حجت‌الاسلام نوری زاده:

مصرف تولیدات داخلی باید به یک فرهنگ و فریضه تبدیل شود

به گزارش نویدتهران،مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران،با گرامیداشت سال حمایت از کالای ایرانی، اذعان کرد: مصرف تولیدات داخلی توسط مردم و مسئولین باید به یک فرهنگ و فریضه تبدیل شود.
حجت‌الاسلام سیدناصرالدین نوری زاده، مدیرکل با تبریک نوروز ۹۷ و گرامیداشت سال حمایت از کالای ایرانی گفت: محور پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی، حمایت از تولید داخلی با همراهی دو محور ملت و دولت است و مصرف تولیدات داخلی در میان مردم و مسئولین باید به یک عادت، فرهنگ و در مرتبه‌ بالاتر به یک فریضه، تبدیل شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی تهران، در گفتگو با روابط عمومی اظهار داشت: زمانی می‌توانیم به پیشرفت دست یابیم که روند تولید و مصرف در کشورمان را به بهترین شکل ممکن هدایت، نظارت و مدیریت کنیم. در مهندسی فرهنگی باید این مسئله را به درستی تشریح و تبیین کنیم که ضمن ایجاد و تقویت رفاه در جامعه، در همان حال تفکر و نگرش تولیدی هم داشته باشیم. در عین ورود کالایی که در داخل تولید نمی‌شود، به صادرات هم اهمیت دهیم و از ورود کالای مشابه به کشور خودداری کنیم، لذا این داد و ستد نیازمند مدیریت است.

ایشان، در ادامه سخنان خود، بر حفظ فرهنگ اصیل ایرانی، عمقی شدن نگاه مسئولین به خطر هجمه‌ فرهنگی، همچنین توجه به صدمات اقتصادی و تجاری که توسط ورود کالاهای خارجی به کشور تحمیل می‌شود از جمله بیکاری قشر جوان و نیروهای کارآمد، تأکید کرد.

نوری زاده، هم چنین ایجاد یک الگوی کاملاً بومی و دینی، اقتصادی که وابستگی‌ ما را به اقتصاد بیرونی تا حد زیادی کاهش دهد و به جامعه کمک کند تا ضمن ارتباط با دیگر کشورها، در مورد نیاز‌های اساسی خویش متکی به خود باشد، را ضروری برشمرد.

حجت‌الاسلام نوری زاده، با بیان جایگاه رسانه ها به‌عنوان مهم‌ترین و حساس‌ترین پل ارتباطی میان مردم و برنامه ریزان فرهنگی، خاطرنشان کرد: همه رسانه‌ها، به خصوص رسانه ملی می توانند در تبدیل کردن مصرف داخلی به یک عادت و فرهنگ برای مردم نقشی اصولی و هدفمند ایفا کنند.

وی، عدم تبلیغ کالای خارجی، بازتعریف سبک زندگی ایرانی، جدی گرفتن مقوله جنگ نرم، تأسی به آموزه های قرآنی و سیره ائمه معصومین علیهم السلام در اهمیت صرفه جویی، قناعت و عدم اسراف را لازم و ضروری برشمرد و از شبکه تبلیغی، ائمه جماعات مساجد، روحانیون مستقر و اساتید گفتمان های دینی خواست تا در آگاهی بخشی و معرفت افزایی آحاد جامعه با راه های دستیابی به فرمایش رهبر معظم انقلاب از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.