آیت‌الله جنتی:

مردم در اطاعت از ولی فقیه و حفظ نظام وحدت کلمه دارند

به گزارش نویدتهران،آیت‌الله جنتی گفت: مردم هميشه پاي انقلاب خود ايستاده‌اند و ضمن تحمل سختي‌ها، در حفظ نظام، انقلاب و اطاعت از ولي فقيه، وحدت کلمه دارند.

آیت‌الله جنتی در نطق پیش از دستور جلسه‌ی امروز شوراي نگهبان با عرض تسليت شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) و تبريك دهه فجر، از حضور باشكوه مردم ايران در راهپيمايي عظيم ۲۲ بهمن تشكر كرد.
دبیر شورای نگهبان با قدرداني از ملت عزيز ايران در لبيك گفتن به نداي مقام معظم رهبري برای حضور گسترده در مراسم سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي به ويژه راهپيمايي ۲۲ بهمن تأكيد كرد: پيام اين حضور كه بايد دوست و دشمن آن را بفهمند اين است كه مردم هميشه پاي انقلاب خود ايستاده‌اند و ضمن تحمل سختي‌ها، در حفظ نظام، انقلاب و اطاعت از ولي فقيه، وحدت کلمه دارند.
آیت‌الله جنتی با تكيه بر اينكه ملت شجاع ما، وحشت و هراسي از توطئه دشمنان ندارند؛ افزود: رمز پيروزي قيام پيامبرگونه امام خميني(ره)، توكل بر خدا و شجاعت در برابر دشمنان و قدرت‌هاي مستكبر بود و اين منش الهي وي توانست انقلابی بي‌نظیر را ايجاد كند كه قطعاً در گذشته‌ی تاريخ مثالي ندارد و باور دارم كه در آينده نيز تكرار نخواهد شد.
آيت‌الله جنتي با بيان اينكه حركت انقلابي ما، بيشتر از اينكه سياسي و اقتصادي باشد، انقلاب فرهنگي و معنوي بود، افزود: انقلاب توانست فطرت خداجوي جوانان را زنده كند و از جواناني كه غرق فرهنگ غربي بودند، ایثارگرانی بسازد كه عاشقانه به استقبال شهادت مي‌رفتند و با همین روحيه توانستند ۸ سال دفاع مقدس را با غلبه بر دشمنان به پايان برسانند.
دبير شوراي نگهبان با مقايسه انقلاب اسلامي با ديگر انقلاب‌ها که در ۳ يا ۴ سال ابتدايي از بين مي‌روند، گفت: دشمنان اين ملت باور نداشتند كه اين انقلاب ۳۹ سال دوام بياورد.
آيت‌الله جنتي با بيان اينكه كجاي دنيا، مردم يك كشور بعد از گذشت ۴۰ سال از انقلاب خود چنين حضور عظيمي در راهپيمايي دارند، اضافه كرد: توطئه بدخواهان از جمله آمريكا، اسرائيل و عربستان با هدايت رهبري عزيز، بي‌اثر شد و اسلام همچنان استوار ايستاده است و هرگز عقب‌نشيني نخواهد كرد.
وي با اشاره به اينكه انقلاب ما که موجب بيداري اسلامي شد از مرزهاي ايران گذشت و قدرت‌هاي مستكبر شمال آفريقا را سرنگون كرد و حتي در آمريكا و اروپا نيز انسان‌هاي نامدار، حق‌طلب و منصف نسبت به مردم ايران اظهار خضوع و علاقه‌مندي مي‌كنند.
آيت‌الله جنتي با تأكيد بر اين نكته كه ما بايد دين خود را به انقلاب و نظام ادا كنيم اضافه كرد: انقلاب اسلامي امانتي در دست ماست كه بايد آن را به حضرت امام زمان عج‌ا… تعالي فرجه‌الشريف صاحب اصلي آن برسانيم.
دبير شوراي نگهبان در پایان، رسيدگي به مستضعفان، محرومان و پابرهنگان را بسيار ضروري برشمرد و افزود: اين مردم انقلابی توانستند همه توطئه‌ها در طول انقلاب، از جمله فتنه ۸۸ و فتنه امسال كه قدرت‌هاي استكباري به آن دلبسته بودند را با حضور خودجوش در شهرهاي مختلف خنثي و عاملان آن را رسوا كنند.