در دیدار رئیس ستاد ارتش پاکستان و جانشین فرمانده کل سپاه تاکید شد:

مقابله با تهدیدات مشترک مرزی و تشکیل جبهه واحد ضد چالش های منطقه ای

به گزارش نویدتهران، سردار حسین سلامی و ژنرال بلال اکبر ، مقابله با تهدیدات مشترک مرزی ایران و پاکستان را ضروری توصیف و بر توسعه همکاری ها برای تشکیل یک جبهه واحد و هماهنگ ضد چالش های منطقه ای تاکید کردند.

ژنرال بلال اکبر رئیس ستاد ارتش جمهوری اسلامی پاکستان در ادامه برنامه های خود با مقامات نظامی و دفاعی کشورمان با سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه انقلاب اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار سردار سلامی با اظهار خرسندی از سفر رئیس ستاد ارتش کشور دوست و برادر پاکستان به جمهوری اسلامی ایران گفت : ما تاریخ درخشانی از روابط دوستانه و برادرانه بین ایران و پاکستان را تجربه کرده ایم و این دو کشور هنگامی که دچار مصیبتی شده ، همواره کنار هم بوده اند.

جانشین فرمانده کل سپاه، ایران و پاکستان را عمق استراتژیک یکدیگر دانست و با اشاره به علاقه و احساس قلبی رهبر و ملت ایران به مردم پاکستان افزود: ظرفیت های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان برای استحکام و توسعه روابط فیمابین، فراتر از حجم ارتباطات رایج امروز است و ما با رویکردی ویژه می توانیم با توسعه همکاری ها در عرصه های مختلف از جمله در حوزه دفاعی و امنیتی برای رویارویی با مشکلات و چالش های منطقه ای به عنوان یک جبهه واحد و هماهنگ عمل کنیم.

وی با تحسین اقدام هوشمندانه و شجاعانه پاکستان در عدم ورود به ائتلاف ضد یمن و قدردانی از توجه ارتش این کشور به موضوع امنیت مرزهای مشترک با ایران خاطرنشان کرد : مصیبت هایی که امروز در سطح منطقه شاهد هستیم محصول جنایات آمریکا و رژیم صهیونیستی است. آنها با پایان یافتن ظرفیت‌های میدانی مورد نظر در غرب آسیا، نیازمند ابزاری جدید برای زنده نگه داشتن راهبرد های شیطانی در این منطقه بودند لذا برای پل زدن بین استراتژی و اهداف خود و نیز تضعیف کشور های اسلامی، تروریست های تکفیری را تربیت و وارد صحنه کردند.

سردار سلامی هدف گذاری جنایات و تجاوزات تکفیری ها را فراتر از عراق و سوریه متوجه کشورهای منطقه دانست و با اشاره به نقش جمهوری اسلامی ایران در خنثی سازی این فتنه بزرگ و توطئه خطرناک تصریح کرد : مسلمانان سرنشین یک کشتی هستند و اگر کشوری اسلامی آسیب ببینند در واقع همه کشورهای اسلامی در معرض خطر قرار می گیرند، لذا باید منافع ملی و منافع امت اسلامی را توامان مورد توجه قرار دهیم و برای شکست نقشه ها و سناریوهای دشمنان اسلام به وظیفه تاریخی خود عمل کنیم، این منطق انقلاب اسلامی است.

جانشین فرمانده کل سپاه، تامین امنیت مرزهای مشترک و مرزنشینان ایران و پاکستان را امری مهم تلقی و تاکید کرد: امروز مبارزه با تروریسم تکفیری و تهدیدات ضد امنیتی اولویت های هر دو کشور است و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آماده است تجارب خود در این زمینه را برای تقویت ارتش و ملت پاکستان انتقال دهد و با توسعه و تعمیق همکاری های دفاعی و امنیتی دغدغه های موجود در این زمینه را مرتفع سازیم.

ژنرال بلال اکبر رئیس ستاد ارتش جمهوری اسلامی پاکستان هم در این دیدار با اظهار خرسندی از سفر به ایران و دیدار با مقامات عالی نظامی ارتش و سپاه و لزوم تلاش های متقابل برای ارتقای ظرفیت های مرتبط با برقراری امنیت منطقه‌ای و تحکیم امنیت مرزی گفت : ما در مرزها تهدید مشترکی داریم و برای حفظ منافع و منابع دو کشور همکاری های دقیق و جدی در دستور کار نیروهای دفاعی، نظامی و امنیتی پاکستان و ایران قرار دارد.

رئیس ستاد ارتش پاکستان گفتگوهای انجام شده در این سفر را بسیار مفید ارزیابی و آن را گامی مناسب برای توسعه روابط بین نیروهای مسلح پاکستان و ایران و دستیابی به مسائل مورد علاقه دو کشور در زمینه های دفاعی، امنیتی و اطلاعاتی توصیف کرد.