آیت الله العظمی نوری همدانی:

مردم از گرانی و بیکاری به ستوه آمده اند/ مردم آمار ارقام نمی خواهند رفاه می خواهند

به گزارش نویدتهران، در کشور بحثی پیرامون عصمت انبیا مطرح شد و گفتند به پیامبر و ائمه(ع) انتقاد می شده است که البته خلط مبحث شده، چون انتقاد نسبت به ائمه(ع) وجود ندارد و آنچه مطرح است اینکه گاهی از آنها سئوال می شده وآنان پاسخ می دادند.
حضرت آیت الله نوری همدانی امروز در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم گفتند: حوزه ها وظیفه دارند از همه موضوعات مطرح در جهان مطلع بوده و در برابر آنها ساکت و غافل نباشند.

ایشان با اشاره به اهمیت زیارت جامعه کبیره و زیارت غدیریه گفتند: در زیارت جامعه کبیره که از ناحیه امام هادی(ع) است، اوصاف ائمه معصومین(ع) بیان شده است که باید به آنها توجه کنیم.

معظم له با تبیین مسائل کشور در عرصه داخلی و بین المللی عنوان داشتند: یکی از مسائل مهم داخلی، معیشت مردم است، یعنی مردم باید آن وسعت و رفاه که اسلام تاکید بر آن تاکید کرده در سفره خود ببینند و الا آمار و ارقام هیچ اثری ندارد.

حضرت آیت الله نوری همدانی تصریح کردند: اگر مسئولان به وظیفه خود در عرصه اقتصادی عمل می کردند، این گرانی و مشکلات به وجود نمی آمد.

ایشان با اشاره به بحث انتقاد از معصومین که از ناحیه یکی از مسئولان مطرح شده بود، گفتند: در کشور بحثی پیرامون عصمت انبیا مطرح شد و گفتند به پیامبر و ائمه انتقاد می شده است که البته خلط مبحث شده است چون انتقاد نسبت به ائمه(ع) وجود ندارد و آنچه مطرح است اینکه گاهی از آنها سئوال می شده و ایشان پاسخ می دادند.

معظم له افزودند: همه باید وحدت و اتحاد داشته باشیم و بر محور فکر و خواسته رهبری حرکت کنیم.نباید طوری باشد که دشمن ما را مشغول یکسری مسائل کنند و آنها در حاشیه امن کار خود را پیش ببرند.

ایشان با تاکید بر اینکه سئوال به غیر از انتقاد است، عنوان داشتند: فضلا و علمای حوزه به درستی به این مساله پاسخ دادند و ما هم می گوئیم که نباید خلط مبحث و مغالطه کاری کرد.

حضرت آیت الله نوری همدانی تاکید کردند: مردم از گرانی و بیکاری به ستوه آمدند و ناچار شدند بابت گرانی حرکتی کنند؛ اما دشمن موج سواری کرد و با استفاده از فضای مجازی و تحریک مردم این مسائل و مشکلات را ایجاد نمود.

این مرجع تقلید ضمن تاکید بر علاقه مندی مردم به نظام و انقلاب اسلامی گفتند: مردم برای حفظ و ابقای نظام حاضرند جان دهند و مملکت خود را دوست دارند؛ اما وقتی دیدند مسئولان به وظیفه خود در بحث معیشت عمل نمی کنند و جلوی قاچاق کالا گرفته نمی شود، به ستوه آمده و اعتراض کردند، اگر مسئولان وظیفه خود را به درستی انجام می دادند، آن جریانات به وجود نمی آمد.

ایشان در پایان گفتند: مسئولان کشور کار خود را که خدمت به مردم و اصلاح معیشت مردم و رفع بیکاری و گرانی است را انجام دهند و به رونق تولید و اشتغال بپردازند.