سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبرداد:

معرفی ۶ حقوقدان به مجلس برای انتخاب ۳ عضو جدید شورای نگهبان

به گزارش نویدتهران،سخنگوی هیئت رئیسه مجلس از پایان دوره حضور ۳ نفر از حقوقدانان شورای نگهبان خبر داد و گفت: در این باره رئیس قوه قضائیه در اجرای بند ۲ اصل ۹۱ قانون اساسی، ۶ حقوقدان را برای انتخاب ۳ نفر که به عضویت شورای نگهبان درخواهند آمد، به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد.

سیدنظام الدین موسوی در گفت‌وگو با خبرنگاران از معرفی 6 حقوقدان به مجلس شورای اسلامی برای انتخاب 3 حقوقدان عضو شورای نگهبان خبرداد و گفت: با توجه به این دوره خدمت آقایان کدخدایی، ره پیک و موسوی از اعضای حقوقدان شورای نگهبان به پایان رسیده است، مجلس باید از بین گزینه هایی که رئیس قوه قضائیه معرفی کرده است، 3 حقوقدان را انتخاب کند.

وی افزود: براین اساس وفق بند 2 اصل 91 قانون اساسی جمهوری اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین اژه ای رئیس قوه قضائیه، اسامی 6 حقوقدان پیشنهادی را به مجلس شورای اسلامی ارسال کرده است.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس افزود: دکتر علی احمدی فر، دکتر سیامک ره پیک، دکتر خیراله پروین، دکتر عباسعلی کدخدایی، دکتر عبدالحمید مرتضوی بریجانی و دکتر فضل اله موسوی 6 حقوقدان پیشنهادی رئیس دستگاه قضا هستند که به مجلس شورای اسلامی معرفی شده اند و فرایند انتخاب 3 نفر از بین این 6 نفر برای یک دوره 6 ساله در مجلس انجام خواهد شد.