بیانیه ارتش به مناسبت 12 فروردین روز جمهوری اسلامی؛

مردم با لبيک به نداى رهبر خود پايه هاى نظام اسلامى را تثبيت کردند

به گزارش نویدتهران،همزمان با دوازدهم فروردین ماه روز «جمهوری اسلامی»، ارتش جمهوری اسلامی ایران با صدور بیانیه ای ضمن گرامیداشت این روز بزرگ، آن را به ملت بصیر و انقلابی ایران اسلامی تبریک گفت.
در این بیانیه آمده است:
12 فروردین یکی از روزهای تاریخی و مهم ایران اسلامی است که در آن با رأی اکثریت و قاطع 2/98 در صدی مردم، نظام سیاسی کشور پس از سالها تحمل رنج و اسارت به نظام جمهوری اسلامی و حکومت مردمی تغییر یافت.
در این روز ملت ایران با الهام از قوانین و تعالیم نجات بخش اسلام الگوی جدیدی از زندگی در عرصه اجتماعی را برای خود انتخاب کردند که در آن  اسلامیت  و  جمهوریت  توأمان وجود داشته و به دنبال آن  استقلال و آزادی  برای کشور به ارمغان آورده شد.
ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه بیانیه خود با اشاره به پیام امام راحل به مناسبت این روز که فرمودند  صبحگاه 12 فروردين که روز نخستين حکومت الله است از بزرگ ترين اعياد ملى و مذهبى ما است و ملت ما بايد اين روز بزرگ را عيد بگيرند و زنده نگه دارند. روزى که کنگره هاى قصر 2500 ساله حکومت طاغوتى فرود ريخت و سلطه شيطانى براى هميشه رخت بربست و حکومت مستضعفين جانشين آن گرديد.  آورده است: در این روز مردم با لبيک به نداى رهبر خود پايه هاى نظام اسلامى را تثبيت کردند و به ثمر رسیدن مبارزات انقلابی خود علیه نظام پلید پهلوی و تحقق  استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی  را جشن گرفتند.
ارتش همچنین در بیانیه خود تصریح کرده است: در شرایطی که به تدبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی سال ۱۳۹7 سال «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری شده است، به فضل الهی و با استفاده از ظرفیت‌های سرشار و توانمند کشور با رونق تولید داخلی، ایجاد اشتغال و به صحنه آمدن خیل عظیم جوانان غیرتمند و تاریخ‌ساز، توطئه‌های دشمنان خنثی و سال جاری به نقطه بالندگی و درخشندگی نوین ایرانیان تبدیل خواهد شد و در این مسیر، ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز تدبیر رهبر معظم انقلاب در حمایت از کالای ایرانی را سرلوحه برنامه ریزی های خود قرار داده است.
ارتش جمهوری اسلامی ایران در پايان ضمن گراميداشت مجدد 12 فروردین روز  جمهوری اسلامی  آورده است: فرزندان غیور ملت ایران در ارتش ضمن شکرگزاری نسبت به وجود نعمت بزرگ  جمهوری اسلامی ، و با تأسی به «استقلال و آزادی، مردم سالاری، اعتماد به نفس و خود باوری ملی، عدالت و تحقق احکام دین و شریعت» بعنوان اصول بنیادین انقلاب که رهبر معظم انقلاب اسلامی به آن اشاره کردند؛ کماکان در راه حفظ و پاسداری از نظام و انقلابی که ملت بزرگوار ایران خود آن را بوجود آورده و در طول 40 سال گذشته با حضور در تمامی صحنه‌ها، تداوم آن را خواسته اند؛ از هیچ کوشش و تلاشی دریغ نکرده و تا پای جان در این راه، مستدام و پایدار می مانند.