آیت الله موحدی کرمانی در خطبه های نمازجمعه:

مسئولان الگوی مردم در  خرید کالای ایرانی باشند

به گزارش نویدتهران،خطیب نماز جمعه تهران: خرید کالا ایرانی موجب تقویت اقتصاد کشور می شود و چرخ های تولید را به حرکت در می آورد و مسئولان الگوی مردم در  خرید کالای ایرانی باشند.

آیت الله موحدی کرمانی در خطبه های نمازجمعه این هفته تهران با اشاره به پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی و نامگذاری امسال به حمایت از کالای ایرانی افزود: خریدار باید احساس کند هنگامی که جنس ایرانی را می خرد از اقتصاد داخلی حمایت کرده است و اگر کالای خارجی را بخرد از اقتصاد خارجی حمایت می کند.

وی گفت: البته شرط این امر بالا بودن کیفیت کالاست و مسئولان باید کیفیت کالاهای ایرانی را بالا ببرند تا بتواند با کالای خارجی رقابت کند و اگر چنین شود فرهنگ روی آوردن به کالای خارجی و قاچاق کالا از بین می رود.­خطیب جمعه تهران افزود: خرید کالا باید از خود مسئولان کشور شروع شود چرا که مردم به مسئولان بیشتر شبیه هستند تا به پدران خود و وقتی مسئولان کاری انجام دادند آن را اعلام کنند و به شعار اکتفا نکنند.

آیت الله موحدی کرمانی همچنین با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز اول فروردین در حرم مطهر رضوی گفت: مقام معظم رهبری از مردم بابت حمایت از شعارهای اصلی انقلاب تشکر کردند و من نیز به مردم تبریک می گویم که در حفظ شعارهای انقلاب موفق بوده اند.

وی افزود: قبل از انقلاب کشور ما وضع بدی داشت و در سلطه بیگانگان بود و قاجار با تضمین روسیه روی پای خود ایستاد و رضاخان را انگلیس آورد و برد و محمدرضا را آمریکا تجدید سلطنت کرد و در مقطعی روسیه و انگلیس، ایران را بین خود تقسیم کردند.­خطیب نماز جمعه تهران گفت : طبق فرموده رهبر معظم انقلاب آزادی در کشور ما هست و آنان که می گویند آزادی نیست بی انصاف هستند چرا که انسان ها به راحتی نظر خود را می گویند.

آیت الله موحدی کرمانی افزود : در حوزه عدالت کارهای زیادی انجام شده و کارهای زیادی باقی مانده است و با هدف ایده آل فاصله زیادی داریم.

وی گفت: از ظرفیت کشور استفاده نشده چرا که ما 10 میلیون جوان فارغ التحصیل دانشگاهی و 4 میلیون دانشجو داریم و باید از اینها به بهترین نحو ممکن استفاده شود.­خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به ایام البیض و آغاز اعتکاف افزود: اعتکاف عمل ارزنده و فرصت خوبی برای انسان هاست و برکات زیادی دارد و سیره انبیاء هم در برخی مقاطع اعتکاف بود و پیامبر اکرم (ص) در غار حرا اعتکاف می کرد و به کعبه می نگریست و آیا مسلمین نیز مانند پیامبر در این فکر هستند که حرمین شریفین را آن گونه که خدا می خواهد عزت بخشند؟

آیت الله موحدی کرمانی گفت: یکی دیگر از برکات اعتکاف نعمت هایی است که خدا به انسان ها می دهد و حضرت ابراهیم (س) هم زمانی از بت پرستان عزلت گزید و خدا به برکت آن اسحاق و یعقوب را به او بخشید.

وی افزود: اعتکاف فرصت خوبی برای رجوع به فطرت پاک انسان هاست و جوان ها سعی کنند در این مدت به خود برسند و اعمال خود را بررسی و در آن فکر کنند و ادعیه را به حال مناسب آن بخوانند تا از برکات این عمل مبارک بهره مند شوند.

 آیت الله موحدی کرمانی  همچنین با اشاره به سالروز ولادت امیرالمومنین علی (ع) و با بیان فضائل ایشان افزود: امامت ، منصبی الهی است و از طرف خدا تعیین شده است و آن کسی که در ارتباط با نیاز مردم است باید بتواند نیاز مردم را جواب دهد ، خداوند او را انتخاب می کند که بالاترین نیاز مردم که علم و دانش است برطرف شود.

وی با بیان اینکه فضائل امیرالمومنین (ع) قابل گفتن نیست، گفت: مهم این است بررسی کنیم شیعه علی (ع) هستیم یا نه؟ آیا شیعه به معنای پیرو هستیم یا خیر؟امام جمعه موقت ادامه داد: بزرگترین مشی امیرالمومنین​ (ع) عدالت در رابطه با بیت المال بود و دولت باید در مورد بیت المال حساس باشد.

آیت الله موحدی کرمانی افزود: باید عدالت و حرمت اشخاص حفظ شود و دقت در حساب داشته باشیم.وی گفت: چقدر ما، پدران، مادران به نصیحت فرزندان پرداختیم ، دختری که رشد می کند و ازدواج می کند چقدر رمز زندگی را به او یاد دادیم و آیا آداب زندگی را یاد گرفته است.­

خطیب جمعه تهران  بیان کرد: از نصیحت غفلت نکنیم اگر می بینید آمار طلاق زیاد شده به دلیل این است که دو جوان رمز زندگی را نفهمیدند و از نصایح دلسوزانه پدر و مادر بهره نگرفته اند. در ایام عید در تجمعات خانواده ها یکدیگر را نصیحت، ارشاد و هدایت کنیم.آیت الله موحدی کرمانی ادامه داد: جهاد و دفاع باید برای ما الگو باشد، به برکت دفاع و جهاد مردم از ذلت نظام استکباری خارجی و سلطه داخلی نجات پیدا کردند.

وی گفت: جرأت ایستادن در مقابل فتنه گران از مسائل مهم زندگی امیرالمومنین بود و  داعشی ها دنباله های خوارج  هستند.