جانشین رئیس پلیس فتا اعلام کرد:

مرکز فوریت‌های سایبری در تمام شبانه روز آماده خدمت رسانی به شهروندان است

%d9%81%d8%aa%d8%a7

جلسه ارتباط مستقیم مسئولان نیروی انتظامی با مردم در این هفته به پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات اختصاص یافت.
در این جلسه که صبح روز دوشنبه در محل دفتر نظارت همگاني (۱۹۷) برگزار شد، سردار وحید مجید جانشین رئیس پلیس فتا، سرهنگ تورج کاظمی رئیس مرکز مبارزه با جرائم سایبری، سرهنگ محمدمهدی کاکوان رئیس پلیس فتای تهران بزرگ سرهنگ علی خلیلی رئیس اداره اجتماعی پلیس فتا و پاسخگویی سوالات حضوری و تلفنی شهروندان بودند.

به گزارش نویدتهران وبه نقل ازفتا،سردار مجید با اشاره به اینکه بیشتر مراجعان این ارتباط مردمی به عدم آگاهی و اطلاع از روند قضایی پرونده‌ها باز می‌گشت، اظهار کرد: در این ارتباط مردمی، تلاش شد تا حضورا به مشکلات این عزیزان رسیدگی شود و آن دسته از مراجعان که امکان حل مشکل آنها حضوری امکان پذیر نبود به واحد مربوط ارجاع شد تا در اسرع وقت به موضوعات آنها رسیدگی شود.

وی ادامه داد: متاسفانه عدم رعایت موارد ساده ایمنی و توصیه های مراقتی از سوی کاربران باعث می‎گردد تا به راحتی در دام مجرمان سایبر افتاده و از آنها سوء استفاده گردد.

جانشین رئیس پلیس فتا ادامه داد: رویکرد پلیس فتا پیشگیری از جرم است و در این راستا ایجاد امنیت و کاهش مخاطرات برای فعّالیّت‌ سالم و سازنده کاربران از مهمترین اولویت‌های پلیس فتا می‌ باشد که تقدیر و تشکر برخی مراجه کنندگان و تماس های تلفنی موید این موضوع بوده است.

سردار مجید در پایان با بیان اینکه مرکز فوریت‌های سایبری در تمام شبانه روز آماده پاسخگویی به سوالات و مشکلات شهروندان و کاربران است، گفت: کاربران با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس http://www.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری می توانند موضوعات مهم مثل سایت‌های مجرمانه، فیشینگ، حملات سایبری و جرائم مشهود سایبری را در بخش ثبت گزارشات مردمی درج نمایند. همچنین در بخش سوالات عمومی فوریت‌های سایبری بسیاری از مسائل مبتلابه شهروندان در قالب سوال جواب پاسخ داده شده است.