وزیر دفاع:

مشکلی در تولید سلاح‌های راهبردی نداریم

به گزارش نویدتهران،وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بازدید اعضای کمیسیون امنیت ملی مجلس از نمایشگاه دستاوردهای دفاعی این وزارت گفت: به جهت وجود زیرساخت‌های مختلف مشکلی در تولید سلاح‌های راهبردی نداریم.

سرتیپ امیر حاتمی پس از بازدید نمایندگان مجلس از نمایشگاه دستاوردهای دفاعی در نشست با اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که با حضور مدیران عامل سازمان‌های تابعه وزارت دفاع در سازمان صنایع دفاع برگزار شد، اظهار داشت: وزارت دفاع در تعامل و هماهنگی با مجلس شورای اسلامی بخصوص کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس توانسته است راهبردهای وزارت دفاع در راستای تقویت امنیت ملی و حفظ قدرت بازدارندگی را به خوبی پیش ببرد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های موجود وزارت دفاع در تأمین نیازمندی‌های دفاعی کشور تصریح کرد: وزارت دفاع آماده است تا با هماهنگی مجلس شورای اسلامی از سرریز دانش دفاعی خود در سالی که به نام جهش تولید نامگذاری شده است به بخش اقتصادی و غیرنظامی کشور کمک کند.

حاتمی با بیان اینکه مجلس و به‌ویژه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مسئول و سیاستگذار امنیت ملی است، اضافه کرد: وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح پشتوانه تأمین امنیت و اقتدار جمهوری اسلامی است و حمایت‌های مجلس نقش مستقیمی در حفظ و ارتقای این اقتدار دارد.

وی با بیان اینکه به جهت وجود زیرساخت‌های مختلف مشکلی در تولید سلاح‌های راهبردی و محصول نداریم تصریح کرد: چنانچه مجلس ردیف بودجه مستقلی برای تحقیقات دفاعی پیش‌بینی کند قطعاً دست جمهوری اسلامی را در دستیابی به فناوری‌های نوظهور و متعاقبا مقابله و پاسخ به چنین تهدیداتی بازتر خواهد گذاشت.

وزارت دفاع با تنوع محصولات خود نیروهای مسلح را در حوزه پدافندی تقویت کرده است

حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز در این نشست با اشاره به بازدید نمایندگان مجلس از نمایشگاه دستاوردهای وزارت دفاع گفت: امروز مصداق «فرزندزمانه خویش بودن» را در این نمایشگاه به معنای واقعی درک کردیم و دیدیم که بحمدالله در بحث سایبری و جنگ الکترونیک، موشکی، رزم زمینی، دریایی و هوایی کارهای مختلفی در راستای حفظ و ارتقای بازدارندگی صورت گرفته است.

وی با بیان دستاوردهای صنعت دفاعی در حوزه بیوتروریسم و جنگ نوین گفت: وزارت دفاع با تنوع محصولات خود توانسته است نیروهای مسلح را در حوزه آفندی و پدافندی تقویت کرده و تولید قدرت کند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه تحریم‌ها در صنعت دفاعی باعث رشد، شکوفایی و تحقق «ما می‌توانیم» شده است، گفت: بدنه دفاعی کشور با وجود جوانان دانشمند متعهد و متخصص و با تکیه بر توان داخلی روز به روز بالنده‌تر می‌شود.

ذوالنوری با بیان اینکه ما در نبرد نامتقارن با دشمن قرار داریم، اظهار داشت: همانگونه که در حوزه اقتصاد با مفهومی تحت عنوان مزیت رقابتی مواجه هستیم در صحنه نبرد نیز باید بر نقاط خاصی تکیه کنیم که کاملاً متفاوت با دشمن باشد.

وی با بیان اقدامات گسترده وزارت دفاع در حوزه امنیت ملی و اقتصادی تصریح کرد: امروز اوج توان داخلی در وزارت دفاع است و این سازمان علاوه بر تأمین امنیت کشور، نقش بسزایی را در کمک به سایر بخش‌های دولتی و همینطور بخش خصوصی به عهده دارد.

سردار رضا طلایی‌نیک معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع نیز هدف از این جلسه مشترک را آشنایی هر چه بیشتر نمایندگان مجلس با آخرین دستاوردهای دفاعی در آستانه ۳۱ مرداد روز صنعت دفاعی عنوان کرد و گفت: آخرین دستاوردها، اولویت‌ها، پیشرفت‌ها و همچنین آخرین نیازمندی‌های تقنینی و پشتیبانی‌هایی که مجلس می‌تواند برای ارتقای صنعت دفاعی و انشالله نیل به سطوح بالاتری از قدرت بازدارندگی دست یابد مورد بحث و گفت وگو قرار گرفت.

وی از جمله موارد مهم مورد بحث در این نشست را لزوم مشارکت وزارت دفاع و صنعت دفاعی با بخش خصوصی و شبکه‌های دانش بنیان برای کمک به اقتصاد مقاومتی و جهش تولید در محصولات غیرنظامی و محصولاتی با کاربرد دفاعی و غیر دفاعی عنوان کرد.

اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در آستانه ۳۱ مرداد روز صنعت دفاعی از نمایشگاه دستاوردهای دفاعی وزارت دفاع بازدید و در جریان آخرین اقدامات و دستاوردهای حوزه دفاعی قرار گرفتند.