براساس گزارش سازمان پزشكي قانوني كشور؛

مرگ بيش از ۱۲ هزار و ۸۰۰ نفر در حوادث رانندگي نه ماهه

به گزارش نویدتهران،آمار تلفات حوادث رانندگي در نه ماهه سال جاري برابر با ۱۲ هزار و ۸۰۳ نفر بود، اين آمار در مقايسه با مدت مشابه سال قبل كه آمار تلفات ۱۲ هزار و ۷۴۸ نفر بود، افزايش چهار دهم درصدي داشته است.

در نه ماهه امسال ۱۰ هزار و ۲۶ مرد و دو هزار و ۷۷۷ زن در حوادث رانندگي جان باختند كه بيشترين آن با هشت هزار و ۵۴۰ فوتي مربوط به جاده هاي برون شهري و پس از آن با سه هزار و ۳۹۸ مربوط به مسيرهاي درون شهري، ۸۴۰ فوتي در جاده هاي روستايي و ۲۵ نفر نيز در مسيرهايي نامعلوم است.

بر اساس اين گزارش در اين مدت استان هاي فارس با يكهزار و ۱۷۳، تهران با ۹۵۲ و خراسان رضوي با ۹۳۳ بيشترين و استان هاي ايلام با ۱۱۰، اردبيل با ۱۳۰ و كهگيلويه و بويراحمد با ۱۴۵ فوتي كمترين آمار تلفات تصادفات را داشته اند.

كاهش دو دهم درصدي مصدومان

در نه ماهه امسال آمار مصدومان حوادث رانندگي كه به مراكز پزشكي قانوني سراسر كشور مراجعه كردند كاهش دو دهم درصدي داشت.

در اين مدت ۲۶۳ هزار و ۳۱۵ مصدوم حوادث رانندگي به مراكز پزشكي قانوني مراجعه كردند كه ۱۸۸ هزار و ۶۱۳ نفر از آنان مرد و ۷۴ هزار و ۷۰۲ نفر زن بودند.

رشد ۹ درصدي تلفات تصادفات در آذر ماه

اما در آذرماه سال جاري آمار تلفات حوادث رانندگي با رشد نه درصدي مواجه بود. در اين مدت يكهزار و ۲۴۲ نفر در حوادث رانندكي جان باختند. اين آمار در مقايسه با آذر ماه سال گذشته كه آمار تلفات يكهزار و ۱۳۹ نفر بود، نه درصد افزايش يافته است.

از كل تلفات آذر ماه ۹۶۱ نفر مرد و ۲۸۱ نفر زن بودند. آمار مصدومان حوادث رانندگي آذر ماه نيز ۲۵ هزار و ۹۰۳ نفر بود كه در مقايسه با آذر سال قبل ۱٫۸ درصد كاهش يافت.