمان بندی شده برای حل مسائل داشته باشند

دکتر لاریجانی با بیان اینکه کمیسیون های مختلف مجلس در این جهت از دستگاه های اجرایی مطالبه برنامه زمان بندی شده برای حل مسائل داشته باشند، ادامه داد: کمیسیون های تخصصی در هنگام بررسی بودجه تا آنجایی که ممکن است به حل مشکلات اصلی با نگاه عمیق تر توجه کنند.

اگر اختلاف و مشکلی وجود دارد، در خانواده بزرگ و پرظرفیت ایران با اراده ملت آن را حل می کنیم

وی با تاکید بر اینکه آمریکایی ها علی القاعده باید معنای حضور فراگیر مردم را درک کرده باشند، تصریح کرد: ملت پیام روشنی به رفتار سبک و سخنان یاوه آمریکایی ها دادند، یعنی اجازه دخالت در امور ایران را به هیچکس نمی دهند و اگر اختلاف و مشکلی وجود دارد، در خانواده بزرگ و پرظرفیت ایران با اراده ملت آن را حل می کنیم.

آمریکایی ها بی آبروتر از آن هستند که برای ملت ایران غمگساری شیادانه داشته باشند

رئیس قوه مقننه کشورمان تاکید کرد: آمریکایی ها بی آبروتر از آن هستند که برای ملت ایران غمگساری شیادانه داشته باشند، لذا بار دیگر از ملت عزیز و رهبری معظم انقلاب که راهنمایی های به موقع ایشان در این حماسه ملی تاثیر بسزایی داشت، سپاسگزاری می کنم.