آیت الله جنتی:

مسئولان بدون استثنا باید در خدمت مردم باشند

به گزارش نویدتهران،در شرایطی که مردم دچار مشکلات اقتصادی هستند مسئولان باید بدون استثنا در خدمت آنان باشند و این مشکلات را کم کنند

آیت الله جنتی در آغاز ششمین اجلاسیه پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری که در حال برگزاری است افزود: واقعا باید قدر این مردم را دانست که در همه صحنه های حساس در صحنه حاضر می شوند که نمونه بارز آن را در راهپیمایی ۲۲ بهمن شاهد بودیم.
وی حضور مردم را مشت محکمی بر دهان آمریکا، رژیم صهیونیستی و آل سعود دانست و گفت: توطئه ها و تلاش های زیادی به کار گرفته اند تا انقلاب ۴۰ سالگی خود را نبیند اما این مردم با وجود مشکلات اقتصادی فراوان به میدان آمدند و پاسخ دشمنان را به درستی دادند بنابراین باید مسئولان بدون استثنا در خدمت این مردم باشند و همه قدر آنها بدانیم.
رئیس مجلس خبرگان رهبری همچنین با اشاره به بیانیه مهم رهبر معظم انقلاب درباره گام دوم انقلاب نیز تاکید کرد: باید این بیانیه بسیار مهم برای همه تبیین و تشریح و بارها خوانده شود تا در برنامه ریزی ها بکار گرفت.
آیت الله جنتی همچنین اهدای نشان افتخار ذوالفقار از سوی رهبر معظم انقلاب به سردار سرلشگر سلیمانی را تبریک گفت و افزود: سردار سلیمانی اقدامات بسیار زیادی را برای خدمت به کشور انجام داده که حتی برخی از این اقدامات چندان گفته نشده است.

تحقق عدالت بدون سفارش پذیری؛ مطالبه خبرگان از رئیس قوه قضائیه
رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت : مهمترین مطالبه از رئیس جدید قوه قضاییه تکیه برحق و تحقق عدالت بدون سفارش پذیری است.
آیت الله جنتی در پایان نشست امروز خبرگان رهبری در گفتگو با خبرنگاران افزود : همانگونه که در سخنان روز گذشته رئیس جدید قوه قضاییه هم به آن اشاره شد خبرگان رهبری نیز انتظار دارند این قوه در فصل جدید فعالیت خود در زمینه مبارزه با رانت خواری، پولشویی و مبارزه با قاچاق برنامه ریزی دقیقی داشته باشد.
وی تاکید کرد: قوه قضاییه باید برای مبارزه با پدیدآورندگان شرایط کنونی کشور که زمینه ساز مشکلات معیشتی مردم شده است برنامه ریزی کند .
رئیس مجلس خبرگان رهبری بررسی مسائل معیشتی مردم را مهمترین دستور کار خبرگان ملت در جلسه امروز عنوان کرد و گفت : بررسی مشکلات معیشتی دستور کار اصلی جلسه امروز بود و در بیانیه پایانی اجلاس هم به آن اشاره خواهد شد و به همین منظور از وزیر امور اقتصادی و دارایی برای پاسخگویی به سوالات خبرگان دعوت شده بود .