آیت الله حسینی بوشهری:

معاویه صفتان به انحراف جامعه می اندیشند/ خواص مراقب جریان نفوذ باشند

به گزارش نویدتهران، عضو شرای عالی حوزه های علمیه کشور با اشاره به دوران خلافت معاویه، گفت: کار معاویه و همراهان او این بود که با نفود در بین آحاد جامعه آهسته آهسته آنها را با خود همراه کنند و بعد به آنان ضربه وارد کنند و حتی در جریان این حیله بسیاری از خواص تحت تاثیر این نفوذ قرار گرفتند.
آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری، امروز در مراسم دهه آخر صفر در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر، گفت: اگر با نگاهی عمیق به عوامل پیداش نهضت حسینی بنگریم این حادثه یک جریان می شود و نه پدیده ای معمولی؛ جریانی که در مقابل یک پدیده خطرناک تحت عنوان مبارزه با دنیا طلبی حادثه عاشورا قرار گرفت.
نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دنیاطلبان در آن زمان به دنبال همراه کردن مردم با خود بودند اظهار داشت: آنها طوری عملیات خود را طراحی کرده بودند که اگر قیام امام حسین(ع) رخ نمی داد پرونده اسلام برای همیشه بسته و رسالت نبی اکرم(ص) برای همیشه به فراموشی سپرده می شد.
عضو شورای عالی حوزه های علمیه کشور ادامه داد: در روزهای آغازین حکومت نبی اکرم(ص) همجه ها آنچنان سنگین علیه پیامبر(ص) و مکتب ایشان بود، اما وقتی متوجه شدند که این دین از یک اصالت برخودار است و نیز استقامت حضرت محمد(ص) را دیدند مجبور شدند روش دیگری را برای رسیدن به اهداف شوم خود دنبال کنند و آن روش نفوذ در بین مسلمانان و همراه شدن ظاهری با آنان بود که بعد از پشت سر به آنها ضربه زنند.
آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه استفاده از روش نفوذ در حال حاضر هم انجام می شود به تاکیدات رهبر معظم انقلاب پیرامون این مساله اشاره کرد و با بیان این که هشدارهای معظم له ریشه در تاریخ اسلام دارد گفت: مقام معظم رهبری همواره به مسؤولان تاکید داشتند که نکند دشمنان از سخنان و محاسبات شما برای رسیدن به اهداف خود استفاده کنند.
معاون جامعه و روحانیت جامعه مدرسین حوزه با اشاره به دوران خلافت معاویه، اظهار داشت: کار معاویه و همراهان او این بود که با نفود در بین آحاد جامعه آهسته آهسته آنها را با خود همراه کنند و بعد به آنان ضربه وارد کنند و حتی در جریان این حیله بسیاری از خواص تحت تاثیر این نفوذ قرار گرفتند.
وی با بیان اینکه خواسته این گروه جاهل ایجاد فساد و بی بندوباری در جامعه اسلامی و گسترش آن بود گفت: باید در جامعه امروزی بسیار مراقب بود، هرچند به واسطه فضای مجازی متاسفانه بسیاری از مردم در فضاهای دیگری ظهور و بروز می کنند.
آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه قیام امام حسین(ع) برای نجات بندگان خدا از جهالت بود، اظهار داشت: در آن زمان جریان جاهل به دنبال دور ردن فضای محبت نسبت به اهل بیت(ع) و ایجاد نفرت مردمی به آنها بود و از جهتی تلاش داشت تا چهره خاندان رسول خدا را زشت نشان دهد و در عوض چهره بنی امیه را محبوب جلوه دهد، اما قیام امام حسین(ع) و حرمت کاروان اهل بیت(ع) و سخنرانی های حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) قیام مختار را تحت عنوان یالثارات الحسین رقم زد.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی گفت: این حرکت اربعین حسینی نشان داد آنچنان محبت حسین بن علی(ع) در دلهای مردم است که خاموش نمی شود.