سردار سلامی:

ملت ایران در برابر توطئه‌های جدید دشمنان هوشیار هستند

به گزارش نویدتهران،جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه شکست دشمنان به معنای پایان فتنه‌انگیزی آن‌ها نیست، گفت: ملت ایران در برابر توطئه‌های دشمنان هوشیار هستند.
سردار سرتیپ پاسدار «حسین سلامی» جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز در مراسم تودیع و معارفه فرماندهان سابق و جدید سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان با بیان اینکه هر لحظه باید منتظر توطئه‌ای جدید از سوی دشمنان بود، اظهار داشت: استکبار با ظلم، بی‌عدالتی و تغییر ملت‌ها، با از بین بردن کرامت انسانی و هویت ملی به کار خود ادامه می‌دهد؛ لذا باید در برابر توطئه‌افکنی‌هایش هوشیار بود.

وی با بیان اینکه خوشبختانه ملت ایران اسلامی در برابر هیچ ظلمی سر تسلیم فرود نیاورده است، افزود: سخنان روز گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع مردم قم به واقع تصویر روشنی از وضعیت امروز رابطه استکبار جهانی با کشورها ارائه کرد چرا که معظم له تاکید کردند، قدرت دشمنان را شکسته‌ایم و ما امروز آنها را از سرزمین‌‌های زیادی بیرون رانده و با قدرت اراده و جهاد، منطقه به منطقه با دشمنان جنگیده‌ایم تا امروز که همه دنیا محور قدرت را ایران اسلامی می‌دانند.

ملت ایران در نبرد با دشمنان مستحکم است

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه ملت ایران اسلامی در نبرد با دشمنان با استحکام، بردباری، حمایت از نظام و پشتیبانی مردمی ایستادگی کرده است، افزود: مردم ما در فتنه اخیر نیز خوش درخشیدند و آن را به فرصت تبدیل کردند. مردم مطالبات مادی و معنوی خود را تشخیص داده و زنجیره به هم فشرده ظالمان را با حضور به موقعشان پاره می کنند.

سلامی با تاکید بر اینکه امروز نوبت همه مسئولان است که به مردم رسیدگی کنند، بیان داشت: دیروز ملت ما عمل کردند و امروز نوبت ما است که وارد عمل شویم. ما باید خادم مردم باشیم و نه حاکم بر آنها؛ نقش سپاه در خدمت‌رسانی به مردم محروم کرمانشاه نشان داد که لباس سپاه، لباس خدمت است.

این مسئول ادامه داد: ایران کشور غنی محسوب می‌شود و مردم ما نشان دادند که برادرانه و با مهربانی برای کمک به همنوعانشان در خط مقدم هستند و اگر این کارها را به نمایش بگذاریم قطعاً دشمنان را مایوس خواهد کرد. از سوی دیگر سپاه در خدمت به این مردم قدرشناس و انسان، پیشگام است و این امر را آرمان و اعتقاد خود می داند.

وی ضمن گرامیداشت سالروز نوزدهم دی ماه ۵۹ و همچنین سالگرد شهادت شهید کاظمی و یاران با وفایش، افزود: انقلاب اسلامی ایران نعمتی بزرگ برای کشور و ملت ما است که گردنه های بسیاری را پشت سر گذاشته و در این راه شهیدانی را به چشم دیده است که یادشان همیشه گرامی خواهد بود. از جمله سه هزار شهید گلگون کفن استان سمنان و شهدای فتنه اخیر من جمله شهید شاه صنایی که یادشان باید گرامی داشته شود. امروز باید گفت شهیدان از ایران اسلامی و استان سمنان، آسمان پرفروغ ستارگان جذاب ساخته‌اند و ما باید همیشه مدیون آنها باشیم.

انقلاب بعثت دوباره اسلام بود

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: استان سمنان دارای سه هزار شهید و مردمانی مجاهد است که الهام‌بخش روح وفاداری و الهام حقیقی الهی هستند لذا سهم بزرگی در انقلاب اسلامی دارند.

سلامی اضافه کرد: حقیقت اسلام همواره به دست مستضعفان و فتوحات آن به همت همین مستضعفان، گرسنگان و فقیران پیش رفته که در نهایت به انقلاب اسلامی منجر شده است، لذا باید گفت انقلاب ما بعثت دوباره‌ای از اسلامی بود که در دل‌ها تابید و آن ها را دوباره زنده کرد و امروز بیرق هدایت این اسلام، بر دستان رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

وی افزود: هر زمان اسلام اراده تشکیل حاکمیت اسلامی را کرده، همین اصل به مثابه آغاز قدرت سازی عمل کرده و کفر ظالمان عالم را با همه وجود به خودشان بازگردانده است. همچنین شعائر دینی اسلام، عدالت و آزادی حریت و کرامت و عزتمندی را در کنار کرامت انسان‌ها به خوبی ادا کرده است.

در این مراسم از خدمات «سیدمحمد تقی شاهچراغی» تقدیر و سردار «حسن حسن‌زاده» به عنوان فرمانده جدید سپاه استان سمنان منصوب شد.