پورابراهیمی خبر داد:

مشکل تاخیر بانک ها در واریز مبالغ تراکنش کارت‌خوان‌ها رفع شد

به گزارش نویدتهران،رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:پالایش اطلاعات مربوط به تراکنش های بانکی از طریق دستگاه های پوز ضروری است اما نحوه مواجه بانک مرکزی با موضوع مناسب نبود.
محمدرضا پورابراهیمی درباره افزایش زمان واریز وجوه پس از تراکنش با دستگاه های پوز گفت:در راستای رفع مشکلات مردم در خصوص تاخیر در واریز وجوه با استفاده از تراکنش با دستگاه پوز، پیگیری های انجام شده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به مذاکرات انجام شده با با بانک مرکزی، بحث تاخیر در واریز وجوه با استفاده از تراکنش با دستگاه‌های کارت‌خوان فروشگاهی منتفی شد.

بانک مرکزی صورت مسئله تاخیر در واریز وجوه با استفاده از تراکنش با دستگاه پوز را پاک نکند

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس دهم شورای اسلامی افزود:بانک مرکزی حساسیت ها و ایراداتی درخصوص احتمال کلاهبرداری از طریق واریز وجوه پس از تراکنش با دستگاه پوز داشت اما به جای اینکه بانک مرکزی مسئله را حل کند عملکرد کل سامانه را بسته بود.

پورابراهیمی داورانی در ادامه گفت و گوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد:پالایش اطلاعات مربوط به تراکنش های بانکی از طریق دستگاه های پوز ضروری است اما نحوه مواجه بانک مرکزی با موضوع مناسب نبود چرا که بجای ارائه برنامه جامع جهت هدف گذاری و رفع مشکلات ، کار سامانه مختل شد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد:کمیسیون اقتصادی اعتقاد دارد باید بانک مرکزی باید برنامه جامع مقابله با اخلال در نظام پولی و ارزی و پولشویی از طریق دستگاه های پوز ارائه کند بنابراین بانک مرکزی نباید صورت مسئله را پاک کند بلکه باید مشکل را حل کند.