آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

مردم ما شاهد مجازات قاطعانه حریم‌شکنان حادثه پاسداران خواهند بود

به گزارش نویدتهران،خطیب موقت نماز جمعه تهران،با اشاره به اخلال‌گری و آشوب عده‌ای در خیابان پاسداران تهران، بیان داشت: مسئله امنیت، مسئله‌ای نیست که به سادگی بتوان از آن گذشت و ان‌شاء الله مردم ما شاهد مجازات قاطعانه این حریم‌شکنان خواهند بود.
آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه‌های امروز نماز جمعه پایتخت، با اشاره به آیاتی از سوره مبارکه «تکاثر»، اظهار کرد: بدانید در قیامت شما از نعمت‌های خداوند سوال خواهید شد. تمام آنچه که خداوند در این دنیا عنایت کرده است، پیرامونش در قیامت از بندگان سوال خواهد شد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، با بیان اینکه به بطالت گذراندن عمر جرم است، گفت: در قیامت سوال می‌شود که آیا عمر را با یاد خدا گذرانده‌اید یا نه؟ همچنین از جوانی و از اوقات فراغت سوال می‌شود؟

وی تصریح کرد: در سخن گفتن نیز باید خطوط قرمز را رعایت کنیم و سخن ما، تهمت و افترا و آبروبری و استهزاء نباشد.

آیت‌الله موحدی کرمانی، با بیان اینکه باید حدود الهی را حفظ کنیم، افزود : نگاه آلوده به نامحرم حرام است؛ نگاه‌ها باید کنترل شود؛ دل باید کنترل شود. آیا اگر کسی از تو تعریف بی جا کرد خوشت می‌آید یا نه؟ وای بر تو اگر از مدح بی‌جا خوشحال شوی.

وی با اشاره به عظمت والای حضرت صدیقه طاهره (س)، گفت: دفاع حضرت صدیقه طاهره (س) از حق و ولایت برای فرزندش حضرت مهدی(عج) الگوست. و وقتی ایشان می‌خواهند عدل را پیاده کنند، الگو از مادرش فاطمه زهرا (س) می‌گیرد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به بیانات مهم مقام معظم رهبری در دیدار مردم آذربایجان شرقی، اظهار کرد: ان‌شاء الله همه بویژه مسئولان به بیانات و توصیه‌های معظم‌له عمل کنند.

وی با تسلیت جان باختن عده‌ای از هموطنانمان در حادثه سقوط هواپیما،گفت: شنیده‌ام خانواده جان‌باختگان حادثه سقوط هواپیما گفته‌اند که ما راضی به ادامه جستجو نیستیم که مبادا در این شرایط سخت جوی جان امدادگران به خطر بیفتد؛ احسنت به این روحیه ایثارگری مردم ما.

آیت‌الله موحدی کرمانی با اشاره به اخلال‌گری و آشوب عده‌ای در خیابان پاسداران تهران، بیان داشت: مسئله امنیت، مسئله‌ای نیست که به سادگی بتوان از آن گذشت و ان‌شاء الله مردم ما شاهد مجازات قاطعانه این حریم‌شکنان خواهند بود.

آیت الله موحدی کرمانی ضمن محکوم کردن آشوب واغتشاش عده‌ای در خیابان پاسداران افزود: از اقدامات سنجیده و عاقلانه نیروی انتظامی که در قبال این حادثه مدبرانه عمل کرد تشکر می کنیم؛ همچنین از دستگاه قضایی می‌خواهیم که با این جنایتکاران که مرتکب قتل و متعرض به اموال مردم شدند با شدت و قاطعیت رفتار نماید.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به مشکلات موجود برای زلزله زدگان کرمانشاه تصریح کرد: عزیزان زلزله زده با توجه به بارش شدید نیازمند توجه بیشتری هستند چرا که در روزهای اخیر مشکلاتی برای آنها ایجاد شده است؛ بنابر این لازم است بودجه بیشتری در اختیارشان قرار گیرد بتو بتوانند برای خود مسکن تهیه کنند.

آیت الله موحدی کرمانی در ادامه از ابوالفضل حسینی نوجوان 14 ساله ای که مدال خود در مسابقات تیر و کمان آمریکا را به سرلشکر سلیمانی و میلیونها زائر اربعین تقدیم کرد تشکر کرد.

وی با اشاره به تلاش مذبوحانه آمریکا و رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی برای ایجاد اجماع جهانی علیه ایران گفت: آنها غافل از این هستند که ایران اسلامی حامل نور خدا است که خاموش شدنی نیست و انقلاب اسلامی ایران یکی از مصادیق کلمه طیبه است.

خطیب موقت نماز جمعه خطاب به آمریکا تأکید کرد: آمریکا خودت و ایادی ات عصبانی شوید و از این عصبانیت بمیرید.