معاون اول رييس جمهور در محل وقوع حادثه ساختمان پلاسكو

پلاسکو

معاون اول رييس جمهور: اولويت نخست نجات جان مصدومان و كساني است كه زير آوار مانده اند
دكتر اسحاق جهانگيري ظهر امروز(پنجشنبه)، بلافاصله پس از اطلاع از وقوع حادثه آتش سوزي و سپس فرو ريختن ساختمان پلاسكو تهران، در اين محل حضور يافت و از نزديك در جريان جزئيات اين حادثه قرار گرفت و از مسئولين ذيربط گزارشات مربوط به حادثه را دريافت كرد.
به گزارش نوید تهران،معاون اول رييس جمهور همچنين دستورات لازم را به وزارت كشور، استاندار تهران، نيروي انتظامي، آتش نشاني، اورژانس و ساير ارگانها و نهادهاي امدادي و امنيتي تهران صادر كرد تا با بسيج همه امكانات، هرچه سريعتر ضمن آواربرداري و نجات مصدومين و افراد حادثه ديده، تدابير لازم را براي عدم تسري آتش به ساختمانهاي اطراف بينديشند.
دكتر جهانگيري همچنين خواستار رسيدگي فوري به آسيب ديدگان و مداواي آنها شد و با تاكيد بر لزوم تسريع در خارج كردن كشته شدگان و نجات كساني كه در زير آوار مانده اند،
دستورات لازم را براي آماده باش كامل مراكز درماني و بيمارستانهاي تهران براي رسيدگي فوري به مصدومان حادثه ساختمان پلاسكو صادر كرد.
معاون اول رييس جمهور بلافاصله پس از بازديد از محل حادثه ساختمان پلاسكو، جلسه ستاد مديريت بحران كشور را تشكيل داد و خطاب به اعضاي جلسه گفت: اولويت نخست ما در اين شرايط نجات جان مصدومان و كساني است كه زير آوار مانده اند.
دكتر جهانگيري حادثه ساختمان پلاسكو را دردناك و تاسف بار توصيف كرد و از همه دستگاههاي اجرايي، نيروهاي مسلح، هلال احمر و ساير نهادها خواست امكانات امدادي خود را در اختيار گروههاي امدادي حادثه ساختمان پلاسكو قرار دهند تا هموطنان و آتش نشاناني كه زير آوار مانده اند هرچه سريعتر نجات پيدا كنند.
دكتر جهانگيري از آتش نشانان به عنوان انسانهايي بزرگ و شرافتمند ياد كرد و اظهار داشت: اين عزيزان همواره براي نجات ديگران جان خود را به خطر مي اندازند و حالا كه تعدادي از آنها زير آوار مانده اند، وظيفه ماست كه با تمام امكانات و بسيج همگاني براي كمك به آنها بشتابيم.
معاون اول رييس جمهور افزود: پس از آواربرداري و بيرون آوردن مصدومان از زير آوار، اقدامات درماني و مداواي اين عزيزان بايد هرچه سريعتر و با فوريت در دستور كار قرار گيرد.
در اين جلسه كه اعضاء ستاد مديريت بحران كشور از جمله وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، شهردار تهران، استاندار و فرماندار تهران، مديران جمعيت هلال احمر، فرماندهان نيروهاي مسلح و نيروي انتظامي، رييس شوراي اسلامي شهر تهران، دكتر عارف نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي و رييس ستاد مديريت بحران كشور نيز حضور داشتند، گزارشاتي از حادثه ساختمان پلاسكو و اقدامات انجام شده ارائه و تصميمات لازم براي ادامه روند آواربرداري، امدادرساني و رسيدگي به مصدومان و آسيب ديدگان اتخاذ شد.