رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش:

مسجد خاستگاه انسان های بزرگ و وارسته است

به گزارش نویدتهران،حجت الاسلام و المسلمین محمد حسنی در آیین افتتاح مسجد سیدالشهدا(ع) شهرک شهید شجاعی نیروی هوایی ارتش گفت: مسجد خاستگاه انسان های بزرگ، وارسته، خداترس، دشمن ستیز و باتقوا است.
حجت الاسلام و المسلمین عباس محمد حسنی رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در این مراسم که با حضور حجت الاسلام و المسلمین قاضی رئیس اداره عقیدتی سیاسی نیروی هوایی ارتش، امیر سرتیپ خلبان نصیرزاده جانشین فرمانده این نیرو، حجت الاسلام و المسلمین روشندل رییس اداره عقیدتی سیاسی قرارگاه خاتم الانبیا(ص) و جمعی از مسئولین نیروی هوایی ارتش برگزار شد گفت: مساجد قرارگاه مبارزه با شیطان درون و شیاطین بیرونی است.
وی افزود: آداب مسجد بیانگر این است که این مکان مقدس دارای جایگاه والا و ارزشمندی در اسلام است، کارکردهای ویژه و خاصی دارد و از آنجایی که خانه خداوند متعال محسوب می شود، افراد مسجدی هم، خدایی هستند.
نماینده ولی فقیه در ارتش با اشاره به فرمایش امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه «مسجد سنگر است»، افزود: انسان در مسجد تجهیز شده و با موفقیت پنجه در پنجه شیاطین درون و بیرون خواهد انداخت.
وی خاطرنشان کرد: ما به برکت حضور در مساجد بود که توانستیم شیطان بزرگ”آمریکا” را از کشور خود بیرون کرده و دستش را از منافع ملی خود کوتاه کنیم.
حجت الاسلام و المسلمین محمدحسنی ادامه داد: خاستگاه اکثر قریب به اتفاق شهدا، جانبازان و ایثارگران ایران اسلامی مسجد بوده است و چنانچه برنامه های مسجد هدفمند اجرا شود در آن، امثال شهیدان بابایی، ستاری، اردستانی و شهدای مدافع حرم پرورش خواهند یافت.
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در پایان با بیان این که توفیق مسجد سازی نشانه ایمان، اراده و اعتقاد بالای سازندگان آن است، از امیر سرتیپ خلبان حسن شاه صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش در اهتمام ویژه به ساخت، بازسازی و تجهیز مساجد پایگاه ها و منازل سازمانی این نیرو تشکر و قدردانی کرد.
گفتنی است مسجد سیدالشهدا(ع) شهرک شهید شجاعی در مدت پنج ماه و با هزینه ای حدود هفتصد میلیون تومان به همت معاونت مهندسی نیروی هوایی ارتش و همکاری فرماندهی و عقیدتی سیاسی قرارگاه ستاد و پشتیبانی این نیرو بازسازی، تجهیز و مرمت شده است