معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش؛

معلمان در آستانه بازنشستگی در صورت تمایل می‌توانند ادامه خدمت دهند

به گزارش نویدتهران،معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به استفاده بیشتر از تجارب فرهنگیان خبر داد: معلمان در آستانه بازنشستگی در صورت تمایل می‌توانند ادامه خدمت بدهند.
علی الهیار ترکمن در حاشیه برگزاری گردهمایی مشترک مدیران مدرسه‌های کاشان به خبرنگاران گفت: مطالبات اصلی فرهنگیان در سال گذشته ۹ هزار و ۴۸۰ میلیارد ریال بود که از ابتدای سال جاری تاکنون هفت هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال در ۲ نوبت پرداخت‌شده است.

وی همچنین با اشاره به مطالبات پیش از سال‌های ۱۳۹۰ و ۹۱ فرهنگیان افزود: به استناد ماده یک قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر، برای مشخص شدن بدهی‌ها، دولت موظف شده است تا پس از هماهنگی با اداره‌های کل خزانه‌داری استان‌ها و ثبت بدهی‌ها در یک سامانه جامع، نتیجه‌گیری قطعی انجام دهد و ردیف مشخصی در بودجه برای آن پیشنهاد کند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش‌وپرورش همچنین درباره کمبود نیروی انسانی این وزارتخانه گفت: به استناد ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری، این اختیار وجود دارد تا فرهنگیان بازنشسته متقاضی ادامه خدمت بالاتر از ۳۰ سال را همچنان به کار بگیریم.

ویاضافه کرد: اوج استخدام‌های وزارت آموزش‌وپرورش بین سال‌های ۱۳۶۵ تا ۷۳ بود اما در سال‌های ۱۳۹۵ و ۹۶ نزدیک به ۷۹ هزار و ۶۰۰ نفر بازنشسته شدند و تا پایان سال جاری نیز ۵۲ هزار و ۷۰۰ نفر از فرهنگیان مشمول شرایط بازنشستگی خواهند شد.

گفتنی است ؛ نزدیک به ۹۲۸ هزار نفر نیرو شامل ۵۴ درصد زن و ۴۶ درصد مرد (اعم از معلم، مدیر، کارمند اداری، نیروی تخصصی، خدماتی و سرایداری) در وزارت آموزش‌وپرورش خدمت می‌کنند.